Mikulášek,Sadil,Kuna,Nezval,Banát,Dlouhý,Hönig,

Štípek,Višenka,Staniš,Martinec,Zuzaník

Branky :  Sadil

No, já snad ty komentáře už nebudu ani psát ;-(.
Přijde mi, že se to pořád opakuje. Hrajeme, dáme nějaký gól, zahodíme šance a ke konci si necháme pro jistotu dát nějaký ten hloupý gól.
V Kunovicích to odnesli infarktovým stavem asi jen rodiče a trenéři, kluci
to neřešili. Na Viktorce nás to mrzelo určitě všechny a teď proti
Slušovicím...to už byla čistá frustrace a myslím, že ten pocit jsme měli
všichni - hráči, rodiče a o nás trenérech ani nemluvě. Nejde o ty body, čert
je vem, ale 60 minut člověk maká a soutěží se soupeřem a pak dostane takovou šmudlu. Možná i proto je fotbal tak krásná hra, ale nic se nemá přehánět .
Ale abych nezúčastněné neochudil o průběh zápasu, tak začneme od začátku.
Soupeř ze Slušovic je na tom v tabulce sice lépe než my, ale fotbalově si
troufnu tvrdit jsme na tom minimálně stejně. Rozdíl je tak pouze ve fyzičce,
kterou Slušovice mají určitě lepší a to nejen díky tomu, že mají více nulek
v týmu, ale celkově somaticky(jsou vyšší a silnější) nás prostě převyšují.
Na druhou stranu jsem čekal, že když někteří z nich hráli za starší žáky,
tak ten rozdíl nebude tak výrazný. A nebyl.
Fotbalově to na hřišti vypadalo tak, že my jsme se snažili hrát s míčem a
soupeř se zase snažil rychlým přistupováním a napadáním rozbíjet naše akce a přecházet do protiútoku. Vznikl z toho takový divný fotbal, kdy obě
mužstva plnili svoje předsevzetí tak napůl. My jsme se snažili, ale fotbalových akcí vznikalo poskrovnu, no a soupeř napadal, ale nějak zapomněl přecházet do protiútoku. Musím přiznat, že mokrý trávník určitě vyhovoval spíše soupeři, protože míče nám odskakovali a nebyli jsme tak schopni rychle kombinovat a naopak museli jsme chodit do fyzicky náročných soubojů. Dále jsme skoro při jakékoliv kličce padali a tak souboje 1 na 1 neměli potřebnou kvalitu na kterou jsme zvyklí. Když už se nám chýlil poločas ke konci, tak Mara Sadil všem ukázal, jak by to mělo vypadat. Pohrál si s obráncem
a mazácky proměnil samostatný nájezd na gólmana hostů. Nádherná akce.Do kabin jsme tak šli s jednogólovým vedením a troufnu si tvrdit, že
zaslouženým.
V druhém poločase soupeř vsadil na styl dlouhých nákopů se zvýšeným důrazem v osobních soubojích. Následně čekal, jestli z toho něco nebude. Bylo, ale na druhé straně. Nejdříve jsme neproměnili situaci dva na gólmana, kdy Sáďa přihrával Jirkovi Š. před prázdnou bránu, ale ten si tak dlouho seřizoval nohy, až mu výborný gólman hostí stihl míč vzít. Další šanci zahodil Séba, kdy sám tváří v tvář gólmanovi zaváhal a trefil pouze jeho nohu. Hosté s přibývajícím časem začali pomalu přebírat iniciativu a to i díky tomu, že v jednu chvíli jsem měl nedobrovolně na střídačce všechny 3 obránce(Míša V.,Tom N. i Luky M.). Když se k nim přidal i Dava D. (je zajímavé, že všichni dostali úder na koleno, po odehrání míče), tak už nás soupeř fyzicky přetlačil a začali vznikat ošemetné situace i před naší bránou. Velmi dobře kopnutou standardku Dava M. ještě výborně vyrazil na roh, ale v poslední minutě jsme neuhlídali centr z pravé strany a po několika promáchnutí a odrazech se míč dostal k volnému hráči Slušovic a ten stanovil konečný výsledek zápasu na 1:1. Je to velká škoda, ale snad se z toho poučíme.
Každopádně kluky musím pochválit, protože se určitě snažili. Ale dneska tomu prostě chyběla fotbalová kvalita. Za celý zápas jsme si vytvořili pouze 4 šance a to je málo. Je pravda, že taktické varianty, které zvolil soupeř, jako je osobní obrana, zdvojování, důraz v osobních soubojích na hranici pravidel a překopávaní hřiště nám nevoní, ale musíme se s tím naučit žít a zkusit i tak soupeře přehrát. Chce to hrát, hrát a zase hrát.
Nakonec si musím povzdechnout, že když jsme nezískali vítězství my, tak je
velká škoda, že jej nezískali alespoň starší žáci, kteří měli spousty šancí
a nakonec z toho byla také pouze remíza. Tam ty body jsou potřeba a za
sobotní zápas si kluci vítězství určitě zasloužili.
Možná bychom jim mohli příště pomoci tak, že jim budeme fandit a vytvoříme jim "domácí atmosféru". Co třeba to zkusit už v Poličné ?