Starší přípravka se zúčastnila turnaje na Rusavě

Dne 18.3.2023 se družstvo starší přípravky zůčastnilo 5. ročníku fotbalového turnaje mladších a starších přípravek s názvem - Sejdeme se na umělce - Rusava 2023 , pod záštitou Klubu přátel turistiky a sportu Přerov ve spolupráci s Obcí Rusava a SK Rusava.

V prvním utkání náš tým změřil síly proti soupeři z Martinic. Od úvodních chvil bylo jasné, že obě mužstva neplánují hrát na bezgólový stav, což jasně dokázali krásnými akcemi s kterými měli brankáři obou celků plné ruce práce. Utkání bylo skutečně plné energie a hrálo se nahoru-dolů. Nakonec to bylo naše družstvo, kterému se podařilo vstřelit branku jako prvnímu. Po chybě soupeřovi obrany se dostal do úniku Filip Skopal, který ač chtěl nahrávat ještě nabíhajícímu Stanislavovi Lenkerovi, zatočil míč na zadní tyč a nedal tím brankáři soupeře šanci. Bohužel vedení se nám nepodařilo moc dlouho udržet a po chybě Kryštofa Orla a Oskara Chudárka se povedlo soupeři vyrovnat na 1:1. Zbytek utkání nabídl ještě několik zajímavých a krásných akcí obou celků, nicméně brankáři již byli proti změně stavu a utkání tak skončilo remízou 1:1.

Sokol Martinice 1:1 Sk Louky

Střelci: Skopal F.

 

Ve druhém utkání jsme se utkali proti týmu z Holešova. Do utkání jsme vstoupili poněkud ospale a nestíhali jsme narušovat kombinaci soupeře. Lítali jsme od ničeho k ničemu jako citron v bedně, což vyústilo v celozápasový tlak na naši branku, kterou famózně kryl Adam Soušek a jen díky němu byl stav 0:0. Po celozápasovém absolutním tlaku soupeře na naši bránu se na nás konečně usmálo štěstí a Filip Vrubl se v poslední minutě zápasu dostal do úniku sám na brankáře a chladnokrevně šanci proměnil. Pak již zazněl pouze zvuk píšťalky rozhodčího a náš tým se mohl radovat s vydřené výhry 1:0.

Sk Louky 1 : 0 SFK ELKO Holešov

Střelci: Vrubl F.

Starší přípravka se zúčastnila turnaje na Rusavě

Ve třetím utkání jsme narazili na smíšené družstvo Zdounky-Zborovice. Začátek utkání byl opatrný od obou stran, nicméně soupeř se dostával více do šancí a dařilo se mu lépe držet míč. V polovině zápasu si naši obránci přestali plnit své obranné povinnosti a snažili se více vyvíjet tlak na soupeřovu branku, což pro nás mělo fatální následky a v rychlém sledu 5ti minut jsme již prohrávali 2:0. Ke konci zápasu jsme měli ještě několik šancí na snížení stavu, ale žádnou ze šancí se nám nepodařilo proměnit. Naopak po chybě Davida Vozdka, hostující tým zvýšil na 3:0 a tak utkání i skončilo.

Zdounky-Zborovice 3 : 0 Sk Louky

V posledním čtvrtém utkání proti celku z Rusavy jsme se snažili od začátku dostat soupeře pod tlak, čímž se nám podařilo vytvořit si několik hezkých akcí, ale nepodařilo se nám bohužel prostřelit brankáře soupeře. V polovině zápasu jsme se konečně dočkali a Filip Vrubl po úniku prostřelil brankáře soupeře a díky němu jsme se dostali do vedení 1:0. Jak je již bohužel zvykem, vedení nám dlouho nevydrželo a soupeř hned z další akce vyrovnal na 1:1. Tenhle rychlý srovnávací gól byl pro nás rána pod pás a nedokázali jsme se vrátit do hry, přestali jsme si plnit obranné povinnosti a celkově jsme přestali hrát, tím jsme umožnili soupeři vstřelit vítěznou branku na 2:1. V závěru utkání jsme si ještě vytvořili nespočet slibných akcí, ale žádná bohužel neskončila vstřelenou brankou a tak jsme se museli smířit s porážkou 2:1.

Sk Louky 1 : 2 Sk Rusava

Střelci: Vrubl F.

Prohrou v posledním utkání jsme přišli o šanci skončit na turnaji na 2. místě od kterého nás dělil bod. Naše družstvo se tak umístilo na 4. místě.

Náš brankář Adam Soušek si svým výkonem zasloužil cenu Nejlepšího brankáře turnaje ! - Gratulujeme ! 

 

Na turnaji jsme měli spoustu krásných momentů a šancí. Ukázali jsme, že pokud si budeme plnit své povinnosti, dokážeme hrát parádní fotbal, za který se nemusíme stydět. Důležité pro nás ovšem bude, poprat se s chybami, které jsme udělali a poučit se z nich - bez toho se dál neposuneme. 

Všem zůčastněným hráčům, rodičům a našim podporovatelům děkuji.

Turnaj se odehrál ve formátu 4+1

Délka hry : 1 x 18 min.

Trenér: René Valerián