Ondřej Pavelka - Caudr, Mikač, Kuchárek, Pisklák - Martin Pavelka (57. Kocourek), Bača, Podaný, Malota, Jiří Kadlík (74. Valerián) - Petr Janča

Branky:

28. Janča Petr

Komentář:

Říká se, že derby nemá favorita, přesto se před utkáním více věřilo domácím Tečovicím, které nás na podzim porazily 4:0. Zápas na jejich hřišti byl však naprosto odlišný a díky naší poctivé hře v defenzívě a Petru Jančovi v útoku jsme si odvezli všechny tři body.

Před utkáním řešil trenér Malota několik změn v sestavě. Nastoupit totiž nemohli zdravotně indisponovaní Kovařík s Buršou. Vedle Mikače se tak na stopera postavil Kuchárek a na levý kraj pětičlenné zálohy šel Kadlík.

V úvodních minutách jsme se dočkali prvního náznaku gólové příležitosti, když Kadlík svým pasem našel rozběhnutého Pavelku na pravé straně. Míč však nesměřoval přímo do běhu a domácí se stihli vrátit. Pak měly o něco více ze hry Tečovice, které se spoléhaly na dlouhé míče za obranu a následné centry před bránu. Naše obrana však byla dobře organizovaná a poctivě se vraceli i záložníci, takže si s většinou domácích akcí poradila. Na druhé straně měl šanci Podaný po přihrávce Pavelky, ale jeho střelu gólman Tečovic chytil. Ve 28. minutě se nám povedla skvělá týmová souhra, na jejímž konci předložil Malota míč Jančovi, který se nemýlil a poslal nás do vedení. Domácí se snažili odpovědět akcemi svých křídelních hráčů, ti se však neprosadili. Do šaten se odcházelo za stavu, který se mnohem více líbil hostujícím fanouškům, kterých dorazilo velké množství.

Do druhé půle nastoupil na straně Tečovic velezkušený Sedláček. Na straně Louk střídání neproběhlo. Domácí pokračovali ve stejném herním stylu, ale maximálně vytěžili rohový kop nebo závar před Pavelkou. Na druhé straně nebezpečně centroval Kadlík, ale domácí následný závar ustáli. Za Tečovice mohl srovnat Vopatřil po pasu Sedláčka, ale vysoko přestřelil. Po centru Pavelky pak střílel Jiří Kadlík z úhlu pouze do hrudi domácího brankáře. Největší šanci si ale vypracoval náš střelec Petr Janča, který mohl zápas rozhodnout, ovšem v dobré pozici bránu přestřelil. V závěru zápasu začala vzrůstat nervozita a po několika ostrých zákrocích na obou stranách musel rozhodčí vytáhnout i žlutou kartu. Tečovice se snažily alespoň vyrovnat skóre, ale náš tým je do žádného většího tlaku nepustil a nejtěsnější vedení uhlídal.

V příštím kole nás čeká další derby! Do Louk přijedou Malenovice!