starší žáci

starší žáci  sezóna 2012 - 2013

Neubauer Tomáš , Kašný Martin, Kuchárek Patrik, Štípek Martin , Hercík Šimon, Vičánek Jan, Machala Tomáš, Kocourek Vít , Menoušek Rudolf, Červenka Petr, Bartek Martin, Janota Martin, Křek Adam, Vyvlečka Tomáš, Ševčík David, Grbavčic Dominik, Blaha Adam

Branky :       Červenka, Kocourek, Bartek, Janota

Den jako vymalovaný, velmi příjemný soupeř, žádný tlak na výsledek, co si na rozloučení ze sezónou přát. Do hry jsme pak vstoupili přesně podle těchto atributů. Z počátku tomu však chyběly nejen góly  ale i vyložené šance z té první v 10 minutě však už uhodilo. Když ta kulatá potvora v mnoha předešlých zápasech nechtěla a nechtěla  Petrovi skončit v síti použil tentokrát bodlo z plného běhu, a vida ono se to ujalo. Od té doby jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou. Skóre se však měnilo velmi pozvolna. O co pomaleji přibývaly góly o to rychleji přibývaly břevna,  tyče a zahozené šance. Nutno ale podotknout,  že hra byla nápaditá kombinační a oku diváka lahodící. Své góly přidali Víťa a Barťas, který tentokrát nebyl jen v roli koncového hráče ale společně s ostatními si užíval krásných kombinací jako by ho střelecké statistiky ani vůbec nezajímaly.  Co je potřeba však klukům vytknout to je laxní přístup k proměňování šancí. Vypadalo to přesně jako v tréninku, ve kterém jako by o nic nešlo. To je však právě ta chyba. Zažité mechanizmy se pak negativně zúročí právě v zápasech.

Tento zápas byl taktéž rozloučením devadesát osmiček se světem žákovského fotbalu. Všichni jim přejeme hodně úspěchů ale hlavně radosti při hře zvané fotbal.

Takže suma sumárum byl z toho kvalitní opět  jen jeden poločas. A na úplný závěr si ještě neopustím jednu poznámku, či pochvalu k Rudovi. Prvních 25 minut, výborný výkon. 100x škoda, že to tak nevypadalo po celou sezónu bylo by to dobře nejenom pro tým ale hlavně pro něj. Takže určitě příště…..

Trenéři

Ve druhé půli jsme určitě nehráli s takovým nasazením a soupeři jsme tím dovolili herně vstoupit do zápasu, naštěstí nás za to díky Adamovi ani jednou nepotrestal. Pochopíme, že za tak teplého počasí a stavu 3:0 to přímo nabádá k šetření ze silami, ale tomu musím přizpůsobit svoji hru. Hlavním důvodem proč jsme soupeři poskytli tolik prostoru k realizaci aspoň nějaké hry, byla spousta míčů směřujících do finálních náběhů, bohužel však většinou nepřipravených tím samozřejmě nepřesných. Přestože šancí přibývalo, přibývalo neúměrně nepřesností a individuálních ztrát a kdybychom vlezli na hřiště na kolenou se sepjatýma rukama, tak by si kluci hráli stejně svoji hru. Jenomže, když se pánové podíváte  týden zpět k zápasu s Brumovem, tak to je ten kritický moment kdy se vyspělý soupeř dostává na koně a začne zcela dominovat ,  pohled na konečný účet je pak ale velice smutný. Vzhledem k tomu, že jsme přistupovali k zakončení ještě laxněji  než v prvním poločase přidali jsme již jenom jeden gól . Po nápaditě rozehraném přímé kopu nekompromisně zavěsil Martin Janota.  Tradičně největšího paliče Martina B. tentokrát předčil Domino a obstojně mu sekundoval Vyvla. Dvakrát škoda, protože na zápis do listiny střelců to bylo jednoznačně.