mladší žáci

Janota,Hercík,Nezval,Ševčík,Banát,Křek,Jaroněk,Dlouhý,Lukášík,
Teichmann, Štípek, Hönig, Sadil ,Kuna

Branky :     Hercík, Lukašík, Dlouhý, Křek

Dnes k nám zavítal na jaro rozjetý Vsetín a tak jsem očekával příjemný fotbalový zážitek a kvalitní fotbal. Obzvláště, když naše nulky měly slíbeno, že budou hrát pouze za nás, jako odměnu za své celoroční působení u starších žáků. Ono moc příležitostí zahrát si na "malém" hřišti vlastně nemají. S vědomím příslibu takových posil, jsem už tolik neřešil předpokládanou absenci několika hráčů. I když to, že na tak důležitý zápas, má chybět David M.(dovča) v bráně, Honza J.(páteční pařba), Sáďa (nemoc) ,Michal V. (borelióza) a o Jirkovi Š. jsem díky telefonní rošádě, taky nevěděl. Bohužel nakonec bylo vše úplně jinak. Nulky musely hrát skoro celý zápas za starší a jak tak přemýšlel s kým budu proti tak kvalitnímu soupeři hrát.

Dokonce jsem povolal i Peťu Teichmanna a čekal kdo přijde. K mému milému překvapení se objevili jak Honza J., tak Marek S. s Jirkou Š. Naopak Luky M. se neobjevil. No nic, bylo nás dost a soupeř, který také postrádal několik svých opor a řešil to též "půjčením" svých nulek ze starších nastoupil též v hojném počtu.

Vstup do utkání jsme měli snový. Šimon potáhl míč po své straně,a když nevěděl co s ním, tak zkrátka dal gól. Výborně. Jenže pak začal úřadovat Vsetín, který byl fotbalový, rychlý, důrazný a není divu, že na jaro prohrál jen s Brumovem. Navíc my jsme působili jak po pořádné pařbě. Že toho měl Šimon a Adam po zápase za starší plné brýle, to se nedivím. Že měl Honza docela těžké nohy, to po anoncovaném flámu taky chápu, ale že Tom po 3 minutách plantá nohama a Séba také, to mi hlava nebrala. Nakonec se dozvím, že v pátek hráli do večera různé hry (fotbal apod.) a vlastně tak byli taky po "flámu". Mára S., který chtěl moc hrát, bohužel po nemoci taky vůbec nestíhal. A tak nás Vsetín v soubojích přehrával a přetláčel a všude byl první. Z toho samozřejmě začaly vznikat i šance hostů, jenže my jsme měli nečekané eso v rukávu. A tím byl dnes Marťa Janota, který oblékl brankářský dres a začal čarovat. Nestačil pouze na střelu z blízka, kdy se hostující útočník silou prodral přes naše 2 hráče a nekompromisně zakončil. Následně Marťas bravurně zlikvidoval pokutový kop a dokonce i dorážku dobíhajícího hráče. Po 15 minutách tlaku, jsme se oklepali a  srovnali hru. Pomalu jsme začali být i nebezpeční. Jenže dnes jsme zkrátka postavili špatně brány. Jak jinak si vysvětli, že jsme během deseti minut trefili 3x brankovou konstrukci. Ale střely to byli krásné pánové. A jak to ve fotbale bývá, tak po několika našich šancích přišel roh hostů a my, jak je u nás v této sezóně zvykem, inkasovali. Musím říct, že bohužel úplně zbytečný gól. Do konce poločasu přišel ještě jeden zkrat, kdy po našem opakovaném nedůrazu hosté odskočili na 1:3.

Do druhého poločasu jsme šli s odhodláním minimálně srovnat, ale hosté nás do žádných velkých šancí nepouštěli. Na druhou stranu pod tlak nás taky nedostali a tak zůstávalo pouze u náznaku šancí. Po 10 minutách druhého poločasu se hra trošku více otevřela a začali vznikat šance před oběma brankami. Oba brankáři ovšem vše řešili s přehledem. Nakonec se nám po jednom závaru podařilo snížit na rozdíl jedné branky a to díky Markovi Lukášíkovi. Hra ještě více ožila a kluci makali nadoraz. Vsetín samozřejmě taky a tak se hrál fotbal nahoru dolů. Když už to vypadalo, že vyrovnání je na spadnutí, tak se hostům podařila střela z větší dálky, na kterou byl Marťa krátký. Vypadalo to, že vítěz je daný, ale ono ne. Po dalším závaru snížil David Dlouhý a kluci zvýšili ještě obrátky. Hosté začali vzadu trošku propadat a toho nakonec využil Adam Křek, který vyrovnal na konečných 4:4. Je pravda, že jsme měli ještě příležitosti na otočení skóre, ale to by bylo k hostům velmi kruté. Ti měli minimálně stejné množství šancí jako my. A to co u nás končilo na tyčkách a podobně, to hostům pochytal Marťa.

Zápas tak skončil dle mého spravedlivou remízou a to po velmi dobrém výkonu. Je jen škoda, že polovinu hráčů limitovala fyzická vyčerpanost a to už od začátku zápasu ;-)