mladší žáci

Mikulášek, Janota, Ševčík D., Hercik, Sadil, Kuna, Štípek,

Nezval, Banát, Dlouhý, Jaroněk, Martinec, Hönig

Branky :  Janota 2x, Dlouhý

Ve čtvrtek jsme dohrávali zápas 3.kola KP žáků ve Vsetíně, který jsme odložili na žádost hostů. Nakonec jsme si tím paradoxně ublížili sami, protože odjezd ve čtvrtek ve 14:30 a asi i začátek podzimu zapříčinil, že starší žáci jeli s jedním náhradníkem a nás nakonec dorazilo pouze 10. Vzhledem k tomu, že soupeř měl k dispozici minimálně 2 sedmičky a bylo mi jasné, že bychom určitě nevydrželi s dechem, domluvil jsem s poprvé v této sezóně s trenéry starších žáků a ti nám poslali na výpomoc 3 hráče ročníku 2000. Vzhledem k tomu, že soupeře dobře znám, tak jsem očekával důrazný rychlý fotbal a samozřejmě i dobrou práci s míčem. To vše se naplnilo a jednoznačně to bylo fotbalovější a lepší soupeř než Nedašov a Kunovice, kteří hlavně překopávali.

V prvním poločase byli kluci ze Vsetína svižnější a důraznější a tím získávali i územní převahu. Přestože na šance to bylo minimálně vyrovnané, tak si domácí po zásluze odnášeli do kabin vedení o 2 góly.

O přestávce jsem udělal pár změn, kdy jsem „rozbil“ obranný val nulek, kde se Marťa evidentně necítil dobře a poslal jsem ho do útoku, kde mohl uplatnit svoji rychlost s důraz. Šimona jsem definitivně poslal na střed obrany a na kraje, kde jsme měli problémy jsem nasadil Toma Nezvala a Davida Dlouhého. To se osvědčilo a  soupeř se již tolik nedostával do blízkosti naší brány. Hned v 1. minutě 2. poločasu po perfektní kolmici snížil Marťa a konečně překonal „mega velkého“ gólmana domácích. To nám dalo víru, že jde se zápasem něco udělat a kluci začali soupeře přehrávat. Po několika dalších zahozených šancí se s dalšího samostatného brejku prosadil David Dlouhý. Pak se hra přelévala z jedné strany na druhou, kdy soupeř zahodil 2 slibné šance, ale nakonec jsme to byli my, kdy díky Marťovi vsítil 3tí gól. Domácí pak již neměli sílu na zvrat a my jsme dovedli zápas do vítězného konce.

Odvážíme si další 3 body, ale hlavně někteří hráči konečně zahráli velmi dobře. Nebudeme si nic nalhávat,příště to bude tímto soupeřem asi mnohem složitější, protože rozhodující góly nám zařídil Marťa a v obraně nám významně pomohli Šimon z Davidem Ševčíkem, za což jim ještě jednou děkuji. Na druhou stranu, kdyby v bráně domácích nestál gólman, který byl snad větší než všichni hráči co hráli za starší žáky, taky bychom dali mnohem více gólů, ale i s tím je potřeba naučit se porvat.

Takže kluci gratulace k výkonu a doufám, že se budeme stále zlepšovat.