MU TJ Sokol Ratiboř - SK Louky 3:2 (2:0)

mladší žáci

Mikulášek,Hercík,Ševčík,Dlouhý,Štípek,

Višenka,Hönig,Banát,Jaroněk,Kuna,Nezval

Branky :    Banát, Kuna

Na velmi „zajímavém“ hřišti, jsme předváděli výborný kombinační fotbal, kdy od začátku bylo vidět, že se kluci dívali, jak starší žáci vydolovali z domácích 3 body a chtějí všem ukázat, že taky umí hrát fotbal. Takto bych strašně rád začínal každou reportáž, ale bohužel….. Kdo byl v Ratiboři, tak musel 1.poločas litovat čas, který tomuto zápasu věnoval. Kluci nejen, že neviděli, jak starší makali, ono při procházce Ratibořským lesem to asi nebylo možné, ale mnozí si ani nevšimli, že soupeř už hraje.

Takže první poločas jsme po úplně jalovém výkonu, což dokazuje jediná střela na bránu domácích, prohráli 0:2 a není co komentovat. Neprohrávali jsme víc jenom proto, že domácí také nepředváděli nic fotbalového, ale na rozdíl od nás, alespoň běhali. O přestávce jsem některým připomněl, že se při fotbale běhá a rohový praporek si měli kluci prohlédnout před zápasem a neběhat k němu pořád, zvláště když hřiště v Ratiboři je docela široké. Chvíli jsem si přál proměnit se na Sira Alexe a ukázat klukům jeho pověstný fén, ale to si asi schovám na ještě krušnější chvíle

Druhý poločas byl z naší strany o poznání lepší a začali jsme dobývat domácí bránu. Konečně jsme zjistili, že domácí gólman, který odchytal celý zápas za starší je opravdu dobrý. Navíc, jak je naším dobrým zvykem, jsme spalovali jednu tutovku za druhou, takže snížení na 2:1 bylo bohužel vše, co jsme za 15 minut velkého tlaku dokázali. Domácí vycítili šanci na 3 body a povolali svého nejlepšího hráče, který odehrál skoro celý zápas za starší žáky a ten nám svojí dravostí začal dělat velké problémy. Hra se začala přelévat z jedné strany na druhou, ale vypadalo to, že prostě dneska mají den oba gólmani a ne střelci. Bohužel pro nás se povolaná posila nakonec prosadila krásnou střelou ze střední vzdálenosti, kdy nám nezbylo nic jiného, než uznale pokývat hlavou. Je pravda, že vzápětí jsme opět snížili na rozdíl jednoho gólu, ale fotbalový Pán Bůh byl dnes doma a nedovolil, abychom za předvedenou první půli získali nějaký ten bodík. V této souvislosti musíme vnímat i neodpískanou penaltu, přestože za podobné zákroky kopali u starších domácí 2 penalty. Zkrátka dneska jsme si to prostě nezasloužili.

Doufám, že příště to bude s větším elánem a už od začátku.

Ono v Loukách není naštěstí kam pořádně utéct - už vidím, jak vás v sobotu odháním od splavu