Branky :    Štípek 3x, Sadil, Dlouhý, Zuzaník, Kuna

1.zápas sezóny a hned na horké půdě ve Vsetíně. Tomu říkám výzva. Po
obrací a jsme to my, kdo bude ve většině zápasu fotbalovější, v průměru
starší a snad i fyzicky vyspělejší. Ne ovšem proti Vsetínu, který na tom byl loni podobně a má v týmu spousty výborných hráčů a to hlavně roč.2001. A to ne ledajaké. Minimálně 7 hráčů pravidelně hraje ligu žáků, což mluví samo za sebe.
Domácí byli na nás natěšení a snad až na jednoho hráče v plné síle.
Jak je u nich zvykem vyrukovali na nás s 15 hráči, kteří se pravidelně
střídali.Jaký to kontrast proti našemu jedinému hráči na střídačce. Nikdo mi určitě neuvěří, že máme na soupisce mladších žáků minimálně 24 hráčů , každopádně nemoci, dovolené a spousty jiných důvodů způsobilo, že na jeden z nejtěžších zápasů přijelo pouze 9 statečných.
Musím se přiznat, že jsem měl ze zápasu docela obavy, ale to co bylo
na hřišti překvapilo všechny. Jak trefně poznamenal Peťa Látal prvních
10 minut bylo jako kdyby si stáří páni přišli zahrát proti mladým klukům.
Vsetín běhal, napadal, ale my jsme si dávali balón výborně pracovali s
míčem a dávali góly. A tak po 10 minutách bylo skóre 0:3. Trošku jsem nevěřil svým očím, ale byl jsem velmi potěšen. No nic netrvá věčně a kluci, kteří se asi cítili jak mistři světa, začali hrát zase na sebe a chtěli si dokázat kolik obehrají protihráčů. Což o to situace 1:1 jsme zvládali velmi dobře, ale zbytečně jsme tak přicházeli o síly a góly z toho taky nebyly. Od 20 minuty tak již byli Vsetínští všude první a začali nás přehrávat. V tuto chvíli jsem čekal, kolik gólů dostaneme, ale nakonec domácí dali pouze jeden a nedokázali si vypracovat nějaké vyložené šance.
Každopádně přestávka nás vysvobodila a my si přinášeli do druhého poločasu slibný výsledek 1:3.

O přestávce jsem musel některým opět připomenout co chceme hrát, protože mi bylo jasné, že domácí se s takovým výsledkem nesmíří.
Naštěstí hned ze začátku jsme dali 4.gól a sebrali tak Vsetínu vítr z
plachet. A když jsme za chvíli přidali 5.gól věřil jsem, že zápas již
vyhrajeme. Domácí nás sice přeběhali ve středu hřiště, ale nedostávali se před bránu a jejich střely z dálky nebyly vůbec nebezpečné. My jsme ještě přidali 2 branky a uzavřeli tak konečné skóre na 1:7. Výsledek překvapivý, ale zasloužený, protože jsme spálili minimálně ještě 6 dalších tutovek a
domácím bych mohl přiznat tak maximálně další 3 šance a to bylo vše.
Nevím čím to přesně bylo, ale ve finální fázi jsme byli jednoznačně lepší, kdy Sáďa a hlavně Séba si dělali v útoku co chtěli. Musím ovšem ocenit hru všech kluků,kteří makali na doraz, celá obrana držela domácí "hvězdy" na uzdě a to prosím bez střídání, Dava Dlouhý vybojoval spousty soubojů a naběhal kilometry, za což mu určitě poděkuje trio Sáďa,Zuzi a Séba, kteří se tak mohli plně věnovat útočení. David v bráně taky podržel - na to jsme ale už tak nějak zvyklí
. No a nemůžu zapomenout na našeho střelce Jiřinu, který dal svůj první hattrick v Loukách. Víc už ti Jirko napovídat nemůžu  .