Jdi na obsah Jdi na menu
 

0. INFO platba příspěvků :

 info.jpg


5. Fotbalový nábor :

 nabor-louky-2019.png-levy.png


 

MU FC Rožnov - SK Louky 2:0 (1:0)

17. 6. 2015

      starší žáci       

 

klikni pro zvětšení

  

  Sestava :  

David Mikulášek - Honza Jaroněk, Jirka Vyoral, Ondra Štalmach - David Ševčík –Matěj Banát, Martin Janota, Marek Sadil, Šimon Hercík - Adam Křek, David Dlouhý – Petr Teichman, Tom Nezval, Martin Látal, Jirka Štípek

 

  Branky :    

 

 

  Komentář :  

Tajenka sestupujících, či lépe těch zachráněných, byla pro nás vyřešena minulý víkend a tak nebránilo nic tomu, aby se na hřišti větší měrou realizovaly 2001-ky s tradiční stálicí základní sestavy nejmladším Ondrou. Menší komplikací v tomto záměru byla Sebova absence, kvůli jeho momentální zdravotní indispozici. Jeho přítomnost jako diváka na atraktivním dorosteneckém souboji o vítěze KS, hraném ve stejné době, nechávám bez komentáře. Oproti minulému zápasu tak zůstala mimo hru kompletní záložní řada, složená z nulek.

Úvod zápasu byl v duchu mírné převahy domácího týmu. My jsme, podobně jako už mnohokrát vyklidili střed pole a obraný blok, posunuli zbytečně hluboko. Domácím jsme tak zvětšili manévrovací prostor a rozvinutí našich útočných akcí nám trvalo zase zbytečně dlouho. K prvnímu vážnějšímu ohrožení jsme se ale dostali my, to když Adam obstřelil pěkně domácího brankaře. Míč už se do brány ale nevešel. Nedáš, dostaneš. V době, kdy už jsme vyrovnali hru, se prosadili po pěkné kombinaci domácí. Sympatické bylo, že kluky to vůbec nepoznamenalo. Zrychlili jsme kombinaci a rázem jsme byli ti, co diktovali tempo utkání. Bohužel i šikovné průnikové přihrávky posbíral zkušeně domácí gólman, který hrál téměř na hranici velkého vápna. Situaci v náš neprospěch ještě umocňoval rychlý povrch rožnovské umělky, takže Adam měl ve finální pozici k dispozici jeden maximálně 2 dotyky. Právě v podobné situaci ve druhém poločase, došlo i ke zranění Matěje, ten si stihl ještě popostrčit míč. Domácí gólman však trefil jeho koleno. Celou sezónu jsme hráli bez vážnějšího zranění, v neděli jsem nesl ze hřiště dva hráče, neboť těsně před poločasem si poranil kotník ještě Jiřin. Matějovým zraněním pro mne tak zápas skončil. Viděl jsem už jen útržky. Domácí se mi zdáli aktivnější, my jsme měli naopak kombinačně velmi pěkné pasáže. Škoda jen, že se nám nepodařilo vstřelit gól a vyrovnat. Naopak domácí pojistili těsně před koncem svoje vítězství na konečných 2:0. Na gólu se opět podepsala, pro nás nepříznivě umělka, neboť míči v naší síti předcházel dvakrát zašlápnutý míč.

Sezónu jsme tedy skončili porážkou, ale naše ambice nebyly tentokrát urvat vítězství za každou cenu, ale především dát příležitost hlavně klukům, kteří budou reprezentovat SK Louky v příštím ročníku KP. Myslím si, že opět nepropadli, z mého pohledu stejně jako v neděli, tak i dlouhodobě, patří útočná fáze v jejich podání k úspěšně zvládnuté herní činnosti. Na té obrané je nutno však ještě zapracovat.

Za zmínku stojí netradičně vysoká účast rodičů, kteří se naopak zřekli možnosti shlédnout výše uvedené atraktivní utkání a jeli se rozloučit s érou žákovských let svých ratolestí. Zpětně jsem napočítal plnou jedenáctku, takže i my jsme mohli sehrát své utkání. To sice nebylo vedeno v duchu fotbalových klání, ale mělo velmi příjemnou atmosféru. Taktovky se ujal David a rozděloval, tu napravo, tu nalevo, dopředu a hned zase dozadu, dalo by se říct celoplošná hra na velkém prostoru. O míč, v přeneseném slova smyslu, si v počátku neříkali nevýrazní Radek a Pepa. Trenér by řekl, působili velmi zakřiknutě místy až velmi nekonstruktivně. Ostatní byli ale naopak velmi aktivní, dokonce ani děvčata v naší sestavě nezaostávaly. Se změnou, či zmizením, koryčanské taktiky a přechodu přes trnavský beton k totální hrobické ofenzívě se nakonec přidali i Ráďa s Pepou. V autobuse, na rožnovském hřišti, v místním bufetu jsme tak mohli zavzpomínat na společně strávená uplynulá léta. Pohodu tohoto zájezdu narušily pouze nešťastná zranění kluků.

Na závěr poděkování všem klukům i rodičům za spolupráci a přání ročníkům 2001 a 2002 k úspěšnému tažení krajským přeborem v příští sezóně.

Petr L .

 

 

Náhledy fotografií ze složky MU 14.6. FC Rožnov - SK Louky

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář