MU FC Elseremo Brumov - SK Louky 9:0 (3:0)

23. 6. 2013

starší žáci

Neubauer Tomáš , Menoušek Rudolf, Kuchárek Patrik, Štípek Martin , Hercík Šimon, Vičánek Jan, Křek Adam, Machala Tomáš, Kocourek Vít , Kašný Martin, Červenka Petr, Bartek Martin, Vyvlečka Tomáš, Ševčík David, Grbavčic Dominik, Blaha Adam

Branky :

Nádherně sestřižený trávník naše sestava docela nabitá,  do plné palby chyběl snad jen Radeček. Ono se řekne jen, ale právě Radek by určitě byl pevným článkem na postu defenzivního záložníka, tedy na místě kde to ve druhém poločase hodně, hodně hořelo. Jeho síla na míči by musela být znát. Zápas se samozřejmě začal pod taktovkou domácích ale zároveň bez většího tlaku. Domácí to obehrávali v uctivé vzdálenosti takže ohrožení v podstatě žádné. Bohužel jen do 5 minuty, kdy opakovaný roh se domácím podařil protáhnout konečně  za první tyč a nikým nepokrytý domácí hráč si našel volné místo a v pohodě skóroval. Na to jsme hned odpověděli brejkem. Peťa postupoval v první fázi sám na domácího branaře ale využít toho nedokázal a do kloudného zakončení se téměř nedostal. Další ohrožení domácí brány už však byla jasná gólovka,  Víťa však nabídnutou šancí pohrdl a bránu ve slibné pozici přestřelil. V 25 minutě se k laxnímu zakončení přidal ještě Marťas a to opět ve vyložené šanci. To už však domácí vedli po naší chybě ve středu hřiště 2:0 a když přidali před přestávkou po nádherném sólovém průniku na 3:0 bylo o osudu utkání rozhodnuto.

Ač to bylo nespravedlivě vysoké vedení na předvedený obraz hry, byl to prostě fakt který s námi pravděpodobně otřásl a přisoudil nám roli outsidera pro zbytek utkání.

Druhý poločas jsme propadávali nejen v obraně ale už  ve středu hřiště, kde jsme absolutně nestíhali soupeřovu sedmičku, která nádherně dirigovala orchestr jménem Brumov. Domácí tak přidávali jeden gól za druhým, a to tak, že nedávali našim golmanům pražádnou šanci na úspěšný zákrok. Přestože jsme si vytvořili ještě dvě šance ke skórování, znovu se neurodilo nic a na konci utkání tak svítilo na ukazateli ostudných 9:0.    Domácí tak předvedli našim borcům lekci moderního fotbalu a vynikající efektivity. O to víc byl smutnější obraz naší hry, kdy jsme jen marně hledali Marťu a to i v pozici, kdy nebyl v žádném náběhu, či aspoň v pohybu. Téměř z naší hry vymizel prvek příhra, což je velká škoda, protože pokud byla aspoň trošičku dobrá předfinální fáze, byli jsme schopni pozlobit domácí. Faktem ale je, že čím dále jsme posunuli těžiště hry, tím víc byl pro nás nebezpečnější kontr domácích. Výkon Brumova byl excelentí a od jejich soupeřů v boji o první příčku se odlišoval právě rychlostí přechodu do finální fáze, ve které nám dávali tak pramalé šance na ubránění a s grandiózní lehkostí pak skórovali.

No nic naplat, musíme počkat další rok, .. no spíš roky abychom jim to vrátili. Budiž nám tento výprask aspoň poučením do dalšího fotbalového růstu.

Soupeři pak patří blahopřání ke skvělému výkonu.