Lhota 0:1 Louky

11. kolo A-tým

branka: 24. Janča

sestava: Neubauer - Hercik, Mikač, Kuchárek, Kadlík R. - Pavelka M. (90. Šták), Nezval, Sadil, Janota (69. Svozil, 84. Burša) - Kuna, Janča

Po sobotním vítězném derby B-týmů Louky vs Tečovice jsme v neděli zavítali na další derby ke kamarádům ze Lhoty, se kterou nás pojila společná mládež ještě 2 roky nazpět a mnoho hráčů domácích pravidelně nastupovalo v dresu Louk.
Poprvé po 11 týdnech také můžeme konečně poznamenat, že vyhrálo jak Áčko, tak Béčko.
První poločas byl zcela v naší režii, domácí si nevytvořili jedinou šanci, zato hosté mnoho. V 7. minutě střílel Kuna zpoza vápna v dobré situaci nad, o 3 minuty později mu gólovou střelu "pokazil" Janča, kterého Kuna ve vápně trefil, v 17. minutě se uvolnil Janota, pálil levačkou k bližší tyči, ale Mikeštík v bráně svůj tým podržel a vyrazil na roh. Z toho se mohl prosadit na zadní tyči Mikač, ale těsně o centimetry nedosáhl na centr.
Domácí se snažili hrát ze zadních pozic vše vzduchem na rozběhlé útočníky a naše obrana sbírala jeden míč za druhým a díky tomu jsme zůstali v tlaku. Ve 24. minutě se probil do vápna Janota a ve změti těl se nejlépe zorientoval Janča a trefil k tyči - 0:1. Pojistku vzápětí mohl přidat Kuna, ale opět pálil do zad Janči. Nebylo přáno ani Janotovi s Pavelkou, jejichž střely doslova lízaly tyčku. V poslední minutě první půle jsme ještě kopali rohový kop, na který opět na zadní tyči nedosáhl těsně nohou Janča.
Po přestávce se obraz hry změnil, začali jsme zbrkle ztrácet vzadu míče, jen za 5 minut jsme napálili 6x hráče domácích a ti nám zle zatápěli, blízko brance byl střídající Menša, kterého ve vápně našel Bartoň, ale jeho střelu stihl na poslední chvíli zblokovat Kuchárek na roh. Domácí toužili po vyrovnání, začalo se hrát nahoru dolů, což jim vyhovovalo a ve svém hurá stylu začali mít více ze hry. Bartoň pálil po čtvrthodině ekvilibristicky jen doprostřed a v 62. minutě nad.
Louky se naštěstí probraly, Kunovi však štěstí nepřálo, ve své další velké šanci na středu vápna pálil vysoko nad, když si udělal ze 4 obránců tréninkové kužely. Pojistit vedení mohl po rohovém kopu v 70. minutě Janča, ale hlavou se těsně netrefil, v 75. minutě se dostal napravo do vápna Kuna, ale Mikeštík jeho bombu chytil.
V posledních 15 minutách to bylo kdo s koho, hosté chtěli přidat uklidňující branku, domácí vyrovnat. Blízko k prvnímu cíli byl Janča, ale uvnitř vápna bombou trefil tentokrát Kunu a připsali jsme si tedy celkem 3 zblokované střely sami sobě zadní částí těla, které byly gólové. Domácí se pokoušeli ohrozit branku i z dálky, ale nebyli přesní, poslední velkou šanci dostali v nastaveném čase, když kopali trestný kop z boku, ale Janča těžký míč parádně hlavou odvrátil.
Myslím si, že se utkání muselo divákům na Lhotě líbit, hrál se zápas nahoru dolů se spoustou šancí. V prvním poločase jsme si všechny šance připsali jen my, zatímco ve druhém se přidala i domácí Lhota. Za předvedený výkon si rozhodně nezaslouží domácí hráči aktuální postavení v tabulce, dá se říct, že i dnes měli velkou smůlu a opět prohráli o gól. Na šance byly Louky lepší, jenže chyběla pojistka a to drželo ve hře domácí až do konce.