Starší přípravka SK Louky – Hodnocení podzimní části sezóny 

Starší přípravka SK Louky – Hodnocení podzimní části sezóny 

Nový ročník sezóny 2021/2022 začínal pro kategorii starší přípravky netradičně již v prvním srpnové týdnu. Cílem bylo společně se souběžně probíhající náborovou kampaní restartovat mládežnické kategorie v Loukách, které po ročním uzavření sportovišť zaznamenaly velký úbytek dětí. Už první měsíce po covidové pauze nám jasně ukazují, že nebude jednoduché se vrátit na počty dětí, a to hlavně v přípravkových kategoriích. Děti, až na výjimky, téměř rok netrénovaly, a to mělo značný vliv na úroveň pohybových i míčových dovedností.

Momentálně máme 12 dětí, což není na dva ročníky mnoho. Jen pro zajímavost, kluby, se kterými jsme se ještě nedávno mohli co do velikosti základny rovnat, jako např. Baťov, Mladcová, SK Zlín 1931 mají dětí dvojnásobně nebo ještě víc. Náborová kampaň u přípravek nesplnila to, co jsme od ní očekávali.

Cíle pro tento ročník jsou proto pro nás jasné. Pokud možno stabilizovat obě kategorie U10-U11, a dobrou, trpělivou prací jak s dětmi, tak i s rodiči oslovovat další mladé potenciální zájemce o fotbal v Loukách.

V utkáních v podzimní části sezóny jsme sbírali spíš zkušenosti a herní praxi. Bohužel se ukázalo, že začínáme úplně od nuly, a to je realita, se kterou musíme pracovat. Pozitivně vnímám, že se podařilo dobře zapracovat do týmu kluky z ročníku 2013, kterými jsme kategorii doplnili.
Po dvouměsíčním tréninku pozorujeme zlepšení a přenos trénovaných činnosti do hry, a to nás naplňuje mírným optimismem.

V nastávajícím zimním období trénujeme 2× venku a 1× v hale, kde se zaměříme více na všeobecný rozvoj. Plánujeme přátelské zápasy hlavně formou trianglů, a jestli to situace dovolí, i nějaké halové turnaje. Chceme, aby kluci měli dostatečnou zápasovou praxi a nabrali potřebné zkušenosti.

Na závěr bych chtěl tímto poděkovat trenérům Rendovi a Davidovi za skvělý přístup a Jirkovi Šerému za podporu.

Martin Dědek

trenér starší přípravky