starší žáci

David Mikulášek- Ondra Štalmach, Šimon Hercík, Jirka Vyoral, Honza Jaroněk, - Tomáš Nezval, David Ševčík, Tomáš Teplý, Marek Sadil – Honza Novotný, Marťa Janota  - David Dlouhý, Jirka Štípek, Matěj Banát, Marťa Látal, Petr Teichman

Branky :

Marek Sadil, Tomáš Teplý

Navázat na dobré herní výkony z posledních zápasů a přetavit je konečně do plného bodového zisku, to byl úkol posledního podzimního utkání. K tomuto cíli směřovalo naše úsilí i během týdne v tréninkovém procesu, kde jsme se zaměřili pouze na finální část herní aktivity, zakončení.Ke splnění tohoto cíle měla přispět i nominace Honzy Novotného i Honzy Jaroňka, problémem byl naopak stav Jirky Vyorala, který proležel celý týden v posteli s teplotou. A tady musím smeknout před jeho přístupem ke kolektivu, kdy se rozhodl jít klukům pomoct a vůbec si nepřipouštěl jinou možnost. Jeho výkon byl na hony vzdálen jeho běžnému standardu, ale přesto svým přehledem řešil řadu těžkých situací a já tak nenašel odvahu sundat ho dolů. Tak se utužuje kolektiv, který si chválí všichni kluci, kteří jsou u nás na střídavý start. Na druhou stranu pro něj odvádí strašně moc. Symbióza vztahů „domácích“ a těch „ přespolních“ je téměř ideální. Téměř musím poznamenat, protože ne všichni naši kluci si toho úplně váží. Strašně držím palce této fotbalové partii, aby jim to tak vydrželo co nejdéle a zároveň jim musím za to poděkovat. V tomto prostředí se dá pracovat na zlepšení a dá se dosáhnout toho, že na konci soutěže budu moci říct, jo tito kluci fotbal nejen umí, ale hlavně ho mají strašně rádi. Věci, které klukům vytýkám, si berou za své a chtějí je zlepšovat. Dvakrát škoda pak těch, kteří v minulosti s fotbalem v Loukách skončili a stokrát škoda, kteří skončili s fotbalem vůbec. Toto, krédo je pro mne daleko nejdůležitější než vybojované tituly, vyhrané turnaje, či jiné dílčí úspěchy. Samozřejmě, vím, že tyto věci přináší klukům štěstí a pocity vítězství jsou pro ně nesmírně důležité a nezaměnitelné o to těžší je pro trenéry hledat tu správnou cestu.

A teď už k zápasu. První minuty se podobaly i celé podzimní sezóně. První tři naše držení míče skončily naprosto nepochopitelném předání míče soupeři. Musel jsem opět zvýšit hlas, abychom se opět vrátili k hernímu projevu posledních dnů. Naštěstí to zabralo a my jsme vjeli do starých kolejí. Zápas jsme tak drželi naprosto vyrovnaný a díky bojovnosti, která nám zatím chyběla, jsme se dokázali do 20. minuty dostat do dvoubrankového vedení. Nejprve se mazácky prosadil Mára Sadil a to po akci, která začala u Honzy Novotného, tedy kluka, který s námi absolvoval první zápas. Typologicky na první pohled Marťa Bartek. V reálu mu však chybí jeho naprosto jedinečná rychlost dravost, souhra s kolektivem je však zase o poznání lepší, takže po prvním zápase musím konstatovat, že jeho přítomnost byla pro nás přínosem. Kdyby s námi absolvoval vetší tréninkové zátěže, možná …..??  No a ten druhý gól? Ten pak doslova zatloukl do soupeřovy brány Tom Teplý a to opět z bezprostřední blízkosti malého vápna po nevídaném odstřelování soupeřovy brány. Oba dva góly byly výsledkem úplně jiného důrazu než v minulých zápasech.

V polovině prvního poločasu však začali kluci z Rožnova přidávat a zle nám zatápěli, kupodivu i středem naší obrany, což nebývalo zvykem. Vše přisuzuji Jirkovu zdravotnímu stavu a za jiných okolností by tu bylo určitě zavřeno. Do rukou však vzal osud utkání Dava v bráně, který suveréně kraloval v celém velkém čtverci a několikrát svým výběhem eliminoval soupeřovy útočníky. Dvakrát se pak k jeho skvělému výkonu připojila i paní štěstěna. Že jsme byli pod tlakem, však neznamenalo, že jsme se herně vzdali. Soupeře jsme zlobili i v bezprostřední blízkosti jeho brány. Zvýšit na tři nula mohl těsně před přestávkou Vosa, kdy po krásném prostrčení od Honzy Novotného šel sám na bránu.

Dva nula po poločase, to už nesmíme pustit, opakovali jsme si neustále o přestávce. Zároveň jsem přemýšlel jak eliminovat výbornou nátlakovou hru soupeře. S úvodem poločasu moje obavy opadly, Šimon v obraně se rozhodl, že vezme na sebe i Jirkovy úkoly, nesmírně platným byl jak v obraně, tak v podpoře a zakládání akcí. Vosa po přesunu do zálohy pumpoval neuvěřitelným způsobem nahoru a dolů. A co hlavně, soupeř už nenašel sílu na náročný způsob hry, to jsme my spíš měli větší pohyb a kontrolu míče. Soupeř se prezentoval pouze kvalitní střelbou ze střední vzdálenosti, které chyběla až na jeden pokus větší přesnost. Na famózní i velice jistý výkon Davy to však nestačilo, zvláště když pak před koncem utkání ještě vyčaroval jeden zákrok, nad kterým si mohl soupeř ukroutit hlavu.

Vítězství 2:0, pro nás znamená strašně moc, za jedno z pohledu dalšího působení v krajském přeboru ale hlavně z pohledu další přípravy v zimním období, kdy by měli dostávat příležitosti kluci z celého kádru, včetně ročníku 2002 a navrátivšího se konečně uzdraveného Seby. Snad motivace z vědomí, že naše dobrá hra se může přetavit i v bodový zisk a vědomí toho, že k vítězství je nutná bojovnost, víra v sama sebe i víra ve vlastní úspěch, budou tou nejlepší motivací pro další práci.

Na závěr pochvala pro celý tým za odmakaný zápas. Vyzvednout však musím navzdory vysokým standardům odevzdaným dalšími jedinci Davu v bráně Šimona za famózní druhý poločas, v jiných zápasech kritizovaného Vosu a Marka, který konečně překročil svůj vlastní stín. Jirkovi pak ještě jednou poděkovat za všechny kluky a popřát mu rychlé uzdravení.