Jdi na obsah Jdi na menu
 

0. INFO platba příspěvků :

 info.jpg


5. Fotbalový nábor :

 nabor-louky-2019.png-levy.png


 

MU FC Slušovice - SK Louky 3:1 (2:0)

20. 5. 2013

     mladší žáci      

 

  Sestava :  

Mikulášek,Nezval,Sadil,Višenka,Hönig,Kuna,

Dlouhý,Banát,Štípek,Martinec,Jaroněk,Lukášek

 

  Branky :     Višenka

 

  Komentář : 

 

Krásné slunné dopoledne, pěkný stadion, no prostě ideální čas na fotbal. Snad jen trošku menší vedro, ale divákům muselo být fajn . Slušovice jsou pro mě velmi zvláštní tým, který nakonec vždy dopluje v tabulce někde na 3.-5. místo a výše. Když se ale podívám, kolik gólů dávají, tak je to 3. nejhorší tým a to při věkovém složení týmu je velmi málo. Naopak dát jim gól je velký problém, protože mají výborného gólmana, vzadu urostlého stopera, výborně napadají, dohrávají souboje a celá jejich hra je velmi dobře organizovaná, hlavně při ztrátě míče.Hrát se proti nim dá hlavně kombinačně,ale prosazovat se individuálně, tak jak hrajeme my, je opravdu těžké a když už si člověk nějakou tu šanci vytvoří, tak většinou ztroskotá na gólmanovi.

Zápas začal a hrál se přesně podle předem daného scénáře. My jsme se snažili držet míč, ale domácí nás důrazným napadáním a rychlým přístupem k hráčům k ohrožení branky nepouštěli. Naopak po našich ztrátách hrozili rychlými brejky. Jeden takový brejk jsme odvrátili jen za cenu rohového kopu. Bohužel jak je v této sezóně pro nás zvykem, tak roh soupeře je poloviční gól. A taky že jo. Po pěkně sehraném signálu se domácí ujali vedení. Neuběhlo snad ani 5 minut a byl tu opět roh a světe div se opět stejný signál a opět gól. To už jsem trošičku zvedl hlas, protože toto už bylo opravdu zbytečné. Hra se pak rozbila do spousty osobních soubojů, tak jak je s tímto soupeřem zvykem a až na pár závarů se nic zajímavého na hřišti nestalo.

Do druhé poloviny jsme vstoupili s odhodláním poprat se o výsledek. I přes určitou snahu jsme si však nedokázali vytvořit stálý tlak a domácí tak celkem v poklidu bořili naši hru. Nakonec jsme ale gól dali, když po jednom rychlém brejku Michal konečně opravdu vystřelil a snížil na 2:1.

Do konce zápasu zbývalo asi tak 15 minut a na klucích bylo vidět, že chtějí vyrovnat. Hra se otevřela a začaly se vytvářet ošemetné situace

na obou stranách. Bohužel pan rozhodčí Krajča byl evidentně proti jakékoliv zápletce a v nejbližším možném okamžiku „vykouzlil penaltu“

pro domácí. Pro mě je smutné, že jsem reagoval velmi podrážděněa za to se musím veřejně omluvit. Ovšem ten pocit bezmoci, kdy nám někdo zase přinesl do mládežnického fotbalu kus toho „velkého“se nedá popsat. Četl jsem slova chvály na pana rozhodčího za zápas domácích s Brumovem. Tak nechápu, proč u ml.žáků, kde opravdu o nic nejde si neodpustí takovou prasárnu. Prý trénuje mládež. Chtěl bych být u toho, jak by toto vysvětloval svým svěřencům. Do té doby většina soubojů končila slovy „hrej“.Bylo to pro nás nevýhodné, ale budiž rozhodčí nechal hře volný spád. Jenže v dané chvíli bylo vše obráceně. Souboj rameno na rameno na hranici pokutového území (kluci tvrdí, že mimo), kdy domácí hráč přetlačí Toma a odcentruje a pak až následně ztratí rovnováhu a upadne bez zjevného Tomova zapříčinění je posouzen okamžitě bez zaváhání jako penalta. Ten výraz v obličeji kluků nemohl být snad více výmluvný.

Navíc to pan rozhodčí umocnil tím, že domácím dovolil velmi nestandardní zahrání pokutového kopu. Dva hráči v pokutovém území se domlouvají, následně se jeden rozběhne a skóruje. Toto je jasné porušení pravidel a opakování penalty, ale to by byla si zbytečná komplikace. Odpustím p.rozhodčímu, že neví odkud se kopou rohy u mladších žáků, přestože je placen za to, aby to věděl, ale toto je stejné ve všech kategoriích. No nic. Stáhl jsem kluky, kteří toho dnes měli dost naběháno a ty kteří měli rudo před očima a nechal jsem na hřišti hlavně ty, co prozatím hráli méně. A musím říct, že ti za posledních deset minut makali velmi poctivě a chvíli to vypadalo, že snad dáme i gól. Zápas kluci odmakali, ale i přesto jsme zaslouženě prohráli.Nic na tom nemění sporná penalta. Zaslouženě proto, že kluci tvrdošíjně chtějí obehrát minimálně tři hráče a ignorují lépe postavené spoluhráče, kterým nahrávají až v okamžiku, kdy už to opravdu „jinak nejde“, což je většinou pozdě a míč získá soupeř.

Navíc to stojí pak moc sil se stále vracet a hra je strašně neurovnaná a na náhodu. To už vůbec nezmiňuji fakt,že stačí, aby měl soupeř lépe urostlého stopera - zametače a my se přes něj nedostaneme. Tady se hodí právě ta narážečka, nebo dobře načasovaná přihrávka.

Takže každý si vezmeme z tohoto zápasu poučení a na tréninku budeme pracovat na odstranění některých nedostatků. Například z posledních dvou zápasů jsme sice nedostali gól ze hry, ale za to 3 z rohů.

 

 trenér Jarda

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář