starší žáci

Neubauer Tomáš – Vyoral Petr, Švach Patrik, Kašný Martin, Vyvlečka Tomáš, Hercík Šimon-, Štípek Martin, Machala Tomáš, Peček David, Křek Adam, Laciga Radek, Ševčík David

Branky :

Laciga 2x

Dalo by se začít fádním začalo nám jaro, máme tu první zápas,…..Mě však zůstává v hlavě pořád povzdechnutí do pr.., do pr…. samozřejmě doprčič (ale i kdyby mi to ujelo k ostřejšímu slovíčku, stejně čtou tyto komentáře jen rodiče.???) Důvodem je způsob jakým jsme ztratili body v tomto utkání se Vsetínem.   Vzhledem ke stavu hřiště i vzhledem k tomu, jak jsme absolvovali zápasy v přípravě, přistoupili jsme ke zjednodušení systému naší hry, a to tak abychom se vyvarovali zbytečných chyb.Přes všechno upozorňování je v konečném účtování opět stejný výsledek - jsme bez bodu. Důvod - opět individuální chyby a přetrvávající problém v proměňování gólových šancí.

Úvod zápasu byl ve znamení vzájemného oťukávání. Po gólu z roku jsme začali mít navrch. Soupeře, který měl sice častěji míč na svých kopačkách jsme k ničemu nepouštěli, naopak sami jsme si vytvářeli po rychlých přečísleních brankové situace. V těch se ocitali postupně Radek Laciga, Adam Křek, Martin Štípek a někteří dokonce opakovaně. Bohužel k naší dobré hře jsme opět přidali dvě totální selhání. Prvním bylo zaváhání v rozhodnosti odkopnout skákající balón, kdy si snad čtyři hráči dávali přednost, čehož soupeř využil vyrovnáním na 1:1. I když to s mužstvem výrazně neotřáslo, byla to strašná škoda v pohledu toho, jak jsme se na první gól nadřeli. Odměnou za naše pokračující úsilí a výbornou hru bylo zvýšení na 2:1, i když zakončení spadalo do kategorie jiného sportu, protože Radek zakončoval na 2:1 hokejovým blafákem. Bohužel v poslední minutě přišlo naše druhé totální selhání, kdy míč putoval ze soupeřova vápna po ose Adam-Machy až ke Kašovi, co by stoperovi. Ten pak pod tlakem soupeře ztratil kontrolu nad míčem. Hroťák Najt ani na chvíli nezaváhal a potrestal nás vyrovnáním na 2:2.  Tato akce opět demonstrovala přesně to, co jsme byli schopni vymyslet v přípravě. Herně jsme soupeře většinou převyšovali bohužel výsledkově to nebylo vždy kvůli nějakému zkratu ideální. V tomto poločase si soupeř nevytvořil šanci po kombinační hře, ale jen naší blbostí, přesto vstřelil 2 góly. Naopak naše produktivita nebyla ani 50%-tní .

Druhý poločas již nebyla naše hra tak kompaktní, jako v prvním poločase, na druhé straně je nutno říct, že soupeř zlepšil pohyb i kombinaci. Dostával se i k zakončení, které bylo však z úctyhodné vzdálenosti a našeho branaře téměř neohrozilo.Výjimkou byla individuální akce koho jiného než Najta, který přesprintoval celou naší obranu a s bravurou zavěsil na 3:2. Naše akce byly stále nebezpečné a dokázali jsme si vytvořit dvě jasné brankové příležitosti, ve kterých jsme opět selhali. Vsetín si dal téměř vlastní gól, kdy obránce ztečoval centr na břevno vlastní branky, bohužel  i toto nevedlo k našemu štěstíčku.

Výsledkem  pak bylo totální zklamání z porážky. Kdybychom nehráli o body mohli bychom být s výkonem celkem spokojení. Vždyť se pohybujeme v mládežnické kopané a stále se jedná o fotbal ještě mladých kluků, kteří se učí třeba právě i svými chybami.