MU SK Louky - SFK Elko Holešov 3:2 (1:0)...

1. 9. 2014

starší žáci

David Mikulášek- Honza Jaroněk, Jirka Vyoral, Šimon Hercík, David Dlouhý – Marek Sadil, Sebastián Kuna, David Ševčík, Tomáš Teplý – Peťa Teichman, Marťa Janota – Marťa Látal, Jirka Štípek, Kuba Hönig

Branky :     Kuna, Jaroněk, vlastní

Už pří nástupu obou mužstev bylo vidět jakým směrem se pravděpodobně bude hra obou soupeřů ubírat. Naše hra byla založena na šikovné a nápadité kombinaci včetně rychlého přechodu do útočné fáze . Soupeř se naopak snažil upřednostňovat hru delších nákopů na své silověji vybavené útočníky. Jelikož jsme však obětovali Honzu Jaroňka a z postu záložníka jsme s ním vyztužili obranu, dařilo se nám takto vedenou hru soupeře eliminovat a téměř celý poločas jsme jej nenechali vystřelit. Přestože se kombinace klukům z Holešova až tolik nedařila a zůstalo jen u pokusů o střelbu z dálky hrál se v prvním poločase celkem pohledný fotbal, ve kterém jsme měli mírně navrch. Utkání však chyběla ta pravá fotbalová šťáva, gólových šancí bylo poskrovnu a gólů ještě míň. První poločas byl Dava v naší bráně  téměř bez práce a na naší straně to bylo, co se týká této činnosti,  jen o trochu lepší. Naše hra byla kombinační i  nápaditá, ale končila před soupeřovým vápnem, vytvořit si výrazné gólové šance se nedařilo ani nám. Snad do jediné tutovky se dostal Seba, bohužel míč skončil těsně vedle holešovské brány. Svoji druhou šanci však Seba již využil. Stalo se tak po chybě obou soupeřových obránců,  na které zatlačil důrazný  Štípas a odražený míč pak Seba vysokým lobem umístil do soupeřovy brány. Do kabin jsme tak odcházeli ze zaslouženým vedením 1:0.

Obraz hry na záčátku druhého poločasu se nezměnil až do té doby, než klukům začaly opět docházet síly. Iniciativa pak začala přecházet  na kopačky hostů a ti začali  získávat mírnou převahu,  kterou ještě zvýraznila akce, které předcházel nedůraz ve středu obrany a kdy po nepříliš povedené střele hosté vyrovnali. Zanedlouho nato se hostům podařila už parádní akce, která skončila zakončením na tyči. Bohužel  tohoto přechodně šťastného okamžiku jsme nedovedli využít a hostům z Holešova se podařilo odražený míč dotlačit do naší brány. Soupeři se tak podařilo otočit nepříznivý výsledek na vedení 2:1, bohužel pro ně však nedokázali tohoto faktu ještě lépe využít a zvýšit své vedení. Po přeskupení našich řad , jejichž účelem bylo hledání hráče, jenž by měl sílu mobilizovat naši hru, se opět začal měnit obraz hry. Nejprve po krásné kombinaci s Markem vystrašil Seba hostujícího branaře nádhernou střelou, poté se k přímému kopu postavil Honza Jaroňek a střelou z nevídané vzdálenosti vyrovnal na 2:2. Ač do konce zápasu nezbývalo mnoho času , přetahovaná o úspěch v tomto utkání nekončila . Po signálu z rohového kopu se míč biliárovým způsobem a asi od vlastního obránce dostal do Holešovské branky. Utkání, jemuž by slušela spíše remíza skončilo tak šťastným vítězstvím našich kluků, neboť již žádné mužstvo nemělo sílu ke změně skóre.

Velká jednička pak patří tentokrát Jirkovi Vyoralovi a zvláště pak i Honzovi Jaroňkovi.