MU FC Elseremo Brumov - SK Louky 3:1 (2:1) ...

30. 8. 2014

starší žáci

David Mikulášek-Matěj Banát, Jirka Vyoral, Šimon Hercík, David Dlouhý – Marek Sadil, Sebastián Kuna, David Ševčík, Honza Jaroněk – Marťa Látal, Marťa Janota – Peťa Teichman, Jirka Štípek, Kuba Hönig

Branky :     Janota

Do zápasu s Brumovem jsme určitě nevstupovali jako favorité a já měl nepříjemné svrbění, protože kluci z ročníku 2001 absolvovali jen minimum minut  z uplynulého ročníku v týmu starších žáků. Nic na tom, že jim chyběly zkušenosti z velkého hřiště nezměnily ani 3 přípravné zápasy před začátkem soutěže.

Přestože domácí nebyli v nejsilnější sestavě patřil úvod zápasu jejich hráčům. Kombinací středem to ale domácím moc nešlo, protože naše obraná činnost v tomto prostoru byla vzorná a navíc jejich kombinace  nezvykle nepřesná. To co se nám dařilo ve středu hřiště hořelo na krajích obrany. Tam jsme díky fyzické převaze soupeře zaostávali a z pravého křídelního prostoru směřovaly téměř  všechny nebezpečné akce soupeře. Jedna z nich pak vyvrcholila krásným gólovým zakončením. Kluci se však s nepříznivých stavem 0:1 celkem dobře vyrovnali a naše hra se začala pomalu zdvíhat , Nic na tom nezměnil ani druhý gól domácích. Ve středu hřiště jsme dokázali vyvést balón, kombinovat a založit i nebezpečné protiútoky po připravených akcích. První krásnou i rychlou brejkovou situaci zakončoval Vosa i vzornou střelou, na kterou neměl domácí branař šanci dosáhnout. Neuběhlo moc minut na to a opakovala se stejná situace, úplně jak přes kopírák. Jinak vzorné Marťovo vedení míče bylo zakončeno neúměrným předsunutím míče, čehož využil domácí branař a slibně se vyvíjející se šanci stačil krýt. Přesto, že domácí měli herně navrch, byla na nich znatelná nejistota v práci s míčem a jen velká škoda,že se nám nepodařilo vyrovnat a zdramatizovat toto utkání.

Do druhého poločasu nastoupil téměř starý známý Brumov již  v kvapíkovém tempu a získal herní převahu větší než  v prvním poločase. Tento fakt byl dán i tím , že klukům začaly pomalu docházet síly. Domácí si však paradoxně nevytvářeli již tolik brankových příležitostí ale i my jsme zahrozili brejkovou situací už pouze jednou, ta však nebyla dotažena do konce. V patnácté minutě druhého poločasu jsme však vyprodukovali snad svůj první, možná druhý faul a domácí hráč svoji střelu, či centr nasměřoval tak, že zapadla do naší šibenice Od té chvíle získal Brumov větší jistotu na míči a jen díky Davidovi v bráně jsme udrželi stav 3:1. Kluky je však nutno i přes porážku pochválit za předvedený výkon v tomto utkání.

Myslím si, že herně jsme určitě nezklamali a naše vystoupení na půdě Brumova lze zařadit  k těm nejpovedenějším, bohužel zápas také ukázal, že fyziologické předpoklady v osobních soubojích nebudou naší silnou stránkou. Rovněž úbytek sil v průběhu utkání ukazuje , že naše fyzická připravenost pokulhává za standardem KP.

Přesto ještě jednou velká pochvala našim klukům a blahopřání soupeři k vítězství.