Starší žáci SK Louky – Hodnocení podzimní části sezóny

Starší žáci SK Louky – Hodnocení podzimní části sezóny
Začátek sezóny nebyl nejlehčí, do dorostu jsme přesunuli silný ročník 2006, který loňský rok okupoval přední příčky této soutěže. Rovněž jsme se museli vypořádat i s tréninkovým výpadkem téměř u všech dětí, když v důsledku protipandemických opatření byly kolektivní sporty včetně fotbalu na delší dobu omezeny.
 
Kádr byl doplněn šikovnými hráči, kteří k nám přešli z mladších žáků a také jsme v týmu přivítali kluky na hostování. Tito kluci byli ihned postaveni do role stěžejních hráčů a měli velkou porci herního vytížení a zodpovědnosti, čehož se zhostili velmi dobře. Do některých zápasů nastoupili i hráči, kteří do mladších žáků svým věkem stále patří, za což jim patří dík.
 
Pokud počasí dovolilo, tak jsme ve velmi solidním počtu trénovali 3x týdně, což se postupem času začalo a ještě určitě začne projevovat ve všech herních činnostech, či v individuálních hráčských dovednostech. V tomto trendu budeme pokračovat i přes zimní přestávku, k čemuž využijeme hřiště s umělou trávou v areálu SK Louky.
 
Co se výsledků týče, tak to bylo trošku jako na houpačce. Dobré výsledky se střídaly s horšími, přestože některé výsledkově nepodařené zápasy byly v rámci předvedené hry velice vyrovnané a soupeř v nich zvítězil především díky individuální kvalitě některých hráčů. Bohužel se našly i zápasy, ve kterých nám soupeř nic nedaroval a přehrál nás ve všech herních činnostech. Výsledky některých zápasů ovlivnila i absence zkušenějších hráčů z ročníku 2007, kteří vypomáhali dorostu. Tento posun do starší kategorie je však přirozený a jsme rádi, že naši hráči mohli získávat cenné zkušenosti a dovednosti v konfrontaci s dorosteneckým fotbalem, jehož součástí budou za několik měsíců.
 
Soutěž se hraje na tři kola, a co nás těší je to, že se výsledkově těm silnějším týmům přibližujeme, stále však dbáme spíš na předvedenou hru, bojovného ducha, kolektivní práci a individuální zlepšování hráčů.
Všem, kdo nám během sezóny pomáhali bychom chtěli poděkovat!
 
Martin Kováč a Jiří Kadlík
Trenéři starších žáků SK Louky