MU SK Louky - FC V. Otrokovice 0:1 (0:1) ...

starší žáci

Martin Janota/ Matěj Banát - Honza Jaroněk, Šimon Hercík, David Ševčík, Ondra Štalmach - Tom Teplý, David Blanař,,Dan Kolář, David Dlouhý, - Adam Křek, Martin Látal - Tom Nezval, Matěj Banát, Petr Teichman

Branky :

....

Tak tento experiment bych pánové už nechtěl nikdy opakovat. Do Holešova jsme odjeli bez brankaře, tudíž s malou šancí na nějaký bodový zisk. Hledání brankaře bylo úvodním problémem naší sestavy.

Jediný kdo našel odvahu postavit se první do brány, byl Vosa. Charakterem tedy chrabrým, postavou však malým,  nedokázal pak statečný Vosička čelit soupeřovým střelám do horní poloviny brány, tak by se daly charakterizovat 3 góly v naší síti. Možná kdybychom zahustili prostor před vápnem, mohli jsme častěji blokovat soupeřovy střely. To je ale jen to, možná. Navíc jsme nestíhali po levé straně čelit průnikům rychlých holešovských útočníků. Zahrozit se nám podařilo za první poločas jen jednou a to za stavu 0:1 střelou do tyče, dokončení akce pak znemožnil odpískaný velmi sporný ofsajd.

Druhý poločas, to už bylo jiné kafé. Do brány se nahlásil Matěj. S vědomím, že horšího nás už nemůže potkat, stav 0:3 nebo 0:6 je už vlastně stejný, tak nastoupili kluci kupodivu velmi pozitivně do 2 poločasu a začali jsme soupeře dost prohánět. Některé pasáže byly dokonce zcela v naší režii. Rozhodující byl posun Martina z brány do záložní řady. Nejenomže byl hlavním motorem naší útočné snahy, ale zcela eliminoval holešovskou levou stranu, která nás trápila v prvním poločase. Navíc Matěj v bráně dobře četl hru a včasnými výběhy hasil delší průnikové přihrávky. Problém měl pak jen s jedinou střelou, skutečně jedinou za celý druhý poločas, vyslanou až v závěrečné sekundě zápasu. To na naší straně se daly během 2 poločasu počítat zahozené tutovky. Nejprve Ševča přepálil bránu z pokutového kopu, posléze vyškrábl Adamovu tutovku holešovský gólman a do třetice nezakončil Vosa svůj sólový únik.

Když se na to dívám z odstupem, tak možná jsem utkání prokaučoval já, protože do brány měl jít přece Matěj, co borci ?

Pánové čest těm, kteří bojovali i za velmi nepříznivé situace po prvním poločase a běda… Prostě tady je potřeba narovnat do latě pár věcí či jedinců a zdaleka se to netýká jen Davči. Do další části soutěže měníme možná pro vás zdánlivé pravidlo, že nastupují všichni borci, co přijdou, neboť na některých je patrné uspokojení pouze nad touto skutečností. Že budete makat na hranici svých možností nejen v zápase, ale i na tréninku, musí být pro vás jasnou prioritou, protože já už mám přesvědčování a motivování stále stejných jedinců dost. Jiné cesty v posunu výkonosti ale není a vaše motivace se musí zrodit ve vás samých.

Teď bude záležet jen na vás, jestli si to srovnáte správně ve svých hlavičkách.