Starší přípravka na turnaji v Otrokovicích

Družstvo starší přípravky se v sobotu 26.11. zúčastnilo turnaje pod záštitou Okresního fotbalového svazu Zlín, uskutečněného v Městské hale na Baťově v Otrokovicích

Po slibných výkonech, které se ne ve všech zápasech podařilo přetavit ve výhru, jsme se umístili na 8. místě z 10ti účastníků.

Starší přípravka na turnaji v Otrokovicích

V základní skupině jsme se postupně střetli s družstvy Baťova, Malenovic, Jasenné a Jaroslavic.

 

V úvodním utkání naše družstvo nastoupilo proti domácímu týmu z Baťova. Utkání bylo velmi vyrovnané a oba celky měli nespočet příležitostí ke vstřelení několika branek. Nakonec to byl tým Baťova, který proti našemu celku dokázal proměnit více příležitostí a ukořistil výhru 2:1.

 

Ve druhém utkání naše družstvo narazilo na tým Malenovic. Již v úvodní minutě jsme prohrávali 1:0 díky penaltě, která byla nařízená za malou domů, chycenou naším brankářem do rukou. Naše družstvo se naštěstí z brzké chyby rychle oklepalo a dokázalo vsítit 4 branky. Z druhého zápasu skupiny jsme si tedy odnesli cenné vítězství 4:1

 

Ve třetím utkání základní skupiny jsme narazili na družstvo z Jasenné. I přes to, že naše družstvo bylo motivované předešlou výhrou v derby proti Malenovicím, tak se nám v tomhle utkání absolutně nedařilo plnit obranné povinnosti, kdy šikovní útočníci soupeře procházeli přes naše obránce, jako nůž máslem a jen díky skvělým zákrokům našeho brankáře Adama Souška neskončil pro nás zápas ostudou. Naše útočná hra nepřinášela téměř žádnou práci obráncům z Jasenné a tím se jen prohlubovala naše frustrace, což nakonec vyústilo v prohru našeho celku poměrem 2:0.

 

Čtvrté utkání základní skupiny, proti Jaroslavicím, nabízelo spoustu kvalitních momentů z obou stran. Nicméně družstvo z Jaroslavic tlačilo v útočné fázi daleko více a zaslouženě šlo v necelé 5. minutě zápasu do vedení 1:0. Celý průběh utkání nasvědčoval, že naše družstvo tahá za kratší konec a že je jen otázka času, kdy soupeř vsítí další branku, nicméně opak se stal pravdou. V poslední minutě utkání se ukázala naše bojovnost a povedlo se nám alespoň vyrovnat na konečných 1:1.

 

Vzhledem k vývoji v základní skupině, ve které jsme skončili na 4tém místě z 5ti, nás výsledky poslaly do zápasu o 8-7 místo.

 

V rozhodujícím utkání o závěrečné umístění nám osud přidělil družstvo ze Štípy. Bohužel v tomhle utkání se nám nepovedlo vůbec nic. Nedokázali jsme si držet obranné pozice, nedařilo se nám si pořádně přihrát, nedokázali jsme udržet míč, tudíž o nějaké snaze ohrozit soupeřovu svatyni se nám mohlo jen zdát. Téměř celé utkání jsme byli pod tlakem soupeře a díky naší individuální chybě se Štípa dostala do zaslouženého vedení 1:0. Po obdržené brance se nám povedlo pár pokusy ohrozit branku soupeře, nicméně bez žádného úspěchu. Naopak soupeř po rychlé a přesné souhře využil zaváhání naší obrany a zvýšil stav na 2:0. V závěru utkání se v našem pokutovém území dopustil faulu z frustrace kapitán našeho družstva a tím dovolil soupeřům ze Štípy, z penalty, navýšit své vedení již na 3:0. Utkání již žádný gól nepřineslo a my se tak museli smířit s prohrou v posledním utkání 3:0 a konečným 8 místem v turnaji.

 

Turnaj se hrál na dvě skupiny po 5ti týmech systémem každý s každým. Po základní části následovala nadstavbová část, kde se utkala mužstva o konečné pořadí.

Skupina A: Baťov , Louky, Malenovice, Jaroslavice, Jasenná

Skupina B: Tlumačov, Napajedla, Slušovice, Štípa, Vizovice