MU SK Louky - ČSK Uherský Brod 5:3 (2:2)

mladší žáci

Mikulášek,Nezval,Sadil,Višenka,Banát,Dlouhý,Zuzaník,Kuna,Štípek,

Hönig,Lukášík,Teichmann,Jaroněk,Martinec

Branky :    Kuna 4x,  Sadil

Uff, a je to za námi. Máme za sebou podzimní část a já i přesto, že se na zápasy vždycky těším, tak jsem rád že nastává „období klidu“. Vyčistíme si trochu hlavy, nastartujeme těla a hlavně zbude určitě více času na rodinu. Tedy než zase pojedeme někam na turnaj ;-).

V posledním zápase k nám přijel soupeř pro mě neznámý a to kluci z Uherského Brodu. Ovšem po tom co u nás předvedl, tak musím konstatovat, že šlo o jeden s nejsympatičtějších týmů, co se týče fotbalu. Nevím, jestli je to vyrovnaností týmů, nebo opravdu v této kategorii prostě jednou kluci zahrají a podruhé ne, ale to co soupeř předváděl byl rychlý důrazný fotbal, který byl navíc podpořený individuálními schopnostmi některých hráčů. Soupeř pravidelně střídal 2 sedmičky, tak jako my a tak to u MŽ má být (pokud jsou hráči k dispozici). Jediné co mě napadá, proč nemají kluci z Brodu více bodů, že s týmy z popředí prohrávají silově. Ano měli více nulek (5) než my(kdo ne, když máme jednu), ale hlavní kvalita byla dle mého v ročníku 01 a je pravda, že mužstva v popředí táhnou hlavně hráči ročníku 2000. Každopádně hosté se do nás hned od začátku zakousli a vůbec nám nedovolili hrát fotbal. Všude byli dříve, předskakovali nás a v soubojích byli důraznější. Po 10 minutách šli do vedení a musím říci, že po zásluze. V dalších minutách zápasu jsme hru trošku srovnali, ale pořád to byl soupeř, kdo diktoval tempo. Nám se sice podařilo srovnat, nicméně Brod vzápětí opět odskočil o jeden gól. Když už to vypadalo, že poločas skončí spravedlivým vedením hostů, podařilo se nám srovnat. S vypětím všech sil jsem pak uhájili poločasovou remízu. O poločase nepřišel žádný pověstný „Fergusonův fén“, protože nebyl důvod. Kluci nehráli špatně. Soupeř byl prostě v 1.poločase lepší. Kluky jsme nabádali, ať zpřesní hru a zrychlí práci s míčem, protože to byla jedná cesta, jak soupeře přehrát. Přeběhat jsme ho rozhodně nemohli.

V druhém poločase se hra vyrovnala. Přesto musím s radostí konstatovat, že na gólové šance jsem soupeře předčili. Určitě nám pomohl rychlý gól, kterým jsme se uklidnili a soupeře trošku zaskočili. Hosté však pořád předváděl výbornou hru. a tak se hrál v druhé poločase výborný fotbal. Ke smůle hostů dnes spousta našich kluků předvedla výborné individuální výkony a to nakonec rozhodlo, že jsme zápas vyhráli 5:3. Každopádně na jaro to bude soupeř, u kterého se body budou těžko získávat. Něco jako Vsetín, nebo Ratiboř.

trenér Jarda

Na závěr se trošku ohlídnu za našimi podzimními zápasy:

Brumov – tady jsme se zesypali a je škoda, že jsme nebyli důstojnějším soupeřem.

Nedašov – jeden z našich nejhorších výkonů a samozřejmě i smůla v koncovce. Každopádně a tímto soupeřem bychom měli vyhrávat.

Kunovice – soupeř, který nehrál fotbal a kterého jsme měli jednoznačně přehrát. Bohužel díky naší ležérnosti nám body zachraňovala nakonec tyčka.

Vsetín – tento zápas byl ovlivněn absencemi a tak jsme si museli „půjčit“ nulky. Bez nich bychom zápas nevyhráli a tyto body byly ze štěstím.

1.Valašský FC – tady jsme hráli celkem dobrý fotbal, ale soupeř nás trestal v proměňování šancí. Každopádně určitě u nás nehrál v nejsilnější sestavě.

Ratiboř – asi nejpovedenější domácí zápas, kdy jsme nejen dobře hráli, ale i dávali góly. Jsem zvědavý, jaké to bude u soupeře na jaro.

Viktorka Otr. – v tomto zápase jsme vzhledem k chabé účasti hráčů fotbal nehráli, ale ti co hráli si za bojovnost minimálně bod zasloužili. Škoda.

SK Baťov - zápas by se dal rozdělit na prvních dvacet minut, kdy jsem předváděli výborný fotbal a zbytek, kdy jsem prostě byli všude ti druzí.

Slušovice – antifotbal se spousty zákroky na hraně a i terén nám nedovolil více ukázat. Opět škoda, že jsem neproměnili šance za stavu 1:0. Ztracené body.

Poličná – nelze moc hodnotit. Nejslabší tým soutěže byl asi rád za jakých podmínek se hrálo, protože na normálním terénu by to asi bylo víc než 4:0.

Uh.Brod –toto vítězství má velkou cenu, protože jsme porazili velmi dobrého soupeře po velmi dobrém výkonu.

Kdybych byl neskromný, tak jsme mohli mít o 5 bodů více, ale při troše smůle, také o 7 bodů méně. Je vidět, že i v takto těžké soutěži se neztrácíme a i přes určitý věkový handicap sehráváme, až na Brumov, vyrovnané zápasy. Musím ovšem upozornit, že na jaro to nebude lehké a musíme hlavně zapracovat na zpřesnění přihrávek, což je náš velký problém a důrazu v osobních soubojích, kdy jsme jednoznačně „nejměkčí“ mužstvo soutěže. A přestože patříme k techničtějším mužstvům, tak mi tam pořád chybí větší hravost s míčem. Ta ovšem musí být založená na výborné technice ! Zkrátka,čeká nás spousty práce.

Neříkal jsem náhodou na začátku, že se těším na odpočinek ? ;-)))