Jdi na obsah Jdi na menu
 

0. INFO platba příspěvků :

 info.jpg


5. Fotbalový nábor :

 nabor-louky-2019.png-levy.png


 

MU SK Louky - FC Rožnov 3:4 (1:3)

4. 5. 2014

       starší žáci         

 

   Sestava :    

 

 Tom Neubauer- Peťa Vyoral, Paťa Švach , Marťa Kašný, Tom Machala – Eliáš Haslocher, Radek Laciga, Dava Ševčík ,Marťa Janota - Adam Křek, Marťa Štípek, – Dominik Grbavčic, Šimon Hercík, Tom Vyvlečka

  Branky :   

Laciga 3x

   Komentář :    

 

Úvod tohoto těžkého zápasu provázela naše velmi dobrá kombinační hra i nadějná první střelecká příležitost, bohužel toto plus jsme si dlouho neudrželi. První ztráta balónu odhalila velký potenciál v dynamice a síle soupeře, jehož rychlý útok jsme museli zastavovat faulem. Následná naše chyba v pokrytí soupeře při dorážce trestného kopu znamenala změnu skóre ve prospěch soupeře. Ve velmi krátkém časovém intervalu následovala i druhá chyba po akci jako přes kopírák. A aby všemu nebyl konec, po hezké kombinaci následovat třetí gól, když běžela snad teprve desátá minuta. Skóre 3.0 ve prospěch soupeře však kluky nezlomilo, protože toto skóre nevyjadřovalo zdaleka poměr sil na hřišti. Pro soupeře však hovořila dynamika herního projevu, spojená s touhou po vstřelení gólu. Náš prapor zdvihl Vosa, jinak náš nejlepší muž zápasu, který po výborné kombinaci a přihrávce od Adama utekl soupeřově obraně a na hranici velkého vápna pak byl faulován. Nařízený pokutový kop byl předmětem bouřlivé diskuze. Nicméně střelec posledních dnů Radeček snížil na přijatelnějších 1:3. Po tomto gólu opadla soupeřova aktivita, bohužel změna stavu z 1:3 se už nekonala a do kabin jsme šli s  dvougóĺovým mankem.

Ve druhém poločase jsme ještě zvýšili aktivitu a dostavila se zasloužená odměna. Po dalším úniku Vosy jsme měli blízko ke snížení na 3:2. Naše špatná koncovka ve vyložených šancích, měla naštěstí pokračování, když k odraženému míči se dostal opět Vosa, výborně se uvolnil a po faulu  v pokutovém území se kopala druhá penalta. Tentokrát to bylo bez jakékoli diskuze. Soupeřův branař si sice na míč sáhl, ale skóre se měnilo v náš prospěch na 2:3. Stejně jako byla očividná naše snaha o změnu skóre,  očividné bylo i to, že nám dochází dech a že fyzicky na zvrat asi nebudeme mít . Deset minut před koncem však po zahraném rohovém kopu, míč poskakoval kolem soupeřovy brány a po dorážce jen těsně minul břevno. No a co čert nechtěl, projevilo se známé fotbalové nedáš-dostaneš a soupeř z protiútoku zvýšil na 4.2, když ještě těsně předtím lapil Neuby jasnou tutovku. Na naší straně se pak podařilo zopakovat dobře zahraný roh, který tentokrát skončil v bráně soupeře.

Skóre 3:4 s tak těžkým soupeřem je sice přijatelné, ale body nám v tabulce nepřidá, sportovně však musíme přiznat, že tentokrát jsme tahali za kratší konec a vítězství soupeře je na rozdíl od některých minulých zápasů spravedlivé.

Pozitivem tohoto zápasu pak byl výkon dvoutisícovek. Vedle zmiňovaného Martina Janoty zahrál výborně i David Ševčík, který zvládl svůj první zápas v základu. Ostatní kluci zasluhují pochvalu za zlepšený výkon, zvláště pak za snahu zvrátit značně nepříznivý vývoj zápasu. Škoda, že vlivem mnoha okolností máme odtrénováno na tuto soutěž velmi, velmi málo a ne vždy byla důvodem příprava na zkoušky či škola. Vývoj zápasu tak mohl být nadějnější. Zamysleme se někteří.     

Petr L.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář