Sestava: Radek Janča - Robert Kadlík, Kuchárek, Mikač, Pisklák – Sedláček (81.Podaný), Malota (87.Welyt), Pavelka, Sadil - Kocourek, Jiří Kadlík (69. Valerián)

Připraveni: Caudr, Laciga

Střelci:

32. Pavelka Martin

Komentář:

V prvním mistrovském utkání jsme se na domácím hřišti utkali v souboji nováčků soutěže s Březnicí. Jak si jistě pamatujete, proti stejnému soupeři jsme zakončili sezónu v okresním přeboru před měsícem a půl. Do dnešního utkání jsme nastoupili bez několika klíčových hráčů a na hřišti tak dostali prostor i kluci, kteří přišli z dorostu.

V prvním poločase jsme byli nebezpečnější než hosté. První příležitost měl Jiří Kadlík, který dostal přihrávku od Sadila a pohotově zakončoval, bránu však těsně přestřelil. Aktivní směrem dopředu byl i Robert Kadlík, který si připsal dvě nebezpečné střely. Na vedoucí gól jsme si ale museli počkat do 32. minuty, kdy Sadil vyslal kolmicí do úniku Pavelku a ten už si se zakončením poradil. Gól nás povzbudil a Březnici jsme téměř nepouštěli do hry. Naopak hostující hráči často faulovali a diskutovali s rozhodčím, což nám vyhovovalo. Na konci poločasu jsme měli velkou příležitost vedení navýšit. Sedláček vyslal na pravé straně do úniku Jiřího Kadlíka, ten si obhodil obránce, vyhrál sprinterský souboj se stoperem a těsně před brankářem stihl přihrát míč Kocourkovi. Tomu se podařilo zakončit a míč už směřoval za brankovou čáru. Jeden z obránců ho však stihl vykopnout a skóre se tedy neměnilo.

Do druhého poločasu vstoupili mnohem lépe hosté z Březnice. Hned od úvodních minut se dostali na naši polovinu a zahrávali několik rohových kopů. Nám se nedařilo držet míč jako v první půli a tlak Březnice se stupňoval. Po hodině hry využili hosté chyby našeho kapitána a po přesném a prudkém centru na zadní tyč se jim podařilo vyrovnat. Ve zbývající části zápasu to byla především Březnice, kdo se snažil o vstřelení vítězného gólu. Naší hře chyběla energie a zápal a spíše jsme se bránili. Za zmínku stojí snad jen nebezpečná střela Maloty, jinak jsme hostujícího gólmana v druhé půli pořádně neprověřili. Březnice další gól také nepřidala a po devadesáti minutách byl stav 1:1. O bonusovém bodu měla rozhodnout penaltová loterie, ve které jsme byli úspěšnější.