MU SK louky - FC Elseremo Brumov 1:5 (0:3)

starší žáci

David Mikulášek- Marťa Janota, Jirka Vyoral, David Ševčík, Ondra Štalmach - Šimon Hercík David Blanař, Tom Teplý,- Adam Křek, Sebastián Kuna, Marek Sadil - Dan Kolář, Tom Nezval, Matěj Banát, Martin Látal, Jirka Štípek, David Dlouhý

Branky :

Křek

Dalo se říci, že zápas s Brumovem by po našich skvělých výsledcích mohl být zápasem jara, ve kterém si vyzkoušíme konfrontaci se skutečně mimořádně kvalitním soupeřem. Sice na třetí pokus a po dlouhotrvajícím lijáku to pak konečně vyšlo. Na hřiště vyběhla mužstva pravděpodobně v nejsilnějších sestavách, u nás chyběl snad pouze jen Honza Jaroněk. Do zápasu jsme nastoupili hodně odvážně se třemi útočníky.

Hned v úvodu však vyjádření o konfrontaci dostalo pro nás hořkou podobu, neboť Ondra na levé straně vymyslel totální nesmysl a předložil soupeři jasnou tutovku a to jako na zlatém podnosu. Vzhledem k tomu, že se jedná o kluka ročníku 2002, dají se ještě přimhouřit oči, škoda ale je, že jsme si podobnou situaci už několikrát vysvětlovali. Brumov jsme tímto posadili do sedla. Jeho hráčská kvalita začala úřadovat a brzy se skóre měnilo podruhé. My jsme v té době těžko kontrolovali míč, neboť soupeř naše hráče velmi rychle dostupoval a napadal skutečně velmi vysoko. Pod tlakem se ocitali nejen obránci, ale vzhledem k malé aktivitě útočníků i záložníci, kteří se snažili řešit konstruktivně herní situace. Na druhou stranu je však nutno říci, že Brumov jel na plný plyn se vším všudy a jeho nasazení oproti zápasu na Baťově bylo podstatně vyšší. V polovině prvního poločasu pak bylo o vítězi rozhodnuto, neboť soupeř přidal třetí zářez do naší sítě. Herní převaha pak zůstala na straně Brumova, i když tlak nebyl již tak velký. Naše větší příležitost pak přišla v závěru poločasu po Markově výtečně zahraném přímém kopu, žalostný nedůraz před bránou znamenal, že hosté tuto situaci zvládli a do kabin se šlo s třígólovým mankem.

Do druhého poločasu jsme přišli se snahou o mimořádné zrychlení práce s míčem a ejhle, rázem jsme se začali dostávat daleko více do hry. Po Adamovi jsem chtěl, aby více rozhýbal soupeřovu obranu, bohužel na něm zbytečně viselo břemeno odpovědnosti, a přestože zlepšil druhý poločas pohyb, do výrazných příležitostí ho výtečná soupeřova obrana nepouštěla. Zápis do střelecké listiny se mu však přesto povedl a to po skvěle zahraném Sebově rohu. A posléze mohlo být ještě veseleji, protože jeho únik zastavil rozhodčí odpískáním ofsajdu, který kromě něj snad nikdo jiný neviděl ,ani hostující pomezní. Stav byl v té době však už 0:4, takže drama pro hosty žádné nehrozilo. Pátý gól v naší síti pak znamenal završení skóre na 5:1 pro Brumov.

Škoda, rychlého prvního gólu, možná jsme si mohli zápas více užít. I tak kluci zaslouží pochvalu, že nesložili zbraně a zvláště ve druhém poločase soupeře pozlobili.