mladší žáci

Mikulášek,Dlouhý,Banát,Jaroněk,Martinec,

Lukášík,Sadil,Teichmann,Štípek,Kuna

Branky :     Kuna 3x

První mistrovské utkání v jarní části jsme odehráli za pěkného počasí na „domácím stadionu“. Bohužel jak to u prvních zápasů bývá, tak kluci si teprve zvykali na „velké“ hřiště a přechod z UT na přírodní trávu, také chvíli trvá. Soupeř z Kunovic byl hratelný a troufám si říct, že jsme jej měli fotbalově přehrát. Nakonec se ale hrál stejný zápas jako v Kunovicích, kde jsme šťastně vyhráli o gól. Hosté se za celý zápas neodklonili od taktiky dlouhých výkopů a důsledného napadání naší rozehrávky. Vzhledem k našim nepřesnostem a určité bojácnosti v osobních soubojích to byla taktika z pohledu hostů úspěšná a málem si odvezli všechny 3 body.

Zápas začal oboustranným oťukáváním, ale po jednom z výkopů a naší chybě v obraně se hosté velmi brzy ujali vedení. Pak se hra trošku uklidnila, kluci v obraně začali sbírat odkopy hostujícího brankáře a na naší straně začali přibývat šance. Bohužel bez gólového efektu. Až při jedné standardce to Séba trefil tak, že i s pomocí hostujícího obránce jsme konečně překonali velmi dobrého gólmana hostí. Dále jsme ovládali hru a bylo otázkou, kdy přidáme další gól. To se podařilo po vzorové spolupráci Marka Sadila se Sébou, kdy posledně jmenovaný vymetl růžek hostující brány. Hosté neustále hrozili pouze z výkopů a našich chyb. Bohužel po jedné takové akci přišel v poslední minutě poločasu roh a následné vyrovnání na 2:2. Škoda, protože jsme sami mohli několikrát zvýšit vedení, ale tak to ve fotbale chodí.

Druhý poločas začal náporem hostů, kteří byli v této fázi hry mnohem dravější a nedovolili nám hrát kombinační hru. Bohužel opět po naší chybě a nedůrazu se hostů podařilo vsítit gól a v zápase se opět ujali vedení. Od této chvíle to byla hra nahoru dolů, kde se předváděli oba brankáři a musím uznat, že brankář hostů předvedl několik vynikajících zákroků. Nakonec 3 minuty před koncem se nám podařilo vyrovnat, kdy Séba obešel 4 hráče hostů a nekompromisně zavěsil. Škoda jen, že jsme ještě neproměnili další dvě šance, které jsme si do konce zápasu vytvořili, ale konečná remíza je vzhledem k naší hře a vývoji utkání asi spravedlivá.

Nakonec si neodpustím takové malé didaktické zamyšlení. Trenér hostů byl před zápasem smutný, jak má málo hráčů a že má samé 2001ky. Nakonec měl dva kluky na střídání, proti našim třem. V týmu měl 5 hráčů ročníku 2000. Přesto hosté neupustili od taktiky dlouhých nákopů a úplně rezignovali na jakoukoliv mezihru. Nejlepší hráči soupeře byli hráči na střídavý start - gólman a všichni tři střelci, kteří mimochodem byli všichni hráči r.2000. Koho a jak si vlastně vychovají ? A to pomíjím fakt, že druhý poločas obětovali jednoho hráče na osobní bránění Séby. Toho kluka to muselo bavit ;-( A tady si myslím, že je hlavní problém našeho celého fotbalu. Ano, někteří moji kluci nemají potřebnou kvalitu, nebo nemají dostatečné předpoklady, ale pokud chtějí hrát, tak hrát budou. Asi by je moc nebavilo, kdybychom dali Sébu do útoku a nakopávali míče pouze na něj. Možná bychom dali více gólů, ale klukům by to nic nedalo. Vytratila by se tam učící složka hry. A bez chyb se člověk ničemu nenaučí, i když to trenéra stojí spousty sil a nervů .A přestože se mi naše hra moc nelíbila, děkuji klukům, že se pořád snaží hřišti hrát, protože fotbal je hra !!!