Školička si zahrála na turnaji

V neděli 20.3.2022 jsme se zúčastnili Fotbalového turnaje na Baťově. Turnaj se konal v pěkné moderní Městské hale v Otrokovicích. Dočkali jsme se až napotřetí, neboť turnaj byl od začátku roku 2022 dvakrát zrušen z důvodu covidových opatření. Ale jak se říká "do třetice všeho dobrého". Celkem se zúčastnilo 6 týmů, což je ideální počet pro takové malé děti. SK Baťov 1930, SK Louky, FC Malenovice, FC AJAX Bezměrov, FK Mladcová a TJ Halenkovice.

 

Sestava: Adámek Kotland (brankař), Vikoušek Písklák, Tienek Minh Ngo, Lukášek Zimolka, František Nový, Maty Hořínek, Šíma Kop, Tobiášek Šimeček a Adámek Liška

 

1. zápas:

SK Louky - FC AJAX Bezměrov (1:10)

V prvním zápase jsme se rozkoukávali a nestačili jsme sledovat góly, které padaly do naší branky, ale to nevadí. Zápas naštěstí nebyl s nulou, alespoň jeden gól vstřelil do branky soupeře Lukášek Zimolka. To si nedovedete představit tu radost, dát gól soupeři, ve kterém byly převážně děti o dvě hlavy větší jako my. Naši fanoušci se mohli zbláznit radostí.

 

2. zápas

SK Louky - FC Malenovice (1:2)

Ve druhém zápase jsem se probrali a drama se nekonalo. Výsledek byl těsný. Nejdříve jsme prohrávali 1:0, ale to se nelíbilo Lukášku Zimolkovi a vyrovnal na 1:1. Soupeř byl ale o něco lepší a s remízou se nehodlal smířit a tak inkasujeme druhý gól. Prohráli jsme o jeden gól. Autorem branky Lukášek Zimolka. Náš brankař předvedl několik pěkných zákroků. Mezi námi a Malenovicemi byly také větší výškové rozdíly, ale nedali jsme se až tak moc převálcovat.

 

3. zápas

SK Louky - Mladcová (1:6)

Ve třetím zápase jsme se dostávali jeden gól za druhým. Přece jen jeden gól útěchy nastřelil do branky soupeře opět Lukášek Zimolka.

 

4. zápas

SK Louky - SK Baťov veverky (5:4)

Konečně první výhra. Hned po sobě jsme dali tři góly. Všechny tři zásluhou Lukáška Zimolky. Soupeř ale snižuje na 3:1 Potom útočí Tienek a vedeme 4:1. Aby nebylo málo gólů, pátý gól pro nás střílí Vikoušek Písklák. Nejspíše jsme se ale nechali unést na vavřínech a soupeř nám dává další tři góly. Naštěstí rozhodčí píská konec a my jsme vyhráli, sice o jeden gól, ale vyhráli.

 

5. zápas

SK Louky - SK Baťov 1930 kocouři (4:1)

Poslední zápas byl suverénně v náš prospěch. I když první gól padá do naší branky. Nedáme se a Lukášek Zimolka dává tří góly po sobě. Čtvrtý a poslední gól našeho zápasu patří Adámku Kotlandovi, našemu brankaři. Podařilo se mu pořekopnout celé hřiště až do branky soupeře.

 

Konečně si děti po dlouhé odmlce zahrály fotbal a věřím, že je to moc bavilo. Všichni z našeho týmu a nejen to si zaslouží obrovskou pochvalu. Snažily se útočit i bránit. Bojovaly s obrovským nadšením. Neuvěřitelné zákroky v brance předvedl Adámek Kotland. Všem děkuji za účast, dětem, rodičům, sourozencům i dalším rodinným příslušníkům a těším se na další turnaj v Bojkovicích.

R. Lendlerová