MU SK Louky - TJ Sokol Poličná 6:2 ( 3:1 )

25. 5. 2013

starší žáci

Kuchárek Patrik, Menoušek Rudolf, Grbavčic Dominik, Laciga Radek, Machala Tomáš, Vičánek Jan, Vyvlečka Tomáš, Janota Martin, Křek Adam, Ševčík David, Blaha Adam, Hasslocher Eliáš, Kašný Martin, Štípek Martin, Bartek Martin

Branky :      Bartek 5x, Vičánek

Úvod zápasu se odehrával, v kontextu připravených šancí, v naší režii. Na první gól jsme však čekali snad až do čtvrté gólovky. Tentokrát se do útočné fáze zapojovali kluci v daleko větším počtu než dříve, ale ani to nebylo nic platné. V koncovce zklamali postupně Kaša, Radek i Adam. Takže opět musel začít úřadovat Marťas. Tak jak nešikovně řešil svoje první tutovky, tak úvodní trefa mohla figurovat v soutěži o „gól měsíce“ a provedení celé akce jako kdyby vůbec nepatřilo do soutěže starších žáků. Druhý gól v síti soupeře byl po chybě hostující obrany při autovém vhazování a jako by kopíroval akci Baťova před 14 dny. Finální příhra z křídelního prostoru hned po vhazování, jednoduchá Honzova placírka z malého vápna a vedení 2 : 0. Tento stav odpovídal probíhající patnácté minutě a všichni si mysleli, že zápas jednoduše spěje do vítězné koncovky. Pak však přišla nepřesnost v obranné činnosti , když Ruda Menoušek nedokázal odehrát jednoduchý balón a poté vznikl řetězec chyb, který vyústil ve snížení na 2:1. Nutno podotknout, že Ruda šel tentokrát do sebe a zbytek zápasu odehrál   u něj nevídaném nasazení. K našemu štěstí přišla však opětovná chyba soupeře v rozehrávce v blízkosti brankového území , kterou Marťa nekompromisně potrestal gólem na 3:1. I přes další šance se šlo s tímto výsledkem do kabin.

Stav 3:1 znamenal dobrý základ pro konečný úspěch v tomto zápase . Filozofie soupeře, jak se dalo čekat, byla však úplně odlišná. Nastoupil v podstatně vyšším nasazení , než jsme ho viděli v prvním poločase.To mu však vydrželo pouhých 5 minut a kat Poličné v podobě Marti Bártka ukázal všem záda a upravil stav na 4:1.  Konečně tak došlo k situaci, kdy mohli nastoupit všichni kluci ze širšího kádru a předvést svoje fotbalové umění. I v této prostřídané sestavě jsme se nedostali do defenzívy a soupeř nezískal nějakou vážnější převahu, dokonce se nám podařilo přidat další gól a upravit stav na 5:1. No a autora dalšího gólu snad již ani nemusíme představovat. Poličná se snažila stále o pohlednou herní kombinaci a jejich postupné útoky přinesly pak i tři vážnější šance. Jednu z nich Adam bravurně zlikvidoval, druhou zastavil ofsajd, ale ta třetí znamenala korekci na 5 : 2. No a v zápětí přišla ještě jedna analogie se zápasem s Baťovem, střela z obrovské dálky doprostřed brány, pozornost Adama však byla tentokrát podstatně vyšší než minule, takže výsledkové drama se již nekonalo. Elán a nasazení soupeře už také nebyl zdaleka tak výrazný jako při nástupu do druhého poločasu, což potvrdila ještě jedna naše pěkná akce a šestý gól v síti soupeře o vítězi tak bylo rozhodnuto, což za několik minut potvrdil svým konečným hvizdem i rozhodčí.