MU FC Elseremo Brumov - SK Louky 1:5 (0:4)

Mikulášek, Sadil, Nezval, Hönig, Jaroněk, Zuzaník,

Ševčík, Řiháček,Banát, Teichmann, Štípek, Kuna

Branky :

Kuna 3x, Štípek, Zuzaník

3. jarní zápas a 1.venku nás čekal soupeř nevyzpytatelný a to Brumov. Tento soupeř patří do kategorie týmů, které bychom měli porážet, ale když zápas podceníme, tak můžeme tvrdě narazit. Vzhledem k tomu, že jsou Velikonoce a my máme navíc nějaké marody, tak soupisky obou týmů, byly velmi netradiční. U soupeře chyběl hlavně počet, fotbaloví tahouni tam byli. Před zápasem bylo vidět, jak se postupně scházejí a nakonec aby měli alespoň jednoho na střídání vzali i klučinu ročníku 2006. A musím uznat, že na svůj věk byl vynikající. My jsem početně byli v pořádku, ale ze zahajovací 7ky proti Vsetínu 3 chyběli a 2 byli chromí ;-(. Na hřišti to tak ze začátku nevypadalo a my, i když ve vlažném tempu, potvrzovali roli favorita. Domácí jsme do žádných šancí nepouštěli a pomalu navyšovali skóre na poločasových 0:4.
O poločase jsem kluky nabádal, aby zrychlili hru a snažili se užít si konečně pěkné hřiště. Předpokládal jsem, že soupeři začnou docházet síly a když budeme kombinovat, tak zápas dovedeme k nějakému pěknému výsledku. Ale ouha. Už po několikáté se projevilo, že když si kluci začnou myslet, že je soupeř nemůže ohrozit, začnou hrát jak mistři světa, ale po padesátce. Každý si chce dát góla, nikdo nechce běhat a každý zkouší obejít minimálně 3 protihráče. Jenže pánové takový fotbal nehrají ani staří páni. Ti jej za prvé umí a ví, že fotbal je kolektivní hra a za druhé vzhledem k věku už ani moc běhat nemohou. Vy ano !!! Potrestání přišlo a to zbytečným inkasovaným gólem. Holt v tu chvíli se zrovna nikomu bránit nechtělo. Druhý poločas byl utrpením a nemusel se vůbec hrát. Domácí na zvrat neměli a my jsme se maximálně ztrapňovali. Já osobně, kdybych přišel na druhý poločas, tak neuvěřím, že přijel lídr soutěže. A jestli viděl zápas někdo ze Vsetína, tak musel nevěřícně kroutit hlavou, že s takovým soupeřem prohrál.
Mám pánové takový pocit, že někteří mají strašně hlavu nahoru a myslí si bůhví co.Tak se prosím zamyslete nad tím, že jsme dali 5 gólů. Z toho Zuzi z rohu vyloženě náhodný gól a zbytek zařídil Séba, kdy 3 dal a jeden připravil Jirkovi takovým způsobem, že nedat by ho mohl snad jen...Jirka. Upozorňuji, že Séba hraje s bolavým tříslem a velmi bolestivě naraženou patou, což ho velmi limituje. Ale chce Vám pomoct.
A tak se ptám, kde byli ostatní fotbalisti ? Proč takového soupeře, kterým Brumov v sobotu byl, nepřimáčknete a nedáte mu deset gólů ? Protože nikdo z Vás není takový fotbalista aby porazil jakýkoliv tým soutěže sám! A je to tak, že Brumov de facto nehrál proti týmu Louky, ale proti Zuzaníkovi, Sadilovi, Banátovi, Jaroňkovi....atd. pokaždé to bylo jeden proti sedmi. Je prostě zajímavé, že když máte respekt ze soupeře, tak hrajete velmi dobře, pomáháte si a člověk vás musí pochválit, ale jakmile si myslíte, že soupeř není nebezpečný, kašlete na všechno a vidíte jen sami sebe. Ale v tu chvíli pánové kašlete nejen na ostatní spoluhráče, ale i na trenéry a všechny, kdo se přišli na zápas podívat. A pro mě osobně to znamená, že nemáte k nám trenérům respekt a vůbec si nevážíte toho, že vám dáváme svůj čas, aby jste mohli hrát fotbal.

Takže pánové 3 body z horké Brumovské půdy jsou cenné, ale pochvalu rozhodně ode mne nečekejte. Naopak budu velmi přemýšlet, jestli má cenu svůj čas věnovat, sice šikovným fotbalistům, ale fotbalistům, kteří nechápou o čem sport a hlavně kolektivní sport je.