Jdi na obsah Jdi na menu
 

0. INFO platba příspěvků :

 info.jpg


5. Fotbalový nábor :

 nabor-louky-2019.png-levy.png


 

MU souhrn odehraných MU podzim 2013 ...

4. 10. 2013

Myslím, že SPOHFO („Sdružení přátel hodnocení fotbalových utkání“ jmenovitě pánové Křek, Hercik, Magda Banánová a možná další mi neznámí jedinci a kmotři Louckého fotbalového podsvětí) si nenačasovalo dobře tlak na trenéra s tím, aby z něho vymačkalo pár stránek slohových prací, protože poslední představení našeho týmu by se dalo nazvat herní katastrofou. Takže teď vážně, neboť si to situace  vyžaduje a v žádném případě se nejedná o postavení v tabulce.

 

 

 

 

Svoje pojednání tedy rozeberu trošku ze široka, neboť tím doplním postřehy (pokud jsem je ještě nezapomněl) ke komentářům, čímž možná uspokojím sdružení, ale také bych rád okomentoval problematiku týkající, fungování  družstva starších žáků v Loukách  . Před sezónou jsme po loňských špatných zkušenostech se vstupem do soutěže odehráli hned 3 přípravné utkání, v nichž s Koryčany i s Holešovem, tedy týmy okupujícími horní patra tabulek KS, jsme předvedli velmi nadějné výkony a to i přes účast několika hráčů ročníku 01. Řekl bych, že bylo na čem stavět ale i co rozvíjet. Do utkání se Vsetínem jsme ojížděli jsme odjížděli posíleni o hráče Zlína, ale stále jsme si museli půjčit „2001-ky“. Utkání jsme projeli svým zbytečně ofenzivním a až naivním pojetím a neukázněností v plnění si svých obraných činností. Už ve druhé minutě jsme totiž inkasovali po zpětné příhře v oblasti velkého vápna kdy domácí útočník zametal nikým neatakován do prázné brány. Do poločasu jsme inkasovali pak ještě jeden gól. I přes stav 0:2 však bylo nutno říct, že některé pasáže byly herně velmi vydařené a škoda, že na postu křídelního útočníka nestála obdobná opora jako Barťas ale „01“, a Domino neseřídil lépe svoji mušku, mohlo tak být podstatně veseleji. Druhý poločas jsme šli s kvalitou dolu a ani domácí si nevytvořili výrazný tlak. Skóre se pak měnilo po výborně provedených křídelních akcích. Celkový výsledek 4:0 byl pro nás krutý, ale asi odpovídal poměru sil na hřišti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nakonec se nám podařilo vsítit vítězný gól po krásné křídelní akci a stříleném centru, kdy finální část zařídil Dominik svou první brankou v KP, když předtím spálil ještě dvě tutovky Štípas.

 

 

 

No ale, co na něm hodnotit? Kolektivní herní činnost nejhoršího zápasu, individuální herní činnosti jednotlivců ? Asi bych marně hledal hráče s individuální statistikou +/- bodů  s kladným výsledkem. Možná bych našel pár jedinců jejichž snaha se neutápěla v individualistickém pojetí, kteří navíc oplývali příkladnou bojovností a prali se za tým Louk. To ale bylo evidentně málo na výborně pracující domácí tým. Výsledkově 0:2 z Kunovic budou mnozí hodnotit jako obstojný výsledek. Kdo však viděl zápas samotný nemůže najít skoro nic pozitivního.

V kabině poněkolikáté zaznělo jak je důležitý větší pohyb a kontrola míče zvláště pak v začátku zápasu a poprvé jsem v předtuše velkého průšvihu apeloval na opakující se nekázeň ve vztahu na komentáře k rozhodnutí rozhodčího. Ani jednu radu si nevzali někteří naši borci k srdci, nejvíc asi poslouchal rozhodčí ve vedlejší kabině a možná také domácí tým, neboť velmi dobrým pohybem a systémem krátkých příher nás přehrávali a vytvářeli jasnou herní převahu. V 8 minutě pak po kombinaci na hranici vápna šli zaslouženě do vedení krásnou střelou. Naopak my jsme nedokázali vůbec kontrolovat míč a pokud se našla přesná příhra, obstojný první dotyk s míčem tak okamžitě následovala ztráta při nesmyslné kličce nebo dlouhém vedení míče. Pokud se objevila finální příhra, pak směřovala do prostoru s převahou domácích hráčů. Výsledkem bylo, že jsme za celý první poločas neohrozili ani jednou soupeřovu bránu. Naopak domácí se tlačili do střelby a zvláště pak pěkných akcí z křídelních prostorů. Naštěstí jsme je do vyložených šancí nepouštěli a střelám z dálky chyběla přesnost i razance, takže do kabin jsme šli za stavu 1:0 pro domácí, bohužel ale také s naštvaným rozhodčím, který si evidentně nechtěl nechat kecat do řízení zápasu - náctiletými mladíky.

