MU SK Louky - ČSK Uherský Brod 4:2 (0:0)

starší žáci

David Mikulášek- Dan Kolář, Jirka Vyoral, Ondra Štalmach - David Ševčík - Šimon Hercík David Blanař, Marťa Janota- Adam Křek, Marek Sadil, Sebastián Kuna, - Tom Nezval, Matěj Banát, David Dlouhý ,Teichman Petr

Branky :

Křek 3x, Dlouhý

Opět zápas pravdy s výsledkově pro mne nečitelným Brodem, mimo hru Tom a Honza, tak byly rozdány karty pro tento důležitý zápas.

Utkání začalo ve svižném tempu a oba celky i v celkem dobré herní pohodě. Jako první jsme zahrozili Adamem, který trefil tyč jinak už statického branaře Brodu. Krásné uvolnění na středu vápna, ukvapená střela, neboť Adam už byl sám a ve špatném postavení těla, tak jsem to viděl já. Poté ještě Seba postupoval na soupeřovu bránu ale špatné zakrytí míče dovolilo zasáhnout soupeřově obránci. To byly naše aktiva za první poločas. Jinak musíme děkovat fotbalovému bohu, že nám soupeř nějaké góly nenadělil. Katastrofální výkon krajních obránců stíhal napravovat Dava v bráně, Jirka na stoperovi a hlavně dobře postavené tyče. S hvizdem rozhodčího, který rozděloval zápas na polovinu si všichni Lúčané oddechli, protože špatných osobních výkonů byla nadpoloviční většina.

Druhý poločas musely přijít, a také přišly, personální změny. S těmito změnami, přišlo i zlepšení herního výkonu. Poměr sil se vyrovnal a nastalo velké přetahování o výsledek. První zápis učinil Dava Dlouhý po opakované dorážce a nešťastné teči soupeřova obránce. Vyrovnání pak bylo se štěstím na straně Brodu, nešťastně odražený míč se dostal k zapomenutému útočníkovi, který předložil kolegovi před bránu a jeho dorážka znamenala vyrovnání. Neuběhly snad ani tři minuty a soupeř otočil na 2:1. Naštěstí neplatilo první vyhrání z kapsy vyhání a začal úřadovat konečně probuzený Adam. Po nádherném náběhu, ukázkové průnikové příhře (ne ve směru k soupeřově bráně) výborném odmítnutí obránce a nádherném zakončení zaplesalo mé srdíčko. Jednička pro Adama, jednička pro Dana, který nastoupil do druhého poločasu jako vyměněný. V rychlém sledu pak přišly i další góly. Nejprve jednoduchá dorážka a následně opět výstavní akce Vosa, Adam. Výborný průnik Vosy do křídelního prostoru nádherný centr a stejně pěkné Adamovo zakončení hlavou !!! Přesně tak bych si to představoval, únik z křídelního prostoru, nejdu zbytečně do soupeřova stopera tj. nejkratším směrem k soupeřově bráně a hledám spoluhráče v pohybu, jak složité.

Chválení někoho mi asi tentokrát moc nepůjde i když to není moc výchovné, ale zkusím. Davča Dlouhý, který si pravděpodobně otevřel střelecký účet ve starších žácích oplýval nejen pohybem, ale hlavně snahou o nejlepší výkon, a to nejen svůj ale i týmový.