6. 5. 2013

starší žáci

Menoušek Rudolf, Kuchárek Patrik, Segrado Ondřej, Laciga Radek, Machala Tomáš, Vyvlečka Tomáš, Hercík Šimon, Janota Martin, Křek Adam, Ševčík David, Blaha Adam, Kašný Martin, Neubauer Tomáš, Štípek Martin, Bartek Martin

Branky :    Bartek 2x, Křek, Menoušek

Na další existenční zápas jsme odcestovali do Ratiboře s cílem neprohrát a udržet si kontakt s oddíly figurujícími na vyšších místech tabulky a to i přesto, že v sestavě chyběli Honza Vičánek a „kašavjáci“ Víťa Kocourek s Petrem Červenkou.

Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří nás přehrávali ve středu hřiště. Osu jejich mužstva: stoper, dva střední záložníci a střední útočník jsme nedokázali eliminovat v obrané fázi a jelikož jsme to zkoušeli hloupě středem i dopředu tahali jsme dlouho za kratší konec. Po stranách nebyli domácí ani poloviční, což však naši kluci nebyli schopni akceptovat. Za celý poločas jsme středem dokázali prosadit jen jednou, byla z toho sice tutovka jak hrom, bohužel Adam, ač měl dostatek času promarnil tuto špatným prvním dotekem s míčem. V zápětí následovala šance Marti Bartka po kombinaci levé strany, opět ale se stejným výsledkem. Naštěstí domácí nepochopitelným otálením ve svém vápně dali ještě jednou Marťovi šanci, ten je o míč obral a pohodlně zavěsil na 1 :0. Za pár minut na to následovala nejkrásnější akce prvního poločasu vedená tentokrát po pravé straně vosa – barťas – vosa – barťas- nádherná koncovka – famózní zákrok branaře. Bohužel se pak ještě navíc projevilo fotbalové nedáš dostaneš a domácí, kteří se nemohli dostat do čisté gólovky ze hry vstřelili z přímého kopu vyrovnávací gól. Do kabin se šlo tedy za nerozhodného stavu 1:1. Asi spravedlivá remíza, protože domací měli víc ze hry my jsme měli víc šancí.

Po poločase však přišla během několika minut katastrofa. Skrumáž po rohovém kopu 1:2, sólo kapitána domácích a penalta na 1:3. Naštěstí kluci nesložili zbraně, aspoň tedy někteří. Ruda šel nahoru nalevo, trošku déle mu trvalo než se zorientoval, ale posílili jsme útočnou činnost vlevo. Vpravo již famózně fungovalo duo dvoutisícovek Vosička s Adamem. Co však bylo nejdůležitější, začaly chodit balóny ze středu do stran. Naše hra tak byla pestřejší a začali jsme být jednoznačně lepší my. První povedený Marťův únik ještě domácí brankař kryl, další však znamenal snížení na 2:3, to běžela 53 minuta. Za minutu na to Ruda obehrál celou levou stranu a nezjištně naservíroval lahůdku pro Adama, 3:3. Hned následně zastavil domácí pomezní naši další tutovku. V 63 minutě ale dokonal obrat Ruda, kterému oplatil přihrávku Adam, když vycvičil na pravé straně obránce i se záložníkem. Drama však nebralo konce. To co už nestačila uhrát Ratiboř jako tým, o to se pokusil samotný kapitán domácích, projel kolem obou středních záložníků, předstopera  na což se už asi nemohl dívat Paťa, který ho složil, bohužel už v pokutovém území. Čtyři téměř nejzkušenější hráči, čtyři chyby. Naštěstí domácí kapitán nezopakoval bezchybné provedení první penalty a neunesl tíhu okamžiku (k čemuž přispěl, kdo jiný než Michal, svojí známou poznámkou), míč střílel víc na horu. Adam Blaha, který si šel na hřiště už pro první penaltu tuto druhou s naprostou jistotou vyrazil a stal se tak na týden hrdinou. Do konce zápasu se již nic nezměnilo a nám zůstává možnost dál se rvát o co nejlepší umístění.

Díky všem klukům patří opět i v tomto zápase za bojovnost.