klikni pro zvětšení

Tom Neubauer- Tom Vyvlečka, Paťa Švach, Marťa Kašný, Šimon Hercík –Petr Vyoral, Tom Machala, Radek Laciga, Adam Křek - Patrik Červenka, Marťa Štípek, - Tobiáš Keprt, David Ševčík, Dominik Grbavčic

Branky :

Červenka 2x, Machala, Křek, Keprt

Z pohledu utkání v Ratiboři panovala tentokrát malá nejistota, či obava z další případné ztráty bodů, zvláště pak při zhoršené kvalitě hřiště. Naopak ze sestavy vypadl tentokrát jen nachlazený Marťa Janota a na pravé záloze nastoupil už plně uzdravený Peca, takže by se dalo říct , že do posledního utkání jsme nastoupili „v plné palbě“. Už první minuty však naznačily, že obavy byly zbytečné a matematické rovnice výsledků mužstva Ratiboře postrádají (možná spíše u ní přebývají) některé proměnné, jinak by se nemohlo stát, že mužstvo z Brodu vyhrálo v Ratiboři a …., ale tohle by bylo již na dlouhé povídání.

Vraťme se ale na začátek tohoto zápasu. Do utkání jsme  vstoupili určitě aktivněji než v minulých zápasech ovšem hra se nám nedařila tak jak bychom si představovali. Soupeře jsme sice zatlačili před jeho velké vápno, ale spoustu míčů jsme ztráceli při kombinacích v přehuštěném prostoru ve středu hřiště. Tentokrát se však musím kluků zastat, terén byl skutečně bídný. Co mi však vadilo byl přístup krajních záložníků k plnění obranných činností, protože při jakékoli ztrátě hrozilo přečíslení a případný nepříjemný atak soupeře do značně prořídlého obranného postavení. Naštěstí si zavčas uvědomili svoji chybu. Co tedy nešlo středem muselo jít z křídel. Po levé straně tedy zaměstnával neustále soupeře Paťa Červenka, který neúnavně servíroval před bránu pěkné centry. Využít se však podařilo pouze jeden, když z první doklepával Tom. To co se dařilo zleva Červovi, obstarával zprava Peca a po nádherné akci na jeden dotek a jeho centru zvyšoval Červ na 2:0. Akce, která potěšila všechny fajnšmekry nasměřovala toto utkání ke třem bodům, a to i  přesto, že probíhala teprve 15 minuta utkání, protože soupeř se nedostal do té doby ani na dostřel naší brány. Do půle pak přidal Paťa ještě jeden gól, bohužel už jen jeden. Šancí bylo však požehnaně a přibývaly už i po kombinacích středem hřiště ale efektivita v zakončení nás stále trápí, a to i přesto, že jsme jí věnovali v poslední době hodně času. Snad jen Paťa Červenka snese v hodnocení této činnosti přísnější kritéria.

Do druhého poločasu jsme pak nastoupili už v klidu, s tím, že si užijeme poslední utkání a zahrají si všichni kluci z lavičky. Prvních 5 minut druhého poločasu bylo sice neurovnaných, potom jsme však již kontrolovali hru. Někdy sice tak bohorovně, že jsme si buď sami zavařili našemu golmanovi, nebo jsme poskytli soupeři brejkovou možnost. Ti však nedotáhli žádnou svoji příležitost do koncovky. Naopak my jsme dovedli do úspěšné koncovky 2 akce, přičemž další jsme dokázali opět zahazovat. První zápis druhého poločasu obstaral Tobiáš, když doklepával do sítě odražený míč, skóre uzavřel po dlouhém úniku Adam. Na závěr pak zabránila tyč v hatriku Paťovi Červenkovi. Pohodové utkání se nám podařilo dotáhnout do úspěšného a výsledkově nejlepšího konce a to i přes to, že to nebyl ani zdaleka náš nejlepší herní výkon. Takže pro tým všeobecná pochvala za vítězství.