Mikulášek ,Nezval, Banát, Hönig, Dlouhý, Kuna,

Sadil, Štípek, Ševčík, Chytil, Štalmach

Branky :

Kuna 3x, Sadil

Tak a máme za sebou polovinu podzimní části a při pohledu na tabulku by se dalo říct že úspěšnou. Na základě znalostí týmů s kterými jsme už hráli a které znám si dovolím předpovědět, že letošní ročník bude hodně vyrovnaný a budou rozhodovat maličkosti. Favoritem jsou asi kluci ze Vsetína, kteří mají výbornou základnu a zázemí. Dále kluci z Uherského Brodu, kteří mají velmi silný ročník 2001 a samozřejmě Slavičín s Tomem Vincourem. Hned za touto trojicí číhá Rožnov, kterému ovšem dle mého bude patřit až příští sezóna. No a my samozřejmě také. Ovšem hned  za touto pěticí jsou týmy, které jsou schopny porazit kohokoliv - Kunovice, Baťov, Brumov, Viktorka. Třetím od konce budou Slušovice, které budou určitě nepříjemné, ale na zmiňované týmy letos určitě nemají. No a posledními týmy budou asi Ratiboř a Luhačovice, které prostě nemají dost kluků pro tuto soutěž. Což ovšem neznamená, že to jsou špatní fotbalisti. To určitě ne a příští sezónu to může být zase úplně jinak.

Dojeli jsme tedy do Kunovic a jak jsem psal minule, očekával jsem tuhý boj. Na druhou stranu jsem ovšem věřil ve vítězství. Letmý pohled na soupisku mi opět vyvrátil moji předsezónní myšlenku, že letos budeme patřit mezi ty v průměru starší, protože domácí měli více hráčů r.2001 než my. A to pokud se nemýlím minimálně 6 z nich bylo ve výběru okresu Uh. Hradiště nebo hráli za Slovácko.Zkrátka už je to tak, že týmy jako Kunovice, Brod, Vsetín, Brumov apod. budou rok od roku silnější, protože si dokáží najít další talenty v okolních vesnicích, nebo u nich hrají kluci, kteří se neprosadí ve Slovácku. To my snad držíme pospolu už 6 let s minimálními změnami. O to je cennější, že stále dokážeme tyto týmy porážet. Ovšem při pohledu na kluky z Kunovic, kteří byli silní, rychlí a docela i fotbaloví, je mi jasné, že na velkém hřišti už si vítězný pokřik zakřičíme jen stěží.Ovšem teď jsme hráli ještě na tom "našem" malém a začali jsme jako obvykle. 10 minuta a Louky vedou 2:0. Snad jen zápas na Viktorce byl jiný. Bohužel zápas pokračoval také jako obvykle. Několik zahozených gólovek a soupeř z ničeho nic snižuje a vzápětí srovnává. Takže ve 20 minutě se jede zase od začátku. Naštěstí do konce poločasu dáváme třetí gól a ukončujeme tak naše trápení.

Do druhého poločasu jdeme s odhodláním odskočit domácím, tak abychom je zlomili, ale bohužel 10 minut druhé půle byl spíše boj než fotbal. Pak jsme naštěstí dali 4 gól a uklidnili se. Domácí se sice snažili, ale na to aby si vytvořili gólovou šanci to nestačilo. Po zásluze jsme tedy vyhráli 4:2, ale takové drama to zase být nemuselo, protože na šance to bylo tak 12:4. Ona nás ta produktivita někdy bude mrzet, tak jako se nám to stalo v Rožnově. Tentokrát jsme ovšem i přes naší střeleckou impotenci porazili velmi kvalitního soupeře a kluci zasluhují pochvalu. Samozřejmě část utkání, kdy jsme ztratili vedení mě ještě teď budí ze spaní. Je to totiž pořád ta samá písnička. Rychle vedeme a místo abychom kontrolovali hru, tak si někteří hráči chtějí dokázat, že jsou "nadfotbalisti". Ale nejsou !!!  Možná jsou šikovnější, ale svým fotbalem zpomalují hru. Po jejich ztrátách pak vznikají nepříjemné situace před naší bránou a hlavně nevznikají nebezpečné akce před soupeřovou. O tom jak se cítí spoluhráči, kteří se na takového jedince dívají ve výhodné pozici (stačí jim přihrát) a pak místo aby dali gól musí zbytečně pelášit zpět a bránit nechci ani přemýšlet. Jaký je to pak rozdíl, když v druhém poločase toho už toho máte dost a přesto, nebo právě proto 2 minuty nepustíte soupeře na balón. Bez problému si vyměňujete míč a dokážete si soupeře připravit tak, že je z toho

gólová situace. Je tady vidět, že to umíte, ale prostě když si myslíte, že na soupeře bez problému máte, tak nechcete. To bylo krásně vidět ve Vsetíně, kdy jste měli respekt ze soupeře celý zápas a také jste celý zápas hráli velmi dobře. Chce to trochu pokory a mít před soupeřem respekt. Už prostě není normální, aby jste pokaždé prokličkovali 3 hráče. Žádný soupeř není tak slabý.

Na závěr chci ale zopakovat, že jste kluci hráli velmi dobře. Navíc bych dnes rád pochválil oba dva krajní obránce. Jak Tom, tak Kuba podstoupili spousty soubojů s domácími útočníky, kteří byli velmi šikovní a rychlí. Kluci téměř všechny souboje vyhráli a navíc ještě podporovali útočné snažení týmu. Pochválil bych i Matěje, kdyby ovšem hrál jen druhý poločas. První poločas se mu vůbec nepovedl a to hlavně díky jeho ležérnímu přístupu, kdy 2. gól padá jednoznačně na jeho hlavu a prvnímu taky mohl zabránit při aktivnějším způsobu hry. Každopádně pokud bude obrana hrát, tak jak ve druhém poločase bude pro každého soupeře těžké dát nám gól. Navíc pokud za obranou bude David, který evidentně postupně přichází na to, jak rozehrát a výrazně tak přispěl k fotbalovosti celého týmu. V zápase velmi dobře nacházel spoluhráče a to jak rozehrávkou rukou, tak i výkopy…Davide, výborná práce !

Takže díky za zápas kluci a už se těším na tréninky.