Radek Janča - Caudr, Mikač, Kuchárek, Pisklák – Pavelka (82. Janota), Bača, Podaný (87. Sedláček), Malota, Kadlík (56. Kocourek) - Petr Janča

43. Podaný Adam 2 : 1
71. Bača Milan 3 : 1
    3 : 2   80. Bartek Martin

Komentář:

Po Tečovicích nás čekalo další utkání proti týmu z blízkosti řeky Dřevnice. Do Louk přijely Malenovice. Mužstvo, které zažilo skvělý podzim, ale jeho jarní výsledky jsou hodně za očekáváním. Derby ovšem nemá favorita a očekával se vyrovnaný duel.

Do utkání jsme nastoupili v totožné sestavě jako v Tečovicích, tedy až na post brankáře, kde Pavelku nahradil Janča. Výkop zápasu před početnou diváckou kulisou měli na starost hosté z Malenovic a chopili se iniciativy. Ve 14. minutě rozehrávaly Malenovice přímý volný kop z pravé strany, který se nám nepodařilo odvrátit a Vichorec dostal míč za záda Radka Janči - 0:1. O pár minut později mohl navýšit vedení Malenovic jejich kapitán Střelec, ale v nadějné pozici minul bránu. S přibývajícími minutami se začínala projevovat převaha Louk. V útoku byl tradičně aktivní Petr Janča, který několikrát zamotal hlavu hostující obraně. Z dálky to zkoušel i Caudr a některé jeho pokusy byly velmi nadějné. Tři minuty před koncem poločasu byl u postranní čáry faulován Kadlík. Rozehrávku přímého kopu si vzal na starost Pisklák, který krásně našel hlavu Pavelky a ten ve 42. minutě srovnal na 1:1. O minutu později byl v akci opět Pavelka, který se chystal zakončovat v pokutovém území Malenovic. Byl faulován, ale rozhodčí nechal celou akci dohrát do konce, kdy se k míči dostal Podaný a gólem do šaten otočil vývoj zápasu ve prospěch Louk.

Druhý poločas se zpočátku vyvíjel poklidně, ovšem jeho závěr přinesl spoustu zajímavých a emočně vypjatých situací. Nejprve rozjásal diváky Milan Bača, který v 71. minutě zvyšoval na 3:1 povedeným obloučkem přes vyběhnutého brankáře. V 75. minutě neudržel své emoce Caudr a provokujícímu Bartoňovi uštědřil facku. Výsledkem byla okamžitá červená karta. Malenovice nás začaly tlačit a v 80. minutě se zásluhou individuálního průniku Bartka dočkaly snížení na rozdíl jediné branky. V 81. minutě dostal žlutou kartu za postrčení protihráče Pavelka a na hřišti to začínalo jiskřit. Malenovice měly velkou šanci na vyrovnání, ale zakončení mířilo nad bránu. Na druhé straně vypracoval Petr Janča přiležitost pro Podaného, který levačkou bránu minul. I přes hektický závěr se nám podařilo výhru udržet a připisujeme si další tři body.