Do druhého poločasu jsme tedy nastoupili se dvěma žlutými kartami a zcela jednoznačně nazlobeným rozhodčím, který si v průběhu další hry dotyčné jedince „vychutnával“, možná někdy až moc. Vůbec se mu však nedivím, utkání řídil naprosto férově a nikdo si nemohl absolutně na nic stěžovat, bohužel kromě našich dvou hráčů. Co se týká hry začali jsme se trochu zvedat přidali jsme hlavně na bojovnosti, ale herní výkon byl stále podprůměrný. Prapor začal zdvíhat hlavně Štípas , který se také dostal do jediné naší možnosti, kdy k němu propadl centrovaný míč a ocitl se tak sám před branařem. Možnost vrátit se do zápasu však propásl a domácí si asi také uvědomili možné riziko ztráty nějakých bodů a přidali. Dvě vyložené šance propásli, avšak při třetí však již zakončili přesně. To naše obrana zahrála ofsajd, což by bylo výborné řešení, kdyby se jeden z nich nezapomněl vzadu. Jinak byla však obrana naše nejlepší formace, kde fungovalo aspoň něco. No a potom přišlo to co bylo nachystáno již delší dobu, červená karta asi pro největšího rebela a ve formě s jakou jsme přijeli do Kunovic nebylo co řešit. Zápas dospěl bez dalších šancí k vítězství domácích  2:0.

 

 

 

V loňském ročníku jsme se potýkali s absolutním nedostatkem hráčů ročníku 1998 nastupovali jsme tak s jedním někdy dvěma a výjímečně se třemi borci a nebýt toho, že k nám postupně přišli (tzn. nastupovali jen do zápasů) kluci z Tečovic a Kašavy, skončili jsme na sestupových příčkách. Nejen ze zápasového ale i z tréninkového procesu jsme vykradli všechny 2000-ky z družstva mladších žáků a to abychom byli schopni vůbec smysluplně pracovat v tréninkovém procesu.

Jaké byly klady a zápory jejich startů, jestli převažovaly jedny či druhé by se dalo jistě dlouze polemizovat a nechávám to na diskuzi na některou z našich schůzí. Moje otázka, nad kterou přemýšlím poslední dva roky trénování je právě spojená s touto problematikou, zdali nám není šitá víc na míru krajská soutěž než krajský přebor. Nebylo by to radostnější pro většinu kluků, efektivnější při výchově hráčů domácího oddílu a možná by se urodil i talent směřující do oddílů vyšších soutěží.

Letos, přesto, že jde o tým, který bojoval před dvěma roky o čelní místa KP v kategorii mladších žáků, jsme museli sáhnout opět do ročníku 2001 a dále využít ve větším počtu než by bylo optimální hostování hráčů Zlína. Teď sice můžeme pracovat s těmito kluky i na tréninku. Na hře se to určitě projevilo a konečně, tedy až na tu jednu výjimku hrajeme fotbal na který se dá dívat a jsme konkurenceschopní i top týmům. Bohužel však postrádám týmového ducha a srdíčko domácích patriotů, což nám bere šanci na lepší výsledky, protože pokud není fotbalový um doplněn fotbalovým srdíčkem, bojovností a odhodláním poprat se o jméno Louk, nejsme schopni udělat právě ten poslední krok.

Některé kladné věci tedy vyvažují i ty negativní, to je, bylo a bude vždy a všude. Dvě věci však nutí k zamyšlení nejvíce. V první řadě, ne nejdůležitější, je to, že kluci, jenž sem přišli na přechodné období se až na malé vyjímky vytratili a  práce do nich vynaložená přišla vniveč, aspoň tedy ze strany Louk. Říkám si čert to vem, děti jak děti. Druhá, pro mě daleko závažnější věc, je to, že našim klukům bereme nejen herní praxi, ale i společné radosti a zážitky ze zápasů. Nejvíc to pak právě bolí u kluků, kteří poctivě makají, zápasy pak sledují z lavičky, v lepším případě pak hostují v týmech okresních soutěží.

Tuto skutečnost si musí uvědomit kluci hostující ze Zlína, adaptovat se do prostředí, které jim možná nepřipadá až tak blízké a odvádět výkony, které budou ve prospěch mužstva.

Příští rok nastupují do starších žáků 2001-ky, které vedou svoji soutěž KP. Přesto mám strach, že až se „naředí kvalita“ výborné sedmičky nebudou výsledky už tak skvělé, doufám ale, že budeme hrát konečně pro radost.

Nyní je tedy potřeba namíchat hráčský koktejl mnoha ingrediencí, který potáhne za jeden provaz a bude nemilosrdně prohánět naše protivníky. Což je náš společný týmový úkol. No a ten druhý je můj, dopátrat se k tomu správnému řešení a dosáhnou klidu pro svou duši.

 

 

 

 

 

Petr Látal

 

No a po komentářích se můžu konečně pustit k hledání jádra pudla a k rozjímání nad výběrem té pravé soutěže pro naše žákovská mužstva. S myšlenkou volby krajského přeboru místo  krajské soutěže jsme se poprvé zaobírali před sezónou 2011/2012 a po kladném rozhodnutí jsme už letos rozehráli již třetí ročník. Každou z těchto sezón provázelo hledání hráčů k doplnění kádru, tak abychom byli schopni absolvovat celý ročník na slušné úrovni, a myslím tím abychom neskončili na sestupových příčkách, případně neinkasovali potupné nakládačky od top týmů. Tyto představy se nám dařilo plnit se střídavými úspěchy, vždy jsme ale byli namočeni v sestupových bojích.

 

A teď ostudný propadák v Kunovicích.

 

Tak a nyní zápas s Luhačovicemi, který mě stál hodně, hodně nervů. Dva týmy bez bodu a zápas o 6 bodů. Již ve druhé minutě pěkná kombinační akce po křídle a nezištná přihrávka Marti Janoty a Štípas upravuje na 1:0, co by si mohl fotbalista přát víc. K tomu se začal přidávat i tlak přibývající šance, které brzdil i v hraničních ofsajdech nemilosrdný ale poctivý domácí pomezní František. Utkání tak vypadalo, že půjde jen o to s jakým skórem skončí. Opak byl však krutou pravdou. Nedůraz ve středu hřiště, naprostá nezodpovědnost při plnění obraných povinností byla příčinou toho, že soupeř nachytal naši obranu pracující jen ve třech lidech, navíc rozhozenou po celé šířce. Samozřejmě, že toho využil naprosto bez chybičky a z jediné akce prvního poločasu vyrovnal. Přístup a nezodpovědnost hráčů mě řádně nadzdvihl a po důrazné domluvě jsme předvedli nejlepší patnáctiminutovku podzimu, bohužel s minimálním efektem. Gól jsme dali až po přímém kopu, kdy jsme předtím zahodili co se dalo. Do pěti minut nás to mrzelo ještě více, neboť hosté ze třech střel za zápas dotáhli svoji efektivitu téměř k dokonalosti a vyrovnali na  2:2 a být jejich efektivita 100%-tní, nevím nevím jak bychom zápas otáčeli.

 

A aby na úvod soutěže nebylo lehkých soupeřů, zajížděli jsme v dalším kole na půdu Rožnova. Začátek zápasu vůbec nenasvědčoval, že jsme týmem bez bodu a hrajeme jedním ze spolufavoritů soutěže. Do smolného prvního gólu, kdy si obrana pohrávala s míčem tak dlouho až o něj přišla a Neuby se nevyznamenal při krytí jednoduché střely, jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Po gólu měli však domácí již herně navrch a přidali ještě další gól. Druhý poločas jsme začali opět dobře a vypadalo to, že bychom mohli s výsledkem něco udělat. Bohužel třetí gól naše úsilí definitivně uťal. Korekci výsledku zářídil až za stavu 4:0 Adam. Tento zápas už však neměl z naší strany takovou herní kvalitu a začaly se do něj vkrádat prvky, které nás sráží do týmů spodních pater tabulky.

 

Třetí zápas doma a favorit jako hrom Brumov.  Do kádru nám přibyla další posila ze Zlína a velmi vydařené utkání hlavně ze strany Patrika Červenky a Adama Křeka. Tyč, břevno, další šance prostě favorit se do posledních chvil musel strachovat o výsledek, tak by se dalo charakterizovat utkání.

 

Zápas s Viktorkou je v komentáři, takže jen krátce, remízové utkání, kdy jsme si ve druhém poločase vytvořili tlak, ovšem bez šancí a rozdílový gól jsme dostali po hloupé chybě.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář