Mikulášek, Hönig, Banát, Nezval, Štalmach, Sadil,

Dlouhý, Zuzaník, Teichamnn, Ševčík, Štípek, Kuna

Branky :

Kuna 3x, Štípek 2x, Sadil, Zuzaník

V sobotu jsme zavítali do Slavičína, kde nás čekal silný soupeř, který prohrál pouze z Brodem a Vsetínem. Vzhledem k jeho absencím, kdy mají zraněného brankáře a dva nejlepší hráči hrají celý zápas za starší žáky, jsem ovšem věřil, že zápas zvládneme.
Moje plány částečně narušil nepředpokládaný pobyt Séby ve druhém poločase starších na hřišti. Jelikož měl v nohách páteční utkání za Zlín, bylo jasné, že tentokrát bude muset vzít dirigentskou taktovku na střední záloze někdo jiný. Bohužel Honza Jaroněk, který by to zvládl s přehledem s námi nebyl a tak další na řadě byl Mára.
Zápas začal docela v pohodě. Kluci byli uklidnění tím, že "obávaný" Tom Vincour je opravdu v bráně a nehraje. Navíc proti nim nastoupili kluci v průměru o hlavu menší, na což nejsme zvyklí. Jenže pánové se trošku přepočítali. Ti malí kluci byli rychlí a pořád běhali, velmi často používali narážečky a hlavně, když ztratili míč, tak chodili důrazně do těla. Občas bylo až trapné, když kluk o hlavu menší odtlačil od míče našeho hráče. Každopádně díky naší fyzické převaze a pozornosti Davida v bráně jsme nepouštěli domácí do šancí. Bohužel na druhou stranu střelec Tom v bráně domácích byl zase velkou překážkou pro nás. V prvních 10 minutách zlikvidoval 4 naše vyložené šance. Jenže to nebyl hlavní problém. Kolem 10 minuty nás domácí začali jednoznačně  přehrávat, protože kromě unavených Séby a Jirky, kteří hráli za starší, bylo v tu chvíli na hřišti další 5 hráčů na vystřídání. Pánové se totiž i přesto, že patří mezi nejzkušenější, jaksi vykašlali na rozcvičku. Asi si mysleli, jak na mě vyzráli, když jsem na ně nedohlížel, jenže udělali špatně jenom sobě. David, Tom, Matěj, Marek, Kuba všichni po deseti minutách nemohli, byli prostě všude druzí, plantali nohama a byli zataveni. Takže dalších 5 minut jsem střídal jen proto, aby se kluci protáhli, napili a trošku to rozdýchali.
Pak už to bylo lepší a my jsme srovnali hru. Domácí už nebyli tak "dotěrní". Toho jsme využili a i přes pár zahozených šancí jsme dva góly vsítili a do kabin jsme šli se slibným náskokem. V kabině se místo povzbuzování řešilo jestli nastoupí Tom Vincour a co budeme dělat. To už bylo na mě trošku moc a zvýšil jsem hlas. Za prvé jsem kluky "pochválil" za rozvičku a pak jsem jim musel připomenout, ať se soustředí hlavně na
sebe. I pře nesporné kvality Toma V., si myslím, že jeden hráč nás neporazí.
 Druhý poločas domácí změnili taktiku vše na jednoho hráče, tak jak jsme předpokládali, čímž nám paradoxně usnadnili bránění, kdy nám stačilo zahustit střed hřiště. Je pravda, že pokaždé, když měl tento hráč míč, tak to bylo nebezpečné, ale góly z toho byly pouze dva a o moc víc šancí si domácí nevytvořili. To my jsme v útoku měli mnohem více prostoru a i brankář byl pro nás příjemnější. Podařilo se nám dát 5 gólů a jednoznačně a zaslouženě zvítězit 2:7. Bohužel si nemůžu nepostěžovat, že na 5 gólů jsme měli tak 15
vyložených šancí. Pozitivní sice je, že si ty šance vytváříme, bohužel jejich řešení je velmi často zbrklé. Přitom dost často nešlo o těžké věci. Selhávali jsme při jednoduchém převzetí míče, či zakončení bez jakéhokoliv tlaku soupeře. To nás pak může při vyrovnaném vývoji utkání velmi mrzet. Vzpomeňte si na zápas v Rožnově!
Každopádně gratulace k výhře nad silným protivníkem, ale zůstaňme na zemi. Při rozložení sil, jaké panovalo na hřišti, jsou v soutěži určitě těžší soupeři.