MU SK Louky - TVD Slavičín "B" 1:0 (0:0)

Ondřej Pavelka - Jiří Kadlík, Mikač, Kuchárek, Pisklák - Podaný (82. Laciga), Bača (88. Kadlík Robert), Kovařík, Sadil (66. Pavelka Martin) - Malota, Burša

Připraveni: Petr Janča, Neubauer

Střelci:

69. Bača Milan

Komentář:

Do sobotního utkání proti béčku Slavičína nemohl trenér Malota počítat se zraněným Caudrem. Pouze na lavičce pak zůstal Petr Janča, který měl problémy s tříslem. V sestavě tak nastalo pár změn.

V předchozích zápasech nám začátky příliš nevycházely a často jsme už v úvodních minutách museli dohánět manko soupeře. Nyní to mohlo být přesně naopak, protože po přímém kopu hned v 1. minutě hlavičkoval Bača do tyče. V následujících minutách už měl ovšem míč více na svých kopačkách mladý tým ze Slavičína a naše obrana si musela dávat velký pozor. I přes mírnou převahu Slavičína jsme se dostali do další velké šance. Po rohovém kopu zakončoval zblízka Sadil, ale ve velké příležitosti selhal. Slavičín se dostal do největší šance po zaváhání Kadlíka, který si místo míče všímal hráče soupeře, podklouzl a po následném centru zakončovali hosté těsně vedle tyče Pavelkovy brány. Hned poté jsme šli do protiútoku a výborně střílel Malota. Brankář jeho střelu vyrazil a dobíhající Podaný poslal míč do sítě. Z gólu jsme se však dlouho neradovali, protože kvůli ofsajdu Podaného nemohl být uznán. Těsně před poločasem jsme se dostali do přečíslení, ale Podaný místo nahrávky zkusil jít sám přes obránce a neuspěl. V poločase byl stav 0:0.

V průběhu druhé půle se hra vyrovnávala a aktivita Slavičína začala lehce upadat. Fotbal nebyl příliš oku lahodící a oba týmy hrály to, co jim terén dovolil. Po hodině hry byl stav stále nerozhodný a na řadu tak přišla první střídání na obou stranách. V našem týmu vystřídal Martin Pavelka Sadila a v 69. minutě se mu podařilo v pokutovém území Slavičína připravit míč Bačovi, který s přehledem zakončil a poslal nás do vedení. Slavičín na to reagoval zvýšenou aktivitou a větší hrou na riziko. Naše obrana pracovala v druhé půli až na pár výjimek spolehlivě a hosté se do větších šancí nedostávali anebo slibnou příležitost překombinovali a o míč přišli. Na závěrečné minuty zápasu šel na hřiště Laciga, který vystřídal Podaného a hned se dostal do velké příležitosti. Jeho zakončení levačkou však gólman pokryl. Hosté kvůli zranění jednoho z hráčů dohrávali v deseti a toho mohl využít opět Laciga, který ovšem stejně jako v první šanci gólmana nepřekonal. Poslední okamžiky zápasu jsme zkušeně dohrávali na polovině soupeře a u rohového praporku. Těsné vítězství jsme uhájili a těšit nás může i první čisté konto v sezóně.