mladší žáci

Filip Vrazala, Martin Bobál, Ondra Štalmach, Matěj Ševčík, Dominik Chytil, Ondra Mikač, Honza Borovec, Martin Drábik, Frederik Cibulka, Albert Foldyna, Filip Škoda

Branky :

Drábik 2x, Borovec, Chytil

Komentář :   Tentokrát jsme přivítali soupeře z Rožnova pod Radhoštěm k našemu poslednímu zápasu podzimní části soutěže na domácí půdě. Počasí přes týden nám zápas zkomplikovalo tím, že nám chyběl Marek Zuzaník, který ležel doma v horečkách a taky byl nemocen Matěj Čmok a proto jsme mimo Ondry Mikače, který s námi hraje stabilně povolali jako posilu ještě Fildu Škoďáka ze starší přípravky. Kluci vlétli do zápasu hned od začátku a bylo vidět, že móóóóc chtějí vyhrát a napovídal tomu i obrázek hry a kdybychom proměnili tutové šance, které měl Marťa Drábik a Honza Borovec tak by pro nás poločasový výsledek byl ještě přívětivější než jak nakonec dopadl. Po neproměněných šancích přišel ze strany nákop Dominika a Marťa Drábi svou teď již zlatou pr…. proměnil stav na 1:0. A od té chvíle jsme jasně soupeře drželi pod kontrolou. Jediným hráčem, který nám neustále způsoboval problémy byl kapitán ve středu hřiště, který hrál opravdu dobře a soupeře výborně podporoval do útoku svými jedovatými střelami, které k jeho smůle neustále zneškodňoval výborně chytající Filda Vrzala. A tak se u kázalo otřepané „NEDÁŠ – DOSTANEŠ“ kdy Domča Chytil nádherným kopem z dost velkého úhlu vstřelil náš druhý gól, který nám přinesl ještě větší uklidnění a do konce prvního poločasu, který jsme vyhráli 2:0.

Druhý poločas jsme zahájili s  obavami o výsledek a kapitán hostů nám dělal ještě větší problémy než v prvním poločase. Nedokázali jsme na něj hrát dostatečně tělem již ve středu hřiště a tak se stalo, že projel celé hřiště a dal nám gól, který znamenal snížení na 2:1. Tím nám nezbývalo než přestavět naše řady a posunout doprostřed Domču, aby minimalizoval útoky tohoto hráče. Vše pak vyvrcholilo dalším gólem Marti Drábika, který měl svůj den a zvýšil na 3:1.My jsme se tím opět uklidnili a snažili se kombinovat. Nechtěl jsem, aby se pouštěl do nějakých kombinací Ondra Štalmach, který měl v nohách celý zápas za starší žáky těsně před tímto zápasem. Proto měl zakázáno se jakýmkoli způsobem zapojovat do hry ve předu, ale jeho hlavním úkolem bylo vše držet ze zadu a Ondra výtečně a svědomitě tyto úkoly plnil a tím soupeře nepouštěl k naší bráně. A tak se soupeř mohl spoléhat pouze na střely z dálky, které jim zase vychytal Filda Vrzala. Pak jsme se snažili všemi silami udržet zápas za stavu 3:1 do konce a všichni kluci ze sebe vydávali ze sebe vše co jim ještě zbylo. Jak již napovídá sestava měl jsem k dispozici Fildu Škoďáka(ročník 2005), který zastínil některé hráče soupeře o jednu až dvě hlavy vyšší svým přístupem ke hře. To samé taky předváděl Ondra Mikač(ročník 2005). Oba dva výborně doplnili naše mužstvo výborně bojující o výhru. V tomto zápase chválím všechny kluky, kteří podíleli na konečném úspěchu. Nicméně skóre se ještě měnilo Nejprve jsme ještě jednu branku inkasovali, čímž se soupeř zase dotáhl na rozdíl jednoho gólu. A kdyby se pan rozhodčí nebál a písknul penaltu, která byla na nás a nutno podotknout ne první, tak jsme mohli hrát ještě z větším klidem jako doposud. Nicméně pak přišla chvíle Honzy Borovce, který se po počátečních neúspěšných průnicích konečně dočkal a zvýšil na 4:2. Tím soupeře dorazil a ukončil tento zápas. Musím ale konstatovat, že soupeř byl ve hře lepší než my. My jsme však ukázali, že máme dobrou produktivitu a větší hlad po výhře jako soupeř a proto jsme tento zápas dotáhli do vítězného konce