Starší žáci vybojovali na halovém turnaji v Otrokovicích skvělé třetí místo

V sobotu 25. února se výběr našich starších žáků zúčastnil halového turnaje v Otrokovicích pořádaného OFS Zlín.

Trenéři Martin Kováč a Jiří Kadlík vybrali na turnaj tyto hráče: v bráně Filip Jabůrek, dále Dominik Plšek, Vít Gonda, David Chmel, Jakub Křen, Ivan Pažout, Marek Danzer, Lukáš Pšenka, Jakub Kuna a kapitán týmu Michal Mamula.

Starší žáci vybojovali na halovém turnaji v Otrokovicích skvělé třetí místo

Náš tým byl rozlosován do skupiny B, kde se nám podařilo zvítězit v prvním třech zápasech proti klukům z Mladcové, Březové a Luhačovic. V posledním skupinovém utkání jsme se střetli se Štípou a věděli jsme, že když neprohrajeme, budeme mít velkou šanci zahrát si o celkové první místo na turnaji. Zápas to byl velmi vyrovnaný a oba týmy měly šance jít do vedení. Nicméně ještě v poslední minutě byl stav 0:0 a vše směřovalo ke spravedlivé remíze. Bohužel pro nás jsme však přibližně patnáct vteřin před koncem inkasovali gól po nepřehledné situaci před gólmanem Fildou Jabůrkem. Na tento gól už jsme nestačili reagovat a ve skupině jsme skončili druzí právě o jeden bod za Štípou. Kluci byli po zápase obrovsky zklamaní, ale čekalo nás ještě utkání o celkové třetí místo, takže trenéři dělali vše proto, aby kluky uklidnili a namotivovali směrem k zápasu o umístění.

 

Výsledky zápasů v základní skupině:

SK Louky – Mladcová 2:1

SK Louky – Březová 4:0

SK Louky – Luhačovice 2:1

SK Louky – Štípa 0:1

 

V utkání o celkové třetí místo nás čekal Baťov. Kluci k utkání přistoupili odhodlaně a měli chuť odčinit předchozí porážku se Štípou. Dařilo se nám vypracovat si několik dobrých šancí, avšak selhávali jsme v jejich proměňování. Nakonec se nám přece jen podařilo zvítězit v poměru 1:0 díky šťastné trefě Ivana Pažouta.

 

Turnaj hodnotíme jako vydařený, a to nejenom z pohledu dosažených výsledků, ale především z hlediska výkonů a nasazení, které kluci předvedli, za což si všichni zaslouží naši pochvalu a poděkování. Turnaj nám také ukázal, na kterých dovednostech musíme zapracovat. Občas nás zlobila rozehrávka, je třeba zpřesnit přihrávky a také zakončení. Na druhé straně nás velmi těší, že nám kluci ukázali skvělou týmovou práci, soudržnost, obětavost a chuť na hřišti něco dokázat, což jsou důležité atributy nejenom pro fotbal.

 

Naše poděkování patří také rodičům a všem ostatním, kteří náš tým během turnaje podporovali.

 

 

Trenéři Martin Kováč a Jiří Kadlík