MU SK Louky - FC TVD Slavičín 2:1 (2:0) ...

starší žáci

David Mikulášek- Honza Jaroněk, Šimon Hercík, David Ševčík, Ondra Štalmach - Tom Teplý, David Blanař, Marek Sadil,Dan Kolář –, Marťa Janota, Sebastián Kuna -Tom Nezval, David Dlouhý, Matěj Banát, Jirka Štípek, Vojta Bartoň

Branky :

Teplý, Kolář

Přestože v posteli zůstali ještě někteří marodi, pohled na naši plnou lavičku byl konečně povzbudivý. Před zápasem jsme si trošku protáhli povídání v kabině a vyjasnili si některé pohledy na přístup v zápase i v tréninku. V samotném utkání pak změna v přístupu u všech kluků byla velmi zřetelná, a i když nás čekal aktuálně třetí tým krajského přeboru, chtěli jsme konečně potvrdit své jarní ambice.

Začátek zápasu pak patřil hostům ze Slavičína, kteří měli dobrý pohyb a výborně kombinovali. Náš obraný blok byl však tentokrát velmi pevný a soupeři jsme nedovolili ani vystřelit na bránu, což platilo téměř celý poločas. Postupně jsme přesouvali těžiště hry na soupeřovu polovinu a začali velmi zlobit soupeřovu obranu. Prvním varováním slavičínským byla v 10. minutě Sébova tyčka a snad tři pokusy o dorážku, poté Mára neuklidil do soupeřovy brány tutovku téměř z penaltového puntíku. Za pět minut nato však Vosa vycvičil obránce a předložil Tomovi jasnou tutovku, stav utkání se tak poprvé měnil na 1 : 0. Pak přišly na řadu Danovy pokusy. První střelu hostující brankař kryl, druhá si však už našla cestu do sítě, což znamenalo další změnu skóre a poločasový stav 2 : 0, na čemž nic nezměnila ani kombinace Dava-Tom.

První poločas nás stál vzhledem ke způsobu hry velké množství sil a tak bylo celkem logické, že otěže zápasu začal postupně přebírat soupeř, naštěstí naše obrana opět nepouštěla soupeře do zakončení a už vůbec do větší šance. Nebezpečná snad byla jen hlavička po jedné standardce a dvě dalekonosné střely podporované větrem, z nichž jedna si našla bohužel cestu do naší sítě.

Konečný stav 2: 1 pak odpovídal průběhu utkání a my jsme si mohli připsat cenné body do tabulky. V hodnocení pak musím kluky pochválit za nasazení a odhodlání zvítězit a to je také to, co si budou muset přenést do dalších zápasů i do tréninkové přípravy. Doufám také, že všichni pochopili, co jsem jim kladl před zápasem na srdíčko. Takže pánové, jen tak dále. Petr L