Jdi na obsah Jdi na menu
 

0. INFO platba příspěvků :

 info.jpg


5. Fotbalový nábor :

 nabor-louky-2019.png-levy.png


 

MU Sokol Ratiboř - SK Louky 3:2 (2:1)

30. 10. 2013

     starší žáci       

p1860151.jpg

 

  Sestava :  

Tom Neubauer- Tom Vyvlečka, Paťa Švach, Marťa Kašný, Šimon Hercík – Marťa Janota, Tom Machala, Radek Laciga, Patrik Červenka – Marťa Štípek,Adam Křek - Tobiáš Keprt, Petr Vyoral, David Ševčík, Dominik Grbavčic

  Branky :  

Laciga, Červenka

  Komentář :  

 

Utkání v Ratiboři mělo být podle mnohých snadnou záležitostí, jenomže pro nás bohužel neexistuje snadný soupeř a neustále budu opakovat, můžeme porazit i ty nejsilnější, ale jsme schopni prohrát i s těmi posledními, zvláště pak, když se přidají na stranu soupeře takové faktory, jako nekvalitní terén a menší hřiště. Tato realita se opět potvrdila v tomto utkání. Do utkání jsme  vstoupili trošku rozháraně, s postupem času jsme však získávali mírnou herní převahu a po trestném kopu z 25 m, kdy Radeček vymetl domácí šibenici jsme se ujali vedení. Dokázali jsme pak zpřesnit i finální příhru, z čehož vyplynuly další gólové šance i mnohé další pěkné akce. Bohužel nám chybělo i trošku štěstíčka v závarech před soupeřovou bránou. Nedáš, dostaneš. I toto pravidlo došlo v tomto zápase k naplnění. V 15 minutě přišel zlomový moment utkání Tom zaváhal nad zcela jednoduchým míčem a soupeřův statný útočník toho využil, přetlačil jej v osobním souboji a svoji akci dovedl suveréně do vyrovnání. Domácí jakoby polil živou vodou a začali o sobě dávat vědět i v útočné fázi a svoji snahu také zúročili na 2:1.

       Druhý poločas jsme nastoupili s odhodláním otočit stav zápasu. Začali jsme zvyšovat obrátky získávat postupně převahu, když náš prapor opět jako ve Slavičíně , zvedal neúnavný Machy. Bohužel přišla naše další chyba, kdy na polovině soupeře ztratil Červ míč ve zbytečné kličce a domácí kanonýr po brejku dokonal hatrik. Stav 3:1 byl vážný, ale ne ztracený. Zpřeházeli jsme útok i zálohu a najednou to šlo. Naše hra se výrazně zrychlila a domácím jsme nedávali k míči téměř čuchnout . Vytvořili jsme si výrazný tlak bohužel ve zhuštěném prostoru jsme se nedokázali dostat do jasných gólovek. Chyběla větší kreativita, nebo síla domácího útočníka možná i opět více štěstíčka. Dokázali jsme snížit Červem na 2:3, potom ještě domácí branař honil po brankové čáře míč ale stav se již nezměnil. Ratiboř jsme tak opouštěli bez bodu a s vědomím, že jsme propásli šanci usadit se v klidném středu tabulky.

       V tomto utkání si zaslouží nejen velkou pochvalu za svůj herní výkon, ale i moje poděkování za přístup a Tom Machala. U něj je vidět touha po týmovém úspěchu a ve prospěch kolektivu je schopen na hřišti třeba padnout. Někteří se mu přiblížili možná herně, ale to srdíčko jim tentokrát prostě chybělo. Ještě jednou díky Tome.

Petr L.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář