starší žáci

Tom Neubauer- Tom Vyvlečka,  Paťa Švach,  Marťa Kašný, Šimon Hercík – Tobiáš Keprt, Tom Machala, Radek Laciga, Marťa Janota – Marťa Štípek, Dava Ševčík- Jirka Štípek, Sebastián Kuna

Branky :

Laciga 2x, Janota

Viróza si v našem mužstvu tento týden zařádila, když se k Dominikovi ještě přidal Červas i Adam Křek. Peťa Vyoral pak pauzíruje po bezohledném zákroku z minulého týdne a budeme rádi jestli vůbec do podzimní části ještě zasáhne. Suma sumárum, do Slavičíma jsme dorazili se značně prořídlými řadami. Naše lavička tak téměř zívala prázdnotou naštěstí jel s bráchou Jirka Štípek, který si ji stejně dlouho neužíval neboť ve dvacáté minutě šel na plac.

Utkání jsme začali ospale a soupeři jsme darovali celkem v pohodě a bez zábran střed hřiště. Ten samozřejmě nabídkou nepohrdl a diktoval tempo i když ne v kvapíkovém tempu. Soupeř se sice nedostával do šancí, ba ani ke kloudnému zakončení, my jsme však balon ztráceli už v přechodu přes půlicí čáru. Zpřeházená sestava, která byla výsledkem absence minimálně tří hráčů základní sestavy si nemohla najít tu správnou parketu, hlavně pak Marťa Štípek si zvykal na zcela nový post středního útočníka. Takto rozdané karty vydržely však jen do  12 minuty, kdy Vosa naprosto vypustil soupeřova záložníka seběhnuvšího do křídelního prostoru (pánové pro všechny poslední varování, příští hříšník putuje okamžitě na lavičku). Ten pak v pohodě a nikým neobtěžován nacentroval a jeho spoluhráč pak  zakončil plackou celou akci na 1:0. Ještě jsme se nestačili otřepat a soupeřův stoper si sklepl odražený míč a z 25 metrů nevídanou bombou zavěsil krásného angličana. A mohlo být ještě hůř. Po signálu z rohového kopu měl domácí borec nabito na velkém vápně těžkým kalibrem. Naštěstí jsme tuto nebezpečnou akci přežili a začali se probírat z letargie, těžiště hry se nám dařilo přenést na soupeřovu půli, naše hra však byla upracovaná, až z toho bolely oči. Pět minut před koncem poločasu se nám konečně podařila akce jak lupen, bohužel střídající mladší Štípas sám před branařem neproměnil. Nicméně zakončení Jirky i zákrok domácího branaře byly excelentní.

O přestávce jsme si řekli, že se zápasem něco uděláme, protože domácí nebyli vůbec fotbalovější, jen měli prostě větší srdíčko. Dorazilo navíc naše nové štístko Seba a domácí byli celí vyplašení už když se rozcvičoval. O poločase se nevyměnili jen strany ale také role, my jsme byli ti bělavější, tvořivější a v záloze jsme domácí začali přehrávat. Zlepšil se výrazně Tom i Vosa, který jako by chtěl nahradit svoje selhání z prvního poločasu. Vstřelený gól mu pak byl odměnou nejen za snahu ale i dobrý výkon. Po vstřeleném  gólu nám každou minutou narůstalo naše sebevědomí (konečně, protože jestli si nebudeme věřit bude náš celkový projev vždy tímto faktorem limitovaný) a bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří vyrovnat. Po spálené tutovce staršího ze Štípků jsme sice kostrbatě ale přece vyrovnali. Ráďa v čisté ložence opět nedokonale převzal míč a v první fázi selhal stejně jak Štípas, silou vůle se k němu ale opět dostal obešel gólmana podruhé a vyrovnal na 2:2. Bylo nastartována k vítězství, bohužel při neviné akci v našem vápně přitlačil Paťa trochu více při atakování soupeře a rozhodčí k našemu údivu odpískal pokutový kop. Zákrok podle mne v duchu pravidel, možná pro tuto kategorii nezvykle intenzivní. (špičkové fotbalové týmy roč. 1999 na olympiádě mládeže ve Zlíně ale jinak nehrály, bylo obdivuhodné jak právě dokázali tito borci ovládat míč pod tlakem i atakováním soupeře). Neuby zkoušel ještě vzlomit osud, penaltu sice bravurně vykryl, dorážku však již nezvládl. Šest minut do konce, na vstřelení gólu strašně málo času.  Ne však pro náš tým v sobotu ve Slavičíně. Kluci opět zabrali a výsledkem byla penalta na druhé straně, rozhodčí ji pískl po ponechané výhodě, což nebývá na domácí tým obvyklé. Ráďa pak penaltu suverénně proměnil. Honba za 3 body mohla začít znovu, a přesto že zbývaly pouhé dvě minuty dokázali jsme si vytvořit ještě jednu šanci. Štípas však potvrdil svoji roli spalovače a bránu domácích přestřelil. Se závěrečným hvizdem rozhodčího se emoce uklidnily a obě strany se shodly na hodnocení - spravedlivá remíza.

Za zápas patří pochvala všem, ovšem jen za druhý poločas.