mladší žáci

Mikulášek,Kuna,Sadil,Nezval,Dlouhý,Višenka,

Banát,Hönig,Martinec,Štípek,Teichmann

Branky :   Sadil 3x, Kuna 2x, Nezval, Dlouhý

Máme za sebou další zápas KP a já můžu konečně napsat vítězný. Je pravda, že jsme v poslední minutě málem o vítězství přišli, ale i když se štěstím, tak si to vítězství z Kunovic vezeme. Hned od začátku bylo vidět, že jsme fotbalovější a soupeř, byť měl 5 nulek v týmu, nebyl tentokrát ani výrazně fyzicky lepší. Kluci z Kunovic se soustředili hlavně na obranu a útočení prováděli výhradně pomocí dlouhých výkopů na svého šikovného kapitána, který se pohyboval „na hraně ofsajdu“ . No taktika to byla z pohledu domácích úspěšná, protože takto nám klučina dal 5 gólů. Bohužel většinou s velkým přispěním našich obránců. Příště kluci poslouchejte co vám říkám v kabině a nebude to takový problém. Každopádně my jsme se soustředili hlavně na svoji hru a od začátku jsme si budovali náskok po pěkných akcích i střelách. Nakonec i přes výraznou převahu jsme ke konci poločasu náskok ztratili a do kabin jsme šli za stavu „pouze“ 4:2 pro nás.

V druhém poločase byl obraz hry stejný. Kluci dávali pěkné góly, snažili se tvořit hru a soupeř stále překopával.Asi 6 minut před koncem jsem chtěl „odměnit“ Míšu Višenku za velmi dobrý výkon a přesunul jsem jej ze stopera do zálohy a místo něj stáhl Sáďu. Přeci jen jsme vedli 7:4  a myslel jsme si, že to v poklidu uhrajeme. Bohužel Dava Dlouhý v ten okamžik zjistil, že v záloze by běhat mohl, ale na obranu je strašně unavený a Marek prostě nepřepnul ze zálohy na obranu a tak improvizovaná obrana stihla udělat dvě zbytečné chyby a bylo to rázem o gól.

A když jsme v poslední minutě vyprodukovali další kiks, tak už jsem se loučil s výhrou. Naštěstí pro nás domácí trefili pouze tyč, jinak by snad trefilo mě, a my jsme mohli slavit 1. výhru v soutěži. Gratuluji pánové.

Nakonec si neodpustím jednu významnou poznámku. Pokud si někteří myslí, že budou určovat, kde budou hrát, tak se hluboce mýlí. Je mi jasné, že obrana pro mnohé z Vás není žádné terno, ale každý z Vás má nějaké schopnosti a dovednosti a my trenéři se to snažíme poskládat tak, aby Vám to na hřišti co nejlépe sedlo, nebo jste se co nejvíce naučili. Opravdu nelze hrát bez obrany. Takže pokud mi někdo během zápasu bude dávat návrhy, kde má hrát, nebo mi dá najevo, že tam kam ho pošlu hrát nebude a nechce pošlu tam někoho jiného a zápas pro něj končí !!! Někdy je potřeba potlačit svoje touhy pro to abych mohl hrát s kamarády.

Samozřejmě pokud máte potřebu řešit to, kde hrajete přijďte za mnou před nebo po tréninku a já si s každým z Vás o tom rád promluvím.