starší žáci

Neubauer Tomáš – Vyvlečka Tomáš, Kašný Martin, Švach Patrik, Hercik Šimon - Janota Martin, Machala Tomáš, Laciga Radek, Červenka Patrik -,Štípek Martin , Křek Adam – Kuna Sebastián, Jaroněk Jan

Branky :

Červenka 3x, Štípek

V sobotu k nám zavítal téměř místní rival, fotbalisté ze Slušovic. Utkání s ním mělo v sobě ,vždy  kus rivality a  to nejen hráčské, ale i funkcionářské, ovoněné vždy nějakou „trnkou“. Tentokrát se k tomu přidal přímý souboj o osmé místo v tabulce, takže se dal očekávat zápas s velkým Z. My jsme nastoupili asi v nejsilnější sestavě podzimu a to i přesto, že lavička zela prázdnotou v očekávání pomoci kluků z mladších žáků.

Sestava doznala oproti utkání ze Slavičínem jen minimální změny, když na kraji zálohy nastoupil Patrik Červenka a do útoku se vrátil uzdravený Adam. Před zápasem jsme si byli vědomi, že toto je utkání o klidnější střed tabulky. Kluky jsem upozorňoval, že podle posledních výsledků, jsme sice favorité, ale jak jsme schopni porazit každé mužstvo v soutěži, tak jsme i schopni s kýmkoli prohrát a záleží jen na přístupu k utkání. Neměl jsem ale nejmenší tušení, že mě o tom budou kluci přesvědčovat a to během tohoto  jednoho utkání, utkání dvou poločasů, lišících se jak černá a bílá..

Do utkání jsme vstoupili sebevědomě, v pohybu s dobrou kontrolou míče s rychlou, ale dobře připravenou přechodovou fází a světe div se, vynechali jsme naše neefektivní vodění míče. Maličko jsme mohli přidat tlak na soupeřův míč a bylo by to téměř dokonalé. No, vlastně by jsme museli  ale ještě proměňovat naše šance. S výjimkou Pati Červenky, který svoje šance proměňoval s ledovým klidem, se ostatní pasovali do role „paličů“. Nemusím ani prozrazovat, kdo byl jejich králem. Ano opět nešťastník Panda, přesto, že dal gól, v této disciplíně opět zvítězil. ( soupeři bojte se až mu to tam začne padat, to budou pak hokejové výsledky) Pozitivní bylo, že se nám dařilo tyto šance vytvářet. Na zakončení musíme ale zapracovat ještě na podzim. Gólový účet prvního poločasu načal Červ, který skóroval po krásném náběhu a příhře jmenovce Patrika Švacha, když několik minut před ním z tohoto místa neproměnil Ráďa. Druhý gól přidal Panda, který potrestal nedorozumění soupeřovy obrany. Na 3:0 pak ze stejného místa jak při úvodním gólu pak zvýšil opět Červ. Doufám, že se všichni dívali, protože to byl přímo výukový gól - ala šouráček, kdy stačí mít hlavu navrch a číst pohyb a postavení soupeře.

Do kabin jsme šli spokojeně, tam jsme se pochválili poplácali po ramenou, tím však skončila všeobecná spokojenost Ve druhé půli jsme se pak rozhodli ukázat svoji druhou tvář a zcela jsme ustoupili od toho co jsme produkovali do poločasu. Netřeba popisovat, můžeme se podívat na hodnocení zápasu s Kunovicemi. Naštěstí Slušovice nedisponují stejnou fotbalovou kvalitou, dostali se sice herně do zápasu, nedokázali však dotáhnout do zakončení ani jednu akci a marně si vzpomínám, jestli vůbec prověřili našeho golmana. Druhý poločas se tak odehrávala fotbalová selanka. Výjimkou byli naše tři akce (pouhé tři za poločas), které nešly do finálovky z první, ale byly výsledkem krásné kombinace zakončené centrem  před bránu. Po jedné z nich se dostal k odraženému míči Červ a individuálně na hranici velkého vápna zakončoval opět chytrou technickou střelou. Dokonal tak nejen svůj hattrick, ale uzavřel i konečné skóre na 4:0.

Bohužel na otázku jestli jsem si zápas užil jsem nemohl dát kladnou odpověď. To, že skóre mohlo být podstatně vyšší není vůbec důležité. Mnohem více mě mrzí to, že nejsme schopni splnit dohodnuté věci a prezentovat hru, na kterou fotbalovou kvalitu rozhodně máme. Doufám, že se dají do pořádku další kluci a vytvoří se tak vetší tlak na místo v sestavě, kluci snad dostanou novou motivaci. Pak možná půjdeme do větší herní kvality a já si ještě užiju na podzim náš zápas s velkým Z, zápas, kdy budu moct říct tak to je ono, tak jsem si to představoval.