Mikulášek, Hönig, Banát, Nezval, Štalmach,

Jaroněk, Sadil, Kuna,Teichmann,Štípek,Ševčík

Branky :

Kuna 3x, Jaroněk

Poslední utkání podzimní části jsme přivítali asi nejtěžšího možného soupeře - Uherský Brod. Před tímto zápasem jsme pro někoho překvapivě vedli tabulku. Kluci z Brodu za námi byli ovšem pouze o 3 body a vzhledem k tomu, že v předchozím kole v souboji "gigantů" doma ztratili trochu smolně body ze Vsetínem, bylo jasné, že se utkáme z výborným a hlavně silně motivovaným soupeřem. Uherský Brod známe z loňska a víme, že fotbalově je na tom přibližně jako my, ale je mnohem důraznější v osobních soubojích a víc běhají. To že má v týmu urostlejší hráče to už snad ani není potřeba psát, protože kdo nemá ?

Zápas začal, tak jak jsem předpokládal. Hosté nás přitlačili hlavně silou, kdy jsme míče ztráceli úplně zbytečně v soubojích, které vůbec nemuseli být. Je mi jasné, že kluci jsou zvyklí chvilku přidržet míč, zbavit se protihráče kličkou a pak teprve hrát. Dnešní soupeř ovšem nebyl z kategorie těch, kteří nám toto dovolí. Je potřeba o tom přemýšlet a přizpůsobit svoji hru i soupeři, když vidím, že ta moje hra nefunguje. Asi tak v 5. minutě jsme inkasovali první gól, který přesně ukázal, kde máme problém. Štalmy na levé obraně dostal míč od brankáře a místo aby jej rychle posunul na dalšího hráče počkal na protihráče a snažil se jej obehrát. Ten ovšem neměl pro toto pochopení, přitlačil v souboji(upozorňuji, že čistě) a Štalmy skončil na zemi a my měli problém. Následoval okamžitě centr před bránu, kdy tentokrát už né tak čistě útočník hostů poslal na zem myslím Banyho a bez problému skóroval. Hra se pak trošku srovnala, protože kluci pochopili, že takto asi ne a zrychlili hru. Honza Jaroněk výborně držel střed hřiště, kdy velmi eliminoval asi nejlepšího hráče hostů. To my jsme se snažili dostat míč co nejrychleji na Sébu, který tentokráte, hrál klasického hrotového útočníka. Úkol měl jasný - přidržet míč, tak aby si kluci v obraně oddychli a záloha se stačila dosunout. No a pokud to půjde, dát nějaký ten gól. To ovšem nebylo tak jednoduché. Neustále měl na zádech urostlého stopera hostů, který si dost často pomáhal nějakým tím držením. Bohužel jak už jsem si zvykl, tak toto se nepíská, protože rozhodčí k tomu přistupují jako k fotbalu dospělých. Tím si nechci stěžovat, pan rozhodčí to pískal, na rozdíl od toho v Ratiboři, na obě strany stejně, ale pak se divíme, že v seniorské kategorii umíme výborně bránit, ale silně zaostáváme v situacích 1 na 1.

No nic vraťme se k zápasu. Asi tak v 15.minutě jsem srovnali, kdy Séba obešel svého strážce oklamal i brankáře a dopravil míč do prázdné brány. Hosté, kteří měli stále více ze  hry, ovšem odpověděli záhy. Tom Šimoník se nám uprostřed hřiště tak nějak zamotal s míčem, naši tři hráči místo toho, aby mu ten míč ukopli a ukončili jeho trápení se pouze koukali. Asi se báli, aby mu neublížili. Takto kdyby nás bránili naši soupeři, to by se nám hrálo ;-( No a Tom když viděl, že mu nikdo balón nechce vzít, tak prostě vystřelil. Byl by to výstavní angličan, jenže míč se od břevna odrazil pouze na čáru. Bohužel hostující útočník nebyl tak vděčný divák jako my, okamžitě reagoval a odražený míč dopravil do brány. Hosté vedli 2:1 a trošku nás nechali hrát. My jsme ovšem nic moc fotbalového nepředvedli. Naštěstí nás v poslední minutě zachránil roh, kdy po závaru Honza Jaroněk vyrovnal.

Do druhé půle jsme tak šli za vyrovnaného stavu s odhodláním přeci jen něco divákům ukázat a zvrátit skóre na svoji stranu. Bohužel po 5 minutách přišel závar před naší bránou a když 3 naši hráči odmítli míč "uklidit do bezpečí" hosté dopravili míč do naší sítě. 3tí gól a opět úplně zbytečný. Nakonec se však ukázalo, že to byl pro nás gól šťastný. Kluci se zdravě naštvali a začali pomalu přebírat otěže zápasu. Začali jsme být nebezpeční a obrana hostů přestávala zachytávat naše útoky. Asi tak do 50 minuty jsme však pořádně branku neohrozili. Většinou to skončilo sraženým míčem na roh, nebo jsme zkrátka netrefili zařízení. Pak to přišlo. Séba vyrovnal (opravdu si nepamatuji jak) a my jsme měli necelých 10 minut na vstřelení vítězné branky. Mluvím o vítězné brance, protože na klucích bylo vidět, že remíza jim nestačí. Sáďa ještě svoji tutovku nevyužil, Teichy se také netrefil ale pak to přišlo. Zaváhání soupeřova brankáře.Ten neudržel poměrně jednoduchou střelu a nechal spadnout míč na zem. To stačilo Sébovi, aby míč blesku rychle dopravil do sítě. Pro hosty je to možná trošku kruté, protože zvláště v první půli byli lepší, ale "moji" kluci si za snahu hlavně v druhém poločase to vítězství zasloužili. I gólovek si vytvořili více než soupeř.

A jelikož to byl poslední zápas podzimu, tak by se hodilo nějaké to shrnutí ….

Perlička na začátek - za celý kalendářní rok 2013 jste pánové doma neprohráli !!! Po podzimní části jste první s 30ti body, kdy jediná ztráta v Rožnově mě bude zlobit dlouho. Byla zbytečná, ale domácí nakonec vyhráli naprosto zaslouženě. Něco pro všechny trenéry. Přestože kolem sebe slyším, jak špatně bráníme, naivně, nedůsledně, špatně chodíme do soubojů a o souhře hráčů ani nemluvě, tak světe div se máme nejlepší obranu v soutěži. Obdrželi jsme pouze 16 gólů. Čím to? Asi máme nejmenší branky )) Dali jsme 67 branek, což nás řadí na druhé místo za Vsetín, ale musím podotknout, že v tomto nás hodně poškodilo neodehrané utkání se Slušovicemi, kdy těch branek mohlo být více. Kluci velká gratulace !!!  Nic jiného si totiž za podzim nezasloužíte, protože nevím, kdo v Loukách takovou jízduv KP ještě předvede. Jenže vše má rub a líc. Musíme se poplácat po ramenou a zároveň na sobě začít makat ještě více. Je potřeba si uvědomit, že nejsme Brumov z loňského ročníku. K tomu máme daleko. Pokud chceme hledat nejsilnější tým soutěže, tak díky vyrovnanosti to je určitě Vsetín. Celou sezónu nám přálo štěstí a je nutné vidět, že když se k nám otočilo zády, tak z toho byla okamžitě prohra v Rožnově, kdy za stavu 2:0 pro nás jsme neproměnili 3 tutovky. V soutěži je dalších 8 týmů, které nás mohou porazit a věřte tomu, že na jaro udělají vše pro to, aby nás porazili. Další věc, která nás brzdí je tvrdohlavost některých jedinců, kteří si hrají pořád to svoje a neposouvají se dál. To pak brzdí celý tým. Pokud by si to někteří jedinci srovnali v hlavě, tak by celý tým poskočil mnohem výše. No a pokora. To je to slovo, které někteří neznají. Všichni kdo proti nám hrají, nějak ten fotbal umí a chtějí uspět. Nikdo nejde na hřiště prohrát. A je chybou si myslet, že to soupeř zabalí a stačí to tak nějak odkopat. Nestačí !!! Je důležité si věřit, ale v každém případě jít na hřiště s tím, že tam nechám všechno. Ono se mi to pak fotbalově vrátí.

Na závěr chci říct, že i přestože jsme momentálně první, není důležité první skončit za každou cenu. Ano mohl bych se poohlédnout po hráčích, kteří hrají v okolí, ale nebudu to dělat, přestože vím minimálně o třech, kteří by naši hru výrazně posunuli dál jak fotbalově, tak hlavně silově, což je naše největší slabina. Pokud samozřejmě někdo projeví zájem u nás hrát, tak se tomu bránit nebudu, ale účelově shánět hráče, abychom vyhráli, nebudu. Věřím klukům, které mám a je jen na nich jak daleko se dostanou. Sami si na podzim vyzkoušeli, že to jde.