Ondřej Pavelka , Mikač, Kuchárek, Kadlík Jiří (67. Sedláček), Laciga, Pavelka martin, Vyoral Petr, Malota (88. Horák), Caudr, Janota (77. Landt), Podaný

17. Latif Jakub 1 : 1
85. Škrabal Jiří 2 : 1
88. Latif Jakub 3 : 1

Komentář:

Po ostudném debaklu, který jsme schytali na domácím hřišti od Slavkova pod Hostýnem, kdy jsme po vyhraném prvním poločase dostali šest gólů během dvaceti minut, nás čekal ve druhém kole soupeř z Lužkovic.

Sestava byla výrazně obměněná a omlazená. Chyběli nám Petr Janča, Burša, Kovařík a zdravotně indisponovaní Bača a Sadil.

Utkání před početnou diváckou kulisou na lužkovickém hřišti bylo derby se vším všudy. Po hezkých kombinačních akcích na obou stranách se dostali do vedení hosté již v 7. minutě, když zaváhání obránce potrestal Podaný, který obloučkem přehodil domácího brankáře – 0:1. I v úmorném vedru se hrálo nahoru dolů s několika střeleckými pokusy, které zlikvidovali pozorní brankáři. Asi největší příležitost měl Laciga, který se krásně uvolnil, ale zakončení se mu nepodařilo. V 17. minutě se dočkali vyrovnání domácí, když po průniku obranou vstřelil branku Latif – 1:1. Na jeho trefu mohl reagovat Kadlík, kterého vyslal do úniku dlouhým nákopem Pavelka, ale obránce stihl skákavý míč odehrát na roh. Poté se přitvrdilo, a tak rozhodčí trestal, na což doplatil ve 42. minutě Laciga, který po faulu zezadu vyfasoval červenou kartu. Hosté tak dohrávali v deseti hráčích, ale do poločasu už branku neinkasovali. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1, který odpovídal dění na hřišti.

Ve druhé půli se hosté zatáhli do obrany s rychlými brejky, které dělaly domácím nemalé starosti. Hra měla nadále svou kvalitu a také díky několika úspěšným zásahům obou brankářů se skóre neměnilo. Za zmínku stojí především střelecké pokusy Sedláčka a Maloty. Když už to vypadalo, že dojde na penalty, tak udeřili v samém závěru domácí. V 85. minutě z 25metrového trestného kopu vymetl šibenici Škrabal – 2:1. O chvíli později v 88. minutě po samostatné akci prošel okolo Kuchárka střelecky disponovaný Latif a mazácky obstřelil gólmana Pavelku a upravil tak skóre na 3:1 pro domácí. Porážka je pro hosty velmi krutá, neboť i v deseti domácím zatápěli, ale Lužkovice dirigované nestárnoucím Ivošem Světlíkem dovedly utkání do konečného vítězství.

Až na individuální chyby v obraně není hráčům co vytknout a i když začátek sezóny nedopadl vůbec dobře, tak výkon z Lužkovic je příslibem do dalších zápasů. Ve třetím kole nás čeká vítěz minulé sezóny - Mladcová.