Starší žáci ovládli turnaj ve Zlíně

Starší žáci ovládli turnaj ve Zlíně

V sobotu 19. února se ve sportovní hale Datart ve Zlíně konal halový turnaj starších žáků pořádaný OFS Zlín. Turnaje se zúčastnil i výběr starších žáků SK Louky. Trenéři Martin Kováč a Jiří Kadlík vybrali následující sestavu: Filip Jabůrek, Jakub Kozel, Dominik Plšek, Marek Merta, Dominik Kos, Jakub Křen, Vít Gonda, Kamil Al-Hajjar, Lukáš Pšenka a Michal Mamula.

 

V základní skupině B naši hráči předváděli velice kvalitní výkony a podařilo se jim zvítězit ve všech utkáních, což znamenalo, že po obědě nás čekalo utkání o první místo na turnaji proti vítězi skupiny A.

 

Výsledky zápasů v základní skupině:

SK Louky – Vizovice 2:0

SK Louky – Štípa 1:0

SK Louky – Slušovice 2:0

SK Louky – Halenkovice 3:1

 

Finálové utkání jsme sehráli proti výběru starších žáků z Mladcové. V tomto zlínském derby jsme se poměrně rychle dostali do dvoubrankového vedení a zápas jsme měli pod kontrolou. Mladcové se podařilo zápas šťastným gólem zdramatizovat, ale pouze na chvíli, protože pak už se opět začali prosazovat jen naši střelci a výsledkem bylo jednoznačné vítězství našich borců 5:1!

 

Klukům patří za přístup a předvedené výkony velká pochvala a poděkování, skvěle si zvykli na fotbal v hale a nevadil jim ani menší futsalový míč. Kluci nám předvedli také svou soudržnost a týmového ducha, když na nich bylo od začátku turnaje vidět, jak moc chtějí dosáhnout dobrého výsledku a dokázali se na hřišti povzbudit a bojovat jeden za druhého. V bráně nás výbornými zákroky podržel Filip Jabůrek, obranu dirigoval neúnavný Kuba Kozel, který přidal i několik gólů, v obraně skvěle pracovali také Dominik Plšek a Vítek Gonda. V útoku jsme se mohli spolehnout na našeho střelce Dominika Kose, který se díky své rychlosti dokázal prosadit snad v každém utkání. Marek Merta zase ukázal svoji univerzálnost, když zvládal střílet góly i perfektně bránit. Své umění předvedl Kuba Křen, který si s míčem skutečně rozumí a k tomu navíc dokáže nebezpečně vystřelit i z větší vzdálenosti. S míčem si rád hraje Kamil Al-Hajjar a svými kličkami dokázal potrápit každého soupeře, jeho nejlepším momentem byl však nádherný gól z přímého kopu, kterým uzavřel finálové utkání. Pochvala patří také Míšovi Mamulovi, který zvládl naskočit v obraně i v útoku a k tomu ještě skvěle podporoval své spoluhráče. S pochvalou nesmíme zapomenout ani na Lukáše Pšenku, který zabojoval o každý míč a žádný osobní souboj pro něj nebyl prohraný.

 

Naše poděkování patří také rodičům, předsedovi SK Louky Tomášovi Goláňovi a všem dalším, kteří náš tým během turnaje podporovali.

 

 

Trenéři Martin Kováč a Jiří Kadlík