13. 10. 2014

starší žáci

David Mikulášek- Šimon Hercík, Jirka Vyoral, David Ševčík, David Dlouhý – Tom Nezval, Sebastián Kuna,  Tomáš Teplý, Marek Sadil,  – Marťa Janota, Jirka Štípek– Matěj Banát, Kuba Hönig

Branky :

Tentokrát byly naším soupeřem tabulkově celkem dost vysoko postavené Kunovice. Do sestavy se vrátili Séba s Markem, konstruktivní hráči, kteří měli přinést kombinační pestrost, jistotu na míči, no prostě a jednoduše zvýšit fotbalovou kvalitu. Bohužel se tak nestalo a my se dál trápíme s neskutečně problémovým herním projevem. Výrazně už chyběl snad jen Honza Jaroněk, ale nutno uvážit, že Mára i Tom se vracejí, či jsou vlastně ještě v rekonvalescenci, po delší přestávce a bez řádného tréninku. Náš soupeř je podle slov trenéra taktéž herně dolů, výsledkově je na tom ale podstatně líp než my o čemž svědčí i postavení v tabulce. No a na hřišti to také tak vypadalo a první poločas si opět za rámeček nedá ani jeden z týmů a komentovat ho asi skutečně nemá cenu, snad jen tolik, že skončil 0:0. V kabině prošpikované nešťastnými dušičkami se sklopenými hlavami jsem znovu zkoušel nabudit sebedůvěru, protože vím, že kluci toho umějí podstatně víc, než předvádí.

Druhý poločas však začal stejně, jako první skončil. Oboustranně nepřesné kombinace a snad jen trošku více důrazu přisuzovalo Kunovicím optickou převahu, jejich útočná aktivita však končila vždy v rukou Davči v naší bráně. Včasnými výběhy likvidoval rodící se soupeřovy šance. My jsme na druhé straně hrozili pouze z rohů a po standardních kopech. V padesáté minutě však selhal i spolehlivý Davča, který jeden ze soupeřových dlouhých míčů neudržel a my jsme nešťastně inkasovali do prázdné brány. Po tomto gólu jsem se snažil kluky povzbuzovat a hlavně změnit způsob hry, no a v době, kdy jsem už sám nevěřil, přišel herní obrat. Stejně jak sluníčko prokouklo z ranní mlhy nastala i v naší hře nevídaná změna. Stálo mě to málem hlasivky, ale rázem jsme získali jednoznačnou herní převahu. I přes některé šance je bohužel zřejmé, že  k realizaci herní převahy v gólové vyjádření nám chybí Adam, nebo aspoň náhrada v podobě silového útočníka, který by toto dokázal. Znovu tedy s děravou kapsou a bez bodu budeme doufat, že herní projev z posledních desíti minut si přeneseme do dalšího zápasu. I toto bude pro další fotbalový růst kluků a vůbec naši další práci rozhodující.