Mikulášek,Sadil,Nezval,Štalmach,Ševčík,Banát,

Dlouhý,Štípek,Kuna,Mrázek,Martinec

Branky :

Kuna 3x, Sadil 2x

Momentálně první tým zavítal na půdu posledního. To byl prostě fakt. Bohužel prvních 20 minut se musel neznalý divák ptát kdo je kdo. Domácí nám byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Nic na tom nemění fakt, že jsem po 5 minutách stáhl Sébu, který se dle jeho slov snažil, ale Ratiboř asi není soupeř, která by nás měl přehrávat středem hřiště !!! Ostatní kluci se také "snažili". Výsledkem byl strašný fotbal, kdy jsem jenom čekal až domácí dají gól. Je ovšem pravda, že ti se do opravdu nebezpečného zakončení nedostávali. My jsme si sice vypracovali nějaké ty gólovky, ale jak už asi všichni vědí na jeden gól Louky potřebují tak 5 tutovek. Ve 20 minutě jsme měli 4 spálené tutovky a stav byl tak 0:0. Poté jsem pustil na hřiště opět Sébu. Ano 15 minut seděl a musel si ode mě vyslechnout spousty nepříjemných slov. Měl tak možnost sledovat, jak kluci báječně hrají. A světe div se. Během 10 minut dal 2 góly naše hra se zlepšila, domácí se vůbec nedostali do hry a my jsem mohli dát ještě další dva góly. Asi není snažení jako snažení!!! Tuto myšlenku jsem velmi důrazně zopakoval o poločasové přestávce, tak aby si to zapamatoval nejenom můj syn, ale i všichni ostatní. Účinek se dostavil a prvních deset minut druhého poločasu jsme domácí k ničemu nepustili a přidali další dvě branky. Jenže pak už zase nastala opět pohodička a čekalo se jestli si domácí dají góly sami. Nedali. Pěkně nás pokopali (za příjemného dohledu rozhodčího) a ještě z darované penalty snížili. Sáďa nám sice vrátil 4 gólové vedení, ale to už bylo vše.

Tak pánové toto bylo vaše nejhorší utkání. Je mi až smutno z toho, když si uvědomím, jak jsem vás před příjezdem upozorňoval, že se nesmí opakovat loňský rok, kdy ještě 5 minut před zápasem polovina týmu lítala v lese a pak následoval nejhorší zápas jara. Mělo mě varovat už to, že ačkoliv jsem zakázal "vycházky do lesa" tak za 5 minut jsem musel křičet na Matěje Banáta a Matěje Ševčíka (myslím?) ať se okamžitě vrátí. Matěj Banát se ještě udiveně koukal co se děje. Děje se to, že ten loňský tým, který byl nejmladší v soutěži a většinu zápasů musel odmakat a měl respekt z každého soupeře je pryč. Myslíte si, že jste mistři, protože jste první a každý si z vás sedne na zadek. Ale omyl pánové. Nejste tak suverénní, jak si myslíte. O tom jak někteří přistupují k tréninku jsem již mluvil a všichni si sáhněte do svědomí, jak moc posloucháte pokyny, které vám dávám. Ono to, že se někteří neposunují dál a dělají pořád stejné chyby o něčem vypovídá. A přístup k zápasu ? Nejlépe o tom vypovídá Matěj Banát. Již jsem psal, že jsem mu zkazil vycházku do lesa. Bohužel Matěj si ani nevšiml, že už hrajeme a vůbec se nenechal rozhodit kolem něj běhajícím soupeřem. Všude byl poslední, do soubojů chodil pozdě a naivně se nechal obcházet. Člověk by myslel, že soupeřovi útočníci musí být nejlepší v soutěži. Tak to ovšem není. Vrcholem pak bylo když domácí odkopli míč od vlastní brány a Matěj jej na půlce normálně chytil do rukou. Tam bylo krásně vidět, že je myšlenkami úplně někde jinde. Mimochodem Matěji ve velkém fotbale je to karta. Samozřejmě, že bych mohl jmenovat i další, kteří na tom byli podobně, ale Matějovo chování bylo asi tak nejvíce do očí bijící. Zvlášť, když víme jak dobře hrál v některých předcházejících zápasech.

Nic pánové, hoďte tento zápas za hlavu. Nic dobrého si z něj odnést bohužel nemůžete. Já jako trenér si z něj poučení určitě vezmu. Nemyslím si totiž, že problém je ve vašem fotbalovém umu, ale ve vaší hlavě. Ještě jste zkrátka nedorostli do volnosti, kterou vám dávám. Budeme se muset vrátit k pevným pravidlům a k jejich přísnému dodržování. Samozřejmě je to i o vašem respektu k nám trenérům. To že nás neposloucháte znamená,  že nás nerespektujete. Nevěříte, že to co vám říkáme vás zlepší, nebo vám pomůže. Máte pocit, že všechno víte nejlépe. Nebo je vám to všechno jedno. Já rozhodně budu dávat přednost klukům, kteří mi věří, kteří mě poslouchají a kteří se chtějí zlepšit. Ti ostatní,ač se může zdát, že jsou teď lepší fotbalisti, nebudou nominováni. Výstrahou vám může být změněná čtvrteční nominace, kdy dva z vás, kteří měli jet do Ratiboře, zůstali doma. …….Přemýšlejte !