starší žáci

David Mikulášek - Honza Jaroněk, Šimon Hercík, David Ševčík, Ondra Štalmach -  Martin Janota, David Blanař, Marek Sadil, -Jirka Štípek, Adam Křek, Sebastián Kuna – Jirka Vyoral, Marťa Látal, Matěj Banát

Branky :

Kuna 2x, Křek 2x, Janota

Marodi Tom Teplý, Dan Kolář a rehabilitující Jirka Vyoral zatím jen na lavičce, to bylo určitě oslabení, se kterým jsme nastupovali na hřiště Vsetína. I přes toto oslabení a tabulkově lepší umístění Vsetína jsme ale nastupovali s cílem plného bodového zisku. Jinak nám tabulka KP ani nedovoluje uvažovat.

S tímto vědomím jsem předpokládal, že tedy nastupují i samotní kluci. Teoretickou přípravu na zápas jsme zkrátili téměř pouze a jen na aspekt rychlé práce s míčem a kvalitní nabídky.

Opak byl však pravdou. Dominantní bylo u záložníků neustálé a neefektivní vodění míče, množství postoupených soubojů a následných ztrát míčů. V útoku přidal oproti Kunovicím sice Adam více pohybu, ale špatný první dotyk s míčem eliminoval celou jeho snahu. A vše potrhla snad nejhorším výkonem sezóny obrana. Ta byla nebezpečná už sama sobě, což potvrdila už ve čtvrté minutě dvojnásobnou minelou, kterou soupeř okamžitě potrestal. Naštěstí těchto přehmatů v obraně využil jen jednou, pro mne tam byly však minimálně ještě dvě infarktové situace.

Naše šance, to byla Adamova tutovka, kterou vyškrábl skvěle domácí gólman, Markova jednička mimo a pak hlavně skvělá, hodně těžká a zároveň odvážná Sebova střela z  úhlu, která se otřela o břevno a nezadržitelně napla vsetínskou síť. Konstatováním, že poločas skončil 1:1 končím popisování mého utrpení.

Po velmi rušné přestávce v naší kabině nastoupilo ale úplně jiné mužstvo. Velmi nám prospěl přechod Davči do záložní řady a návrat Jirky na post stopera. Davča dokázal usměrnit herní projev mužstva do úplně jiných dimenzí, měnil rytmus hry, prostě stal se mozkem našeho týmu. Jirka pak v obraně četl skvěle soupeřovu hru a zcela zavřel prostor před velkým vápnem. Když k těmto dvěma faktorům připočteme neúnavného Vosu s Dačou ve středu hřiště, Šimona operujícím s přehledem i s velkým srdíčkem na obrovském prostoru, Adama představujícího konečně údernou sílu, nebylo divu, že po deseti minutách druhého poločasu bylo rozhodnuto. Nejprve Seba hned po přestávce zužitkoval Adamův únik a téměř kulečníkovým šťouchem s neskutečnou rotací zvýšil na 2:1. V kvapíkovém tempu pak přidávali Adam a Vosa na 4:1 a to domácí mohou být rádi, protože další gól neuznal rozhodčí kvůli spornému ofsajdu a jeden zákrok v pokutovém území byl podle mne za povolenou hranicí. ( V Kunovicích se na nás kopala penalta za zákrok mnohem šetrnější). Skóre pak uzavíral svým druhým gólem  Adam.

Přesto, že šanci pak dostala i lavička, aby předvedla, jak to myslí vážně s bojem o místo v základní sestavě, dominoval nadále na hřišti jen jeden tým, protože David nepustil již otěže utkání ze svých rukou.

Pochvala v tomto utkání pak patří hlavně „nulkám“ a neustále se zlepšujícím Sebovi, jehož standard podle mne však leží ještě stále výš. Nastoupivší 01/02, s výjimkou Seby se tentokrát k výkonu nulek nepřiblížili.

Mužem zápasu, možná i dvojzápasu (počítaje i Kunovice), je pak pro mne Šimon.