starší žáci

Neubauer Tomáš – Vyvlečka Tomáš, Kašný Martin, Švach Patrik, Vyoral Petr - Hercík Šimon, Machala Tomáš, Laciga Radek, Janota Martin, Kuna Sebastián , Křek Adam –Ševčík David, Dlouhý David, Jaroněk Jan

Branky :

Kuna 2x, Laciga

Utkání s momentálně druhým celkem tabulky bylo vzhledem k postavení našeho týmu velmi důležitým zápasem. Po minulém propadáku v Kunovicích jsme si určité věci v týdnu vyříkali, udělali tlustou čáru za minulostí a nastupovali s odhodláním urvat 3 body stůj co stůj. Přesto, že marodka se nám v týdnu rozrostla o Štípase a stopku na jeden zápas dostal Červ, věděli jsme, že máme v rukávu dva žolíky. Do zápasu konečně nastoupil ve středu zálohy Radek Laciga, náš první žolík, do útoku potom Sebastián Kuna, náš druhý žolík. Paťa Švach se stáhl do obrany na pozici předstopera, naopak Machy přešel do zálohy. Jasným cílem bylo stabilizovat hru v obrané činnosti a vyztužit střed hřiště, kde jsme očekávali právě velkou herní kvalitu soupeře. Změny v sestavě se projevily velmi kladně, nejen výsledkově ale i herně. Obrana hrála naprosto spolehlivě, Paťa vnesl klid i výborné čtení hry soupeře, střed zálohy byl pevný jak skála. Jednoznačným vysvědčením bylo, že jsme soupeře pustili pouze do jedné nepřehledné skrumáže v našem velkém vápně a do jedné gólovky a to až za stavu 3:0.

Začátek zápasu byl velmi vyrovnaný, neboť na sebe narazili soupeři obdobných herních kvalit a boj se odehrával většinou ve středu hřiště. Soupeř měl sice víc míč na kopačkách, ale my jsme svoji hru oproti minulým zápasům podstatně zpřesnili a v přechodu do útočné fáze jsme byli o něco rychlejší a přímočařejší. Tímto jsme si vytvářeli větší tlak v blízkosti soupeřova vápna. Odměnou za tuto aktivitu nám byl první gól v síti soupeře, kdy Ševča rychlou příhrou poslal do úniku Sebu, ten pak neomylnou koncovkou zkušeného zabijáka poslal míč mezi nohama soupeřova brankaře a otevřel brány naší radosti. Obraz hry po tomto gólu se nezměnil a bitva o střed hřiště pokračovala, rušnějších akcí bylo ale podstatně víc v soupeřově velkém vápně s výjimkou již zmiňované nepřehledné situace před naší bránou, kdy se několikrát změnil majitel míče než se nám podařilo odkopnout míč do bezpečí. My jsme kontrovali nastřeleným břevnem soupeřovy brány a nedotaženým únikem Adama. Ve třicáté minutě došlo však k události, která ovlivnila další vývoj zápasu, kdy hráč soupeře psychicky nezvládl prohraný souboj, možná na hranici pravidel, a nemilosrdně sestřelil zezadu Peťu Vyorala, bohužel tak nevybíravým způsobem, že jsme ho museli do kabin doslova dovláčet a do zápasu už nenastoupil. Samozřejmě soupeř za to inkasoval červenou kartu. Od té chvíle jsme získali herní převahu i kontrolu nad vývojem utkání a tu jsme si přenesli i do druhého poločasu.

Tam jsme tak nastoupili ještě s posíleným sebevědomím, že máme na to, dovést tento zápas k tříbodovému zisku. V desáté minutě 2.poločasu tuto touhu po vítězství umocnil Radek Laciga gólem na 2:0, kdy po 30 metrovém běžeckém souboji nekompromisně zavěsil k tyči soupeřovy brány. Nedlouho potom se nám podařilo zahrát krásný signál, kdy Vyvla 30- ti metrovým nákopem poslal do sóla Sebu, a ten si vybral úplně stejné místečko jak Ráďa a zvýšil na 3:0. Od této chvíle bylo jasné, že o vítězství nemůžeme přijít, protože jsme jednoznačně kontrolovali míč a soupeře jsme pustili do první vážnější šance právě až 2 minuty před koncem utkání. Koncovka útočníka soupeře však byla nepřesná a závěrečný hvizd rozhodčího pak potvrdil zisk velmi důležitých tří bodů. Konečně jsme k dobrým herním výkonům a pochvalám trenérů soupeřů přidali i bodový zisk. Doufám, že jsme tak nastartovali úspěšnější část podzimní sezóny.

Pochvalu posílám určitě všem, slavní pak zůstávají na jeden týden Seba s Ráďou ale za zmínku stojí i výkon Pati Švacha, který nejen konečně prodal své fotbalové umění ale dokázal, že je i kluk s dobrým charakterem, při zápase se vyvaroval všech zbytečných komentářů a na jeho výkonu to bylo moc a moc znát. Druhým borcem, který mě mile překvapil byl Honza Jaroňek. Na jeho výkonu nebylo  při jeho prvním startu vůbec znát, že se jedná o borce ročníku 2001 a statečně se dokázal prát i s nejlepšími borci soupeře